Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 16)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 304]

Re: Zesilovač sinclair

Paráda.Další znechucený.Tady to fakt jde do hajzlu.Ještě pár takových diskuzí a může se to tu zavřít,protože zůstanou jen remcálkové,ale nebude nad čím remcat...

Re: Zesilovač sinclair

Proti tomu zapojení jsem nenapsal ani půl slova, pochopil jsem o co tam šlo celou dobu a líbilo se mi, že se z toho vymlátily takový parametry...je mi jasný, že když se tam přidá proudový zdroj pod diferák, wilson nad diferák, možná bych uvažoval i o vylepšení vasu, případně nějakou antisaturaci (nevím do jaké míry to bude mít význam), tak je to daleko lepší, ale je to úplně jiný zesilovač. Jediná věc, co se mi prostě nelíbila, je ta deska, bilo mi to do očí a nedalo mi to spát.
Časem zkusím co s tím udělá trochu jiný osazení se zachováním zapojení a zveřejním to tady i s deskou and shit...ať je nad čím remcat.

Re: Zesilovač sinclair

anti a co keby si miesto toho kecania spravil nieco ? cakas kym dostanes pod nos vsetko free. Sadni si k eaglu a nakresli si to sam, co ti brani...

Web

Re: Zesilovač sinclair

right13:Když něco potřebuju,tak si to nakreslím.Pár projektů pro vlastní potřebu jsem už zvládl.Možná použiju i tohle schéma.
Ale nemám takové schopnosti a ani duševní sílu na to abych to tu vystavil a čelil "plivačům".
PMA je o několik řádů jinde a jak dopadl...

Re: Zesilovač sinclair

ale bez toho sa nikdy neposunies dalej

Web

(upravil Anti 18. 8. 2014 11:17)

Re: Zesilovač sinclair

Mno,myslím že to bez arogantních narážek vydržím.Několikrát jsem tu zmiňoval že nejde o obsah ale o formu.
Zkus se třeba podívat na vlákno kde jsem žádal s pomocí při identifikací problému u klonu DPA440.Našlo se dost lidí,kteří se vyzvracelo ve svém příspěvku nad provedením desky aniž by přispěli čímkoliv konstruktivním.
Tady je to samé.Velké množství z vás se vyplivalo na provedení desky ale konstruktivní přínos měl málokterý příspěvek.Kdo se ráčil vysvětlit nám tupcům kde jsou schované ony chyby?Kdo nám vysvětlil čím je škodlivá roztahanost desky?

(upravil Hazys 18. 8. 2014 11:25)

Re: Zesilovač sinclair

PMA: A je takovej strašnej problém v tom schématu R2 zaměnit za asi 820+68 ohmů aby se to vyvážilo?

Anti: Fajn, tak roztahanost desky není škodlivá ničím. Až budeš vyrábět víc než jeden kus placený ze své stotisícové výplaty, nebo dělat nějaký hispeed design se 180MHz ARMem, či nějaký 2kW spínaný zdroj, ono tě to hodně rychle vyškolí, co je a co neni dobře. smile

A kdo se vůbec nad těma chybama zamyslel? Nebo je tu jen stádo, které čeká, až jím něco někdo předhodí? Asi žiju v mylné bublině, ale myslel sem si, že většina bastlířů umí používat své hlavy a že umí používat ohmův zákon.

(upravil jmd 18. 8. 2014 11:38)

Re: Zesilovač sinclair

Rozumiem, že Danhard po technickej stránke uprednostňuje prepracovanejšiu Z60 prípadne AZK051. Pritom ak by niečo chcel zdokonalovať, tak skôr takýto modul nakoľko sa mu to zdá byť zmysluplnejšie. Mne sa taktiež viac páči takéto prepracovanejšie riešenie a Z30 by som sa už predpojato  nechytal.

Na druhej strane vôbec ma neprekvapuje PMA s obvodom po vzore Z30, hlavne keď sú argumenty podporené výsledkami z meraní. V konštrukciách audio zosilňovačov už dlhšie presadzuje jednoduchý VAS alebo dif. bez kaskódy, 2EF či bez beta enhancer medzi dif. a VAS, dokonca nejaké výkonné MOS ako driver alebo VAS, žiadne zrkadlá v dif. stupni, dokonca len odpor pod dif. stupňom namiesto prúdového zdroja - čo myslím všetko korešponduje aj s konštrukciami John Curl. Zároveň má na stole Z30 alebo podobný modul z doby kamennej, tak sa hrá a komunita amatérov má z toho radosť a aj prirodzene ďakuje za zverejnenie aj ako takej kuchárky.

Ja sa snažím počúvať oba názory a vôbec mi nevadí, že ten jeden je zásadne odlišný. Mám nejakú skúsenosť s PGP (Pretty Good Power amp - by Edmond a Ovidiu) ale aj bájnej TESLA AKW216 či AZK051 - to sú diametrálne odlišné prístupy konštrukcie a návrhu zapojenia.

(upravil jmd 18. 8. 2014 11:38)

Re: Zesilovač sinclair

Mažem len duplicitný príspevok uvedený vyššie...

Re: Zesilovač sinclair

Chápem, že išlo o zachovanie štruktúry, ale prečo nie je použitá nadprúdová poistka? Teplotná stabilizácia je tiež pridaná oproti pôvodnému návrhu. Mala by nejaký vplyv na kvalitu výstupu, alebo iba je to prijateľné riziko?
(nieje to ironické ani vyryvačné, je to proste otázka)

Re: Zesilovač sinclair

Tiež by som ju osadil. Musel by však chrániť tranzistor vo VAS pri zabratí nadprúdovky.
Na druhej strane sú tam použité MJL210093/94 čo je pri 25V na šínach ako do zváračky;-)

Re: Zesilovač sinclair

mordoo: Správně navržený ochrany při normálním provozu vůbec nezabírají, nemají tedy na zvuk žádný vliv.

jmd: Použité tranzistory používá pouze někdo se stotisícovým důchodem. Normální člověk samozřejmě použije něco přiměřeného 25 voltům. Ale slyšeli ste to, kdo kupuje levně (třeba trimry za 5Kč), tomu není pomoci. A co není v "hifi" předražené a zlaté, to je automaticky na hovno. Když chcete platit, tak plaťte, třeba za heavy oversized doublesided pcbs.

Re: Zesilovač sinclair

mě by spíš zajímalo, jestli vydrží to vynulování tím trimrem?

Re: Zesilovač sinclair

nikdo vám přece nebrání trimrem za 5 Kč to vynulovat, nechat to nějakou dobu "zaběhnout", pak překontrolovat, doladit, trimr změřit a nahradit pevnejma odporama wink

Re: Zesilovač sinclair

Tam je trimr na nulování (offsetu)? Já tam vidím akorát blbě zapojenej trimr kliďáku a trimr na vyvážení diferenčáku. A protože někdo nebyl schopnej dát odpor i do druhýho kolektoru, tak se při tom vyvažování hezky navztekáte.  Obávám se, že univerzální tvrzení "nastav 511mV) při tolerancí součástek opravdu neplatí. wink

(upravil danhard 18. 8. 2014 18:43)

Re: Zesilovač sinclair

Hazys napsal:

A protože někdo nebyl schopnej dát odpor i do druhýho kolektoru, tak se při tom vyvažování hezky navztekáte.

A na co by tam byl ???

Re: Zesilovač sinclair

Hazys napsal:

trimr na vyvážení diferenčákuot.

ten jsem myslel. špatně jsem to napsal. tak u toho trimru stačí zapojit jezdce s jedním vývodem a je to.

(upravil Hazys 18. 8. 2014 19:30)

Re: Zesilovač sinclair

Třeba na nic Vašku tongue

Ale máš pravdu, jde to i bez něj, jen sem si to neuvědomil. Dělám tu VCO 1,5GHz + PLL a nezvládám při tom přemýšlet o nějakým Z30...

(upravil rvx73 18. 8. 2014 20:01)

Re: Zesilovač sinclair

VCO + PLL hmmmm

https://www.youtube.com/watch?v=tvmPBMjbMZE

(sorry za offtopic, ale musel jsem smile

Re: Zesilovač sinclair

Rámcově jsem si projel ceny těch tranzistorů použitých v Z30 a průměrný plat (v ČR) na to s rezervou postačuje.. Pokud bych pobíral mzdu či důchod 100000,- Kč, tak bych neřešil nějaké DIY, ale koupil bych si např. áčkový Accuphase apod..

Příspěvky [221 až 240 z 304]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£