Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 16)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 304]

Re: Zesilovač sinclair

right13 napsal:

anti, ty mudrlant, vyrob tu dosku co ma Macura v PDFku a osad. Som na to strasne strasne zvedavy.... takto mas len plnu hubu reci ake je to krasne a super a zadarmo

right, ty mudrlant, navrhni a vyrob si svoji desku. Som na to strasne strasne zvedavy....takto mas len plnu hubu reci ake je to nahovno.

Re: Zesilovač sinclair

Je to furt dokola.Tady přeci nejde konkrétně jen o desku,ale o uznání práce kterou si s tím PMA dal.Ostatně on sám tu desku označuje jako "funkční vzorek" s tím,že nepotřeboval optimalizovat velikost té desky.
Já osobně už nepostavím nic,co nemá integrovaný zdroj a ochrany.Ale pokud bych potřeboval něco rychle a teď,klidně bych tu původní desku použil.

Re: Zesilovač sinclair

Dohnalík: užitečnější by bylo, kdyby někdo zběhlý v designu plošňáků napsal nějakou alespoň stručnou kuchařku, jak postupovat, aby se člověk vyhnul alespoň těm největším nešvarům wink

Re: Zesilovač sinclair

rvx73

pisal som to tu nedavno, treba hladat aplication notes od texas instrumentu, analog devices, pripadne nieco ma Altera a Linear. Spravnym navrhom PCB sa venuju vsetci. Treba hladat a citat

Web

Re: Zesilovač sinclair

Rozebírá to každej a je to všude...nějaká obecná kuchařka nepomůže, je potřeba znát principy a kreslit prakticky desky.

Re: Zesilovač sinclair

Hlavně aby vám nelezly tlustý do tenkejch smile

Re: Zesilovač sinclair

Ruku na srdce,v tomto případě se jedná o tu velkou roztahanost,jinak tam nějaké zásadní chyby nebudou...

(upravil Dohnalik 16. 8. 2014 23:00)

Re: Zesilovač sinclair

http://s15.postimg.cc/m111chqzb/Z30_PMA.jpg

Dal jsem si na hodinku pauzu od programování nefungujícího SW a vymyslel tohle.
Není to ideální, chci tam ještě pár věcí poměnit, je to možná až moc hnaný na rozměr. Taky přemýšlím, že bych udělal kompletní desku i se zdrojem a ochranou.

Zatím jsem to navrhl jako jednostrnaku, i když si naprosto uvědomuju, že není prdel zapájet ty tranzistory na chaldiči, nicméně jde to a každej si to může vyrobit doma...

//je to plně originální zapojení, i s chybama co v něm jsou, tak ne, že mě zjebete za to, že jsem si jich nevšiml.

//trochu jsem si s tím pohrál a nacpal 4×4700u zdroj + ochrana proti SS a zpožděný zapnutí a pořád je to 82 % velikosti originálního návrhu...

Re: Zesilovač sinclair

Výborně!Pokud by k tomu byl zdroj a ochrana,byl by to ideál.Hledám něco takového do aktivu.

(upravil Hazys 16. 8. 2014 22:47)

Re: Zesilovač sinclair

Koukám, že se to tu hezky rozeběhlo.
Při čtení těch několika stran jsem náramně pobavil, zejména nad tím hovnem v celofánu.

Deska narychlo - to jsou sprosté výmluvy a ještě ke všemu tak blbé, že mi to nepřipadá ani vtipné, natož od zřejmě uznávaného inženýra audio.

Nejsmutnější však je poslouchat tu urážky od lidí, kteří naprosto netuší která bije, ale jakmile někdo upozorní na problém, hned je on tím volem. Schválně se pana inženýra Macury zeptejte, kudy teče proud při buzení např. induktivní zátěže, nebo co třeba dělá rozpojený běžec jednoho z trimrů a podobně... Ale samozřejmě, já sem ten blbec, co nikdy neviděl zesilovač a nedržel ani páječku v ruce.

Děkuji pánové, za zpříjemnění sobotního večera big_smile


//Do aktivu si dej radši něco lepšího, co má hlavu a patu.

Re: Zesilovač sinclair

Hazys napsal:

ale jakmile někdo upozorní na problém

Niekto holt niečo v rámci možností tvorí a niekto iný je zase zaslúžilý upozorňovač na problémy...

Kto jedným okom sledoval ten thread na Slovanete, pochopí o čo cca šlo. Na nepriestrelnú profi konštrukciu sa to myslím od začiatku ničím nehralo.

(upravil Hazys 16. 8. 2014 23:39)

Re: Zesilovač sinclair

cestmir napsal:

zaslúžilý upozorňovač na problémy...


A čekáš, že budu chválit něco, co sem uměl lepší ve svých asi 16 letech? To sem o zesilovačích věděl celkem h..o, ale aspoň tu desku sem na to uměl udělat. Přičemž tady je to produkt senior engineeringu, tak by jeden od toho očekával, že to bude mít nějakou úroveň.

A když se teda na nic nehrálo jak říkáš, proč se toho tak strašně zastáváte, jak je to hyper dokonalé? Nebo jaký mělo vlastně smysl se tím vůbec zabývat a publikovat to? Není mi teda jasný, co bylo cílem.

Re: Zesilovač sinclair

http://www.ikonavs.com/OptimisedForAudio.pdf

třeba se to někomu bude hodit

Re: Zesilovač sinclair

ad to pdf:
Pozor, hlavně nedělejte pravý úhle v audiosignálu, budou vznikat odrazy! lol

Re: Zesilovač sinclair

Všichni povinně přečíst:

http://borivojfilip.wordpress.com/2013/ … i-myslite/

smile

"existují dva různé důvody, proč se s vámi někdo pouští do hádky:

buďto vás opravdu chtějí navést ke správnému názoru,
nebo se jen snaží nad vámi zajistit převahu,
aby na internetové fóru snížili váš status a zvýšili tak svůj vlastní."

Web

(upravil Hazys 16. 8. 2014 23:54)

Re: Zesilovač sinclair

Ten tvůj blábolčlánek je asi tak užitečný, jako to PDF nad ním. smile

Re: Zesilovač sinclair

Dohnalik: ja som si to začal kresliť pre zaujimavost tiež. Nieje to z kostrukcneho hľadiska lepšie dať tranzistory na jednu stranu? Ma to takto daku vyhodu?

Re: Zesilovač sinclair

Ano, má to výhodu, že to zabere několikrát větší plochu.

Když už se s tím kreslíš, použij aspoň nějaký smysluplný součástky, zejména do výkonový části, a oprav tam ty chyby.  Kdyžtak SZ.

Re: Zesilovač sinclair

Budu na tom dělat občas když budu mít čas, možná postavím a oživím jeden modul, pustím to a dál na to seru. Mám spoustu důležitějších věcí na práci, tohle kreslím jenom z hecu.

Dělám ještě svůj zesilovač, výkon cca 60W, jfety na vstupu, simulace vypadá zatím na kreslení 00000nic, rychlost velká, PSRR daleko větší než tohle nebo DPA...ale pravděpodobně to bude hybridní THT/SMT, abych to stlačil na co nejmenší rozměry. A tranzistory budou na jedné straně, jde to udělat i tak celkem slušně, potřebuju to nacpat do malé case.

(upravil Anti 17. 8. 2014 8:18)

Re: Zesilovač sinclair

Milý Hazysi.Pan Macura možná stvořil dle některých z vás nepoužitelnou DPS,nicméně jako jeden z mála v současné době obohatil místní bastlířskou komunitu hmatatelným projektem.A to né jedním.
Proto si vážím jeho práce.Navíc,zadání bylo od začátku jasné.
Zajímavé,že s tak "strašnou deskou" dokázal naměřit vcelku slušné parametry.
Pokud jste tak schopný,že jste takové projekty dělal v šestnácti,co kdyby jste opravil ty chyby a desku udělal dle svých představ?Parametry by skočili určitě minimálně o řád. smile
Můžete mi prosím doporučit lepší volně dostupný projekt do aktivu?
Jinak má samozřejmě pravdu reeb.Naštěstí mi(já) méně zdatní jsem tohoto zvětšování ega ušetřeni. smile

Příspěvky [161 až 180 z 304]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£