Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

(upravil Arragorn 5. 2. 2009 16:11)

Téma: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Túto 6 kanálovú zostavu používam už niečo vyše dvoch rokov, nebol som s ňou nejak spokojný, ale k PC postačovala. Budem písať trocha obšírnejšie, ale to len preto, aby som predišiel neporozumeniam.
Asi pred dvoma týždňami som opravoval jedno PC, mal som ich pripojené, boli aj zapnuté, ale nemal som zapnutú žiadnu hudbu, keď sa zo subwoofera ozval buchot. Membrána sama začala vibrovať. Vypol som ich teda, takisto aj zo siete, čo samozrejme nepomohlo. Pri každom zapnutí sa so subwoofera ozve buchot, z ostatných repro buchot nejde. Kontrolka, ktorá zobrazuje že sú v zapnutom stave bliká, dokonca by som povedal, že harmonicky s kmitom membrány.
Dnes som woofer rozobral, ale do do elektroniky sa nevyznám a tak stojím nad tým a neviem čo ďalej. Záručná doba skončila. PC viem opraviť, ale reproduktorom sa nerozumiem, no ak by sa našiel niekto, kto by mi vedel poradiť, bol by som Vám vďačný.
Vopred veľmi pekne ďakujem.

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

naco su ti pripojene a zapnute repro ak opravujes PC??? Jednoducho si ho odpalil nejakym humusom, ktory vysiel z kompu pri neodbornej oprave. Vykonovy integrac bude isto v prdeli.

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

smile Keď mením v PC súčiastky nemám nič popripájané, je vypnutý zo siete. Vtedy som ho mal zapnutý a nastavoval som ho po SW stránke, nič som fyzicky nemenil, len nastavoval, inštaloval, sem tam reštartoval.

Ešte pre upresnenie, subwoofer má v sebe zabudovaný zosilňovač a sú k nemu pripájané ostatné satelitky.

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Odkiaľ si? Opravu nechaj na niekom, kto tomu rozumie.

Web

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

viem ako vyzerá ten genius... a bohuzial som ho videl aj z vnútra, tam nie je skoro nič na opravovanie. Daj to niekomu na opravu, kup si nieco lepšie alebo ak si na to trufaš pozri na to sám, na 99% to bude ten integrač (ten co je na chladiči)

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Som z Prešova. Na chladiči sú dva integráče a rozdiel medzi nimi taký hlavný som našiel ten, že iba k jednému ide priame napojenie od repráku, ale vzájomne sú tiež prepojené. Zaujímalo by ma, či sa mi to oplatí dať do opravy, neviem koľko stojí výmena integráčov.

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

satelity ti hraju a sub nie? Alebo ti prdlo vsetko? Ked len sub tak podla datasheetu na internete zisti, ktory integrac pohana sub a ten vypajkuj a daj novy...to je veda, ze?
Cena toho integraca podla typu je cca 200-300sk.

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Taky tam bývá 612 studených spojů, někdy jenom 509 smile

Web

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Dostal se mi do rukou na opravdu tento subwoofer s uplne stejnou vadou, jako je tu popsana v uvodu. Proste po zapnuti a bez privedeni signalu se zacne ozyvat bouchani, jako kdyz nekdo v pul sekundovych intervalech kope na kopak.
Konce v poradku ( ikdyz tomu TDA7294 pri napajeni +/- 41,5V moc casu nedavam).
Problem jde ze vstupni casti, kde spolu komunikuji tri svaby pres I2C.
Jeden z nich - elektronicky potenciometr hlasitosti PT2258 ma zjevne prostrelene napajeni proti zemi.
Me se v tom nechce dal hrabat, a menit svab po svabu, tak jsem ty vstupni svaby premostil dratem a funguje ted proste jen ta subbasova cast - jeji volume, frekv. filtr a konec.
Prasarnicka, ale majiteli to vyhovuje, chce to pouzivat jako aktivni sub k receiveru, kde ma pripojeny ostatni bedynky z tehle sestavy.

(upravil Jurawood 27. 2. 2010 7:38)

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

mě zase odešel modul s přepínáním vstupů... už mám další 4 náhradní (kamoš dělá servis těchdle shitů)

Origo repro nepoužívám, subwoofer už vůbec ne, ani nechápu k čemu je kopec na 70-90Hz a jinak nic..
V zesilovači jsem vyměnil celou signálovou cestu, vyměnil jsem šitózní opampy, místo nich patice, nesmyslný filtry který omezovali frekv.char. dole i nahoře... do původních repro jsem udělal vyhybky, ale ten basáček je slabota, takže mám na to napíchlý velký bedny....

Na netu je schéma a elektronika je přímo primitivní...

Ten TDA stojí cca 6 pětek

Opampy tam jsou jen kvůli vyrovnání hlasitosti suroundů a kvůli tomu středobaswooferu
Pro fronty je tam dělič a pak zesílení 2x a výsledek je tudiž stejnej jako na vstupu...


Jo a tady máš frekvenčku k původním bedýnkám smile)

http://img175.imageshack.us/img175/2278/beznzvuo.png

basreflex rozhodně ucpat (je laděn přímo do toho hrbu basáku, ten má totiž Qts nějakých 1celá něco) a bednu vytlumit!!


No a pokud se do bedničky přidá jeden R, L a C , velikej rozdíl ve zvuku....

http://img175.imageshack.us/img175/9287/beznzvulf.png

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Já to jednou opravoval - odešel ten IO na řízení hlasitosti.

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Jurawood: no pokud mas takovej prisun dilu, tak to je jina! smile Případně teda muzes mi ten vstupni modul sehnat/prodat?

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Vždyt ten PT2258 /i ostaní/ v pohodě seženeš, za 3 až 5 stovek to opravíš. Přesně ten jse měnil i já.

(upravil Jurawood 27. 2. 2010 7:35)

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

hanzs: jsem z Brna, nějakej ten modul mám, jinak celý bedny umím sehnat komplet za litr- bez záruky, ovšem už měsíc čekám na 2 kusy pro známý a zatím nic
Aragorn: rozdělej přední panel a odpoj ten dlouhej konektor co je směrem u tlačítek, a vedle ten malinkej se 2ma piny k subu... jsou to ty stíněný kabely, pokud to přestane bouchat tak vezmi linkový vstup a zkus to na ten konektor napíchnout (na stanu kabelů) jestli to hraje, ale jestli se podělal mikropočítač a ten teď háže impulzy na mutování(to by mohlo být to bouchání) tak budeš muset odpojit úplně modul s mikrokontrolérem a napíchnou se přímo až na koncový stupeň zesilovače

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Ahoj
Mam taky problem s temato reprackama. Jsem amater na slaboproud. A nechtel jsem zakladat nove vlakno, tak to napisu sem.
Problem se projevuje timto zpusobem:
Po zapnuti repracku vse funguje (hlasitost, prepinani vstupu, atd.) Avsak po nejake dobe provozu (cca 30min - 1h) se vsechno ovladani zasekne(nejde vypnout, prepinat kanaly, zesilovat atd). Vypnu to vytazenim ze zasuvky. A kdyz je chci hned potom zapnout tak nejdou. Po nejake dobe(vetsinou nekolik hodin az den kdyz je vypnu ze zasuvky) uz zase vse funguje tak jak ma..
Problem muze a nemusi (nevim presne kdy se zavada projevila, uz ne to nejakou dobu) souviset s opravou lednice kdy me po rozvodech stavy v byte chodi spicka (meneno univerzalni polovodicove rozbehove rele za orginal, z polovodicoveho sel 5cm plamen big_smile) Zkusil sem koupit prepetovou ochranu  (na prodluzce) avsak lupani z lednice jde slyset v jinych reprackach taky.
Tak nevim jestli ty sunty genius nemaji osetrenou ochranu a nebo je to nekde jinde. Vyhazovat se me nechcou na to moje sumeni pri filmech to staci.
Mel by nekdo napad co s tim? nebo nesetkal se s tim to problemem uz nekdo?
dik za odpoved

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Něco mi říká že bych předně zkusil vyfiltrovat napěťový špičky. LC filtr (cívku s foliákem) na primár trafa, přidat pár blokovacích kondenzátorů k usměrňovači a zvětšit hlavni filtraci na sekundáru (beztak už to bude vyschnuté na pracharandu). Je to otázka pár minut.

Pokud tohle nepomůže, hledal bych chybu někde jinde. Těžko se takhle na dálku věští. smile

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Mám podobný problém a v technice se moc nevyznám Mám reproduktory Genis SW HF 5.1 5000 byla prasklá pojistka v subwooferu tak jsem odpojil všechny satelity a vyměnil pojistku ale pokaždé to udělá toto: jako by zabručení (když chytnete třeba jack u reproduktoru) modrá diodka trochu problikne a odpálí to pojistku .. nevíte kde může být chyba a nebo kde se to dá za levný peníz opravit? sestava už je stará tak se mi do ní nechce moc investovat ... předem díky za rady a tipy smile

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Najde se někdo z okolí Uherského Brodu, kdo by mi pomohl zpravit a trochu vylepšit SW-HF5.1 5000? Díky

Re: Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Ahoj, mám tyhle repra a chtěl bych požádat o radu někoho, kdo se vyzná v jejich řídící elektronice.
Mám problém s tím, že levé satelity hrajou o dost míň než pravé a zvuk z nich je zašumněný. Zapojené je mám přes 3,5mm Jack a problém přetrvává i s jiným vstupem a kabelem.

Vím, že ty repra nestojí zrovna za moc, ale byl jsem s něma spokojený a rád bych je dál používal.

Díky předem za případné rady

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Problém so zostavou Genius SW-HF 5.1 5000 , poraďte prosím

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£