Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Kde koupit pasivní subwoofer

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil blue 17. 9. 2014 4:35)

Téma: Kde koupit pasivní subwoofer

Plánuji postavit zesilovač pro subwoofer (koncový stupeň LM4780 v můstku) a k tomu bych chtěl koupit již hotový subwoofer za "normální" cenu. Využití je samozřejmě na doma, nepotřebuji extra kvalitní zvuk, nepotřebuji profi řešení...

Bohužel jsem ale nebyl schopný najít pasivní subwoofery určené na domácí použití. Jediný sektor kde se dají pasivní subwoofery koupit je profi, což je pro moje použití drahý a zbytečný. Navíc ten vzhled taky není dvakrát zázračnej, i když u subwooferu je to jedno, stejně bude někde zastrčenej.

Nicméně jsem našel pár levných profi reproboxů a jeden dokonce od firmy Behringer (konkrétně http://www.behringer.com/EN/Products/VP1800S.aspx). Cena se pohybuje kolem 5 tisíc, což je pro mě už přijatelná částka, nicméně na profi řešení je to až podivně málo. Navíc si nejsem jistý, zda to v kombinaci s LM4780 bude hrát dobře, či to nebude vypadat komicky, jelikož reprobox má podstatě větší výkon (400W).

Neměl by někdo tip, kde by se dal koupit nějaký odpovídající subwoofer? Popřípadě dává smysl k tomuto zesilovači pořídit nějaký low-end z profi řešení (například zmíněný Behringer VP1800S)?

Re: Kde koupit pasivní subwoofer

a proč si za těch 5 tisíc ten subwoofer taky nepostavíš??? Návrhů jsou všude mraky... stačí si jen vybrat. Ten 18" Behringer na doma určitě neni dobrej nápad.

Re: Kde koupit pasivní subwoofer

tak můžeš i z druhé ruky, na aukru se to pohybuje za pár šušňů

http://aukro.cz/pasivni-subwoofer-jbl-s … 71460.html

nebo už komplet
http://aukro.cz/subwoofer-magnat-monito … 72364.html

(upravil blue 19. 9. 2014 15:55)

Re: Kde koupit pasivní subwoofer

@ondra.klofat
Nemám v téhle oblasti žádné zkušenosti a mnou vyrobená reprobedna by určitě nesplňovala moje požadavky (co se visuální stránky týče).  Ale stavět mě baví a u zesilovače prakticky není co po visuální stránce zkazit (stačí udělat pár otvorů do již hotové krabice), takže si chci postavit zesilovač a k tomu koupit hotové reprobedny... Ač u toho subwooferu jsem narazil na celkem velký problém.

Jinak proč si myslíš, že to není dobrej nápad? Podle mě je to až přehnaně veliký a zbytečně výkonný, ač je to jejich nejslabší model. Pokud je problém v tom, tak bych mohl zkusit najít nějaký méně výkonný subwoofer u jiných firem. Nebo je problém jinde? Ozvučnice? Frekvence? Já už jsem hledal hodně a hodně a pasivní subwoofery jsou jen v profi či do aut sad.

@ythren
Silnější verze toho JBL by byla ideální. Bohužel je to součást 5.1 sestavy... Aktivní subwoofer právě nepotřebuji, ty najít problém není, těch je všude nespočet.

Re: Kde koupit pasivní subwoofer

Neexistuje na stavbu jednodušší konstrukce než pasivní SUB. Je to fakt jen bedna, reprák a dva dráty.

Re: Kde koupit pasivní subwoofer

přesně tak wink a pokud jde o to, mít to opravdu hezky vzhledově...tak kdejakej truhlář/lakýrník atd. si s tím hravě poradí ... a más navíc sub s bonusem že je dle tvých představ.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Kde koupit pasivní subwoofer

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£