Téma: Kenwood KA-405

Čau lidi, potřebuju poradit...

zesilovač už trochu blbne, tak si chci vyměnit nějaké ty díly, něco takového http://www.diyaudio.com/forums/solid-st … 405-a.html
Ty kondíky jsem našel, ale nikde Nippony, spíš většinou značku Hitano. Nevíte o nějakém českém shopu s Nippony? Jsem amatér takže bych i potřeboval vysvětlit, co znamená KME, KMF a SME. Taky by mě zajímalo, co jsou ty další díly, co tam jsou napsané.
Je mi blbé si to spravovat sám doma, když nemám zkušenosti, ale asi mi nic jinýho nezbude.
Nebo jsem četl, že tu lidi dělají repasy, komu se tu dá věřit a za kolik? smile
Budu rád za nějaké rady, dík.

Re: Kenwood KA-405

Kondíky v Ecomu , máš tam i vysvětlivky zkratek označení . Mají originály . Přestože je to jednoduchý zesilovač , bez znalostí a měřáků nedoporučuji - repase by se mohla změnit v kremaci a problematický stroj v bezproblémovou trosku .

Re: Kenwood KA-405

Aha, tak teda nevím, co s tím dělat. A díky za odpověď smile

(upravil e-man 22. 8. 2014 18:01)

Re: Kenwood KA-405

Našel jsem KA 400 a KA 550 , co je na konci - tranzistory , nebo IO řady STK ? Je to podobné té čtyřstovce + měřáky , zřejmě to je tranzistorák .

Re: Kenwood KA-405

Asi ano. Jinak mi teda ze zesilovače hraje občas jakási neměcká stanice. Nejde to nijak zesílit, je to slabý signál, nechápu.

Re: Kenwood KA-405

To na vstup koncového zesilovače proniká signál silného středovlnného vysílače . Znamená to , že vstup není ošetřen proti tomuto kondenzátorem řádově stovky pF . Odhaduji , že jsi z deutsche pohraničí .

Re: Kenwood KA-405

Ak si zo severnej Moravy daj si to patentovať ako celkom slušne citlivý prijímač smile))

(upravil Radys 23. 8. 2014 9:43)

Re: Kenwood KA-405

Ano ze severní smile
Jinak teda myslel jsem si, že stačí vytáhnout staré kondíky a prostě tam dát nové a vše bude OK big_smile