Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » DAP Audio AX-18B

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: DAP Audio AX-18B

Dobrý den, nemá prosím někdo zkušenosti s tímhle subwoofrem? Kvalita zvuku, akustický tlak atd... . Mám možnost ho kupit tak by mě zajímalo jestli se to vyplatí.
Parametry by měly být:
- Power: 500W/RMS
- Frekvenční rozsah: 35Hz - 125Hz
- účinnost: 96 dB
- Impedance: 8 Ohm
- reproduktor: 18 "
- tělo: překližka, barvy prskat odolné proti oděru
- Barva: černá
- Rozměry (Š x H): 600x700x800mm
- Hmotnost: 42 kg

Díky moc za info

Re: DAP Audio AX-18B

DAP Audio osobne nepovazujem za serioznu znacku, lebo podla mna to nikdy nehralo tak ako pisalo v papierovych parametroch. No zosilnovace nemali k tomu daleko, ale z reprobedni som cakal viac a bol viac-menej stale sklamany (okrem nyjvyssej rady tam to bolo akotak OK ale aj cena tomu podpovedala).

Re: DAP Audio AX-18B

V jakém smyslu jste nebyl spokojen? výkonově?.. Chci je použít na menší diskotéku, tak bych potřeboval velký akustický tlak... Jaké jsou v tomto směru? Díky za info

Re: DAP Audio AX-18B

Zvuk na basoch mi nejako nerezal, ale je to subjektivne, ale nebolo to co sa tyka zvuku az tak zle, ten subbas je vyssia rada (u tych nizsich serii to je fakt bieda). Celkovo deklarovany prikon to znieslo, aspon nemal som pocit ze to ide o drzku, ale ta intenzita zvuku bola cosi slabsia, ked to porovnam napr. s Eminence Sigma 18, co sa da povazovat za taku referenciu pre boxi nizsej az strednej kategorie. Zdalo sa mi to niekde na urovni RH 18/500, zvukovo krajsie - meksie a konkretnejsie, samozrejme spracovanie konstrukcie bedne bolo lepsie , preglejka sice len 15mm ale aj povrchova uprava celkom sa da. Pokial je cena fakt velmi dobra (ekvivalentna prazdnej bedni z preglejky s prislusenstvom co je cca 150€-170€) tak mozte to skusit risknut a v pripade nespokojnosti preosadit kvalitnejsim reprom, ak bude treba tak z vnutra trocha vystuzit (rozobrate som to nevidel ako to je z vnutra konstrukcne riesene).

Ak nie ste narocny mohlo by vam to stacit. Ak ste nárocnejsi odporucim klasiku s dobrým pomerom cena/výkon:
DAN TAURUS 181 PD,  MT 18SUB(X), ClassA, dB Technologies Arena SW18 PRO, RCF 4PRO8001S (8003), pokial to ma byt lacnejsie aj kompaktnejsie tak HK audio PR:O 18 a aj dB Tech. Arena SW18 hraje na svoje rozmery solidne.

Odporucam si to vypocut a z niecim standardnym porovnat podla toho sa bude dat stanovit do akej miery tie DAPy hraju a aj ako.

Re: DAP Audio AX-18B

No mám nabídku koupit jeden AX-18B a jeden X-18B za cenu 9000Kč (oba) což se mi zdá jako dobrá nabídka. Nevýhoda je, že jsem je nikdy neslyšel hrát, takže se ohlížím pouze z parametrů. Ale tak to asi risknu a uvidím jaký bude výsledek smile

(upravil Vsoft 20. 8. 2014 20:52)

Re: DAP Audio AX-18B

No osobne môžem povedať, že mám doma 2x DAP x18B a rozhodne to nieje žiadny šunt dokonca predčil moje očakavania. Ten sub je schopny vyvynúť veľmi slušné spl, ďalej má kupodivuhodnú citlivosť a podla môjho názoru hrá za tie prachy excelentne. Takisto aj jeho prevedenie + vstavané vyhybky na mid/high a pass/activ filter. Pravdou je, že ich slabšie triedy som nepočul a od DAP mám jedine tie dva suby. No môžem povedať, že hrá odosť lepšie a výkonnejšie ako neporovnateľné drahšie suby od "renomovanejších" výrobcov a to nepreháňam...Keby som mal robiť klub, a mal by som k dispozícii tie suby tak by som sa teda rozhodne nebál.

Re: DAP Audio AX-18B

Zajímavá návaznost po třech letech.
Mám doma (kvůli kontrole nové kabeláže) postavenou sestavu se SW RCF ART 905 (+ EAW NT59), hraje to slušně. Ale stejně si myslím, že sestava s jedním ART na docela malinký (8*20*2,5m) rockový klub stačit, o malé vhodnosti SW s BP pricipem pro live ani nemluvím.
Proč to píšu; zkoušení doma je zrádné, i kdy to hulím, jsem rád, že ledky signálu většinově svítí. Chce to zkoušet na sále v praxi, pak člověk získá jistotu. Teď například lituji, že jsem nezaměnil repro s 3" cívkou (slabina té ART) za jiné se 4", už jsem ho měl i v simulaci vyhlídnuté. S tím 3" už mi to dokázali (i když cca po 3 letech) usmažit i v disko klubu o rozměrech 10*15*3,5m.
Samozřejmě dvě 18" repra už prostě musí něco odehrát! A když se dají těsně k sobě, tedy cca + 3 dB a žádný hřebenový efekt sčítání - snad se to tak správně nazývá, (basy stejně nikdo nepozná, odkud jdou), tak bych se asi nebál ani u středně velkých sálů.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » DAP Audio AX-18B

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£