Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 8)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 148]

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

antonio: mnohokrát děkuji

(upravil evry 12. 5. 2013 22:14)

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Ahoj, asi je to dobrý program, nešlo by to pro takové neznabohy a ty co měli ve škole ruštinu aby byl v čestině? To bych moc děkoval. Bo nějak nechápu co stím mám dělat.
Nebyl by návod pro uplného začátečníka? Chtěl bych nasimulovat co by to vyplivlo za grafy na různé objemy bedny na ARN6604 .
Díky Evry.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

evry:

Stáhni si také databázi, jejíž odkaz je na začátku tohoto vlákna, ulož ji do stejného adresáře jako samotný amplion. Pak spusť program, klikni na Load (tím je myšleno natažení konkrétních dat z databáze) otevře se ti dlouhý seznam reproduktorů, sjeď hodně dolů, tam je Tesla ARN6608, (je to sice 8 ohm, ale na simulaci vlivu obsahu ozvučnice to nemá vliv) odentruj a TSka se ti vyplní do kolonek. Pak přejdi na druhou záložku, zaklikni closed, jako uzavřená ozvučnice, zvol Vb, což je objem ozvučnice v dm3 a můžeš taky zadat fill  (% obložení vnitřních stěn tlumícím materiálem) a hned máš křivku. Pro ten reprák ti to ukáže při 200 litrech krásný průběh, ale v takové ozvučnici to bude hrát hůř než při doporučených 20 - 30 litrech, protože ten reprák se musí tlumit, jinak zkresluje. A tlumí se právě malým objemem bedny.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Ahoj Microlane,

děkuji ti za vysvětlení a rady. Dokonce jsem zjistil jak tam dostat vice křivek smile. Je to šikovný. Bylo by super kdyby se povedlo pod 100Hz to ocejchovat po 10Hz.
Jestli bych mohl ještě poprosit co znamená Fc, F3 a Peak.
Jo ješte k tomu vytlumení fill, 100% je tedy bez vytlumení? A snížení tředa na 90% znamená ztlumení o 10%?

Díky Evry.

(upravil microlan 2. 6. 2013 5:34)

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Fc je rezonanční kmitočet celé soustavy tedy reproduktoru v ozvučnici, f3 je kmitočet pro pokles 3 dB, kmitočet při kterém je její výkon poloviční, peak je špička, to znamená výška toho hrbu v dB(pokud tam je nějaký). S tím tlumením je  je myšleno % obložení stěn bedny zevitř bedny, 100% je celá bedna obložena tlumícím materiálem. Je to materiál, nejčastěji nějaká minerální vata, která pohlcuje zvukové vlny a tlumí jejich odrazy od stěn bedny.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

evry: Češtinu zavést nezvažuju, už je pozdě, bylo by s tím hodně práce a ono když už člověk nemá tucha co lze v takovém programu s reprákem dělat, měl by asi problémy i kdyby byl česky, pak další věc je vědět jak správně simulovat... Co se týče vzhledu grafu, nebylo moc možností, jinak bych to tak udělal. Nápověda nejspíš taky hned tak nevznikne, ale klidně se ptej dál bude-li něco nejasný.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Nová verze 1.72, ladění BP dosud nebylo jednodušší. tongue

http://s19.postimg.cc/jtaf9xsz7/shot_65.png

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Odmeral som si reprak, už mam parametre ale ked to zadam do toho ampliona tak mi vychadzaju somariny.
Je to reprak Sioux Chrome 1000, nikde ale o nom neni ani chyru ani slychu. Tie parametre som meral ja podla navodu tu na fore.

Tu s namerane 3 krat hodtnoty a spriemerovane.

Spoiler

Fs: 31,5
re: 3,7
le: 2873
L2: 3597
R2: 8,12ohm
Qt: 3,16
Qes: 0,33
Qms: 7,11
Mms: 135
cms: 199
Vas: 79L
Sd: 323cm2
Bl: 17,1
eta: 0,720
lp: 93,5
Pe: 270rms 1000w max
Hc. 50mm

Ide mi o basreflexovu bednu do auta cca 70L max, ladenie na  rap, cierne hiphopove buchanice, moderne a tak, takže tie nizke frekvencie preferujem.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Tož jsi měřil špatně... :-/

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Ok, skusim si otestovat presnost merania na nejakom repraku co poznam jeho hodnoty a potom skusim tento a dam to sem, zatial dik.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

přesunuto...

shiro napsal:

Madd v Amplione

Caute, dnes som sa len tak hrajkal z Amplionom a vsimol som si jednu vec. Simuloval som si uzavretu 40L bednu s ARN226-05/4, na 80% vyplnenu tlmiacim materialom. Na 30Hz som mal ubytok -9dB aj nejake drobne. Potom som ale pridal "zataz na membranu" asi 20g pomocou parametru Madd a zrazu som na +1.2dB pri 30Hz.

Mam to ako laik chapat tak, ze ked na membranu nejak prilepim napr. 20g plasteliny, tak mi to bude hrat tych 30Hz ovela silnejsie?

Chcem zistit, ci si to nejako zle nevysvetlujem. Ak je to teda tak, ze reprak nebude mat problem so zahranim takychto frekvencii na takychto urovniach (predsalen ARN226 ma rozsah 30-3000Hz), tak ako je najlepsie spravit uchytenie nejakej zataze na membranu?

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Reproduktoru posuneš rezonanci a protože v rezonanci máš největší citlivost, tak oproti původní koncepci se v této oblasti citlivost zvedne. Pak se taky zvýší Qes rezonance. Průběh, který vidíš, znamená ale i změnu jiných parametrů - výchylka, tu třeba jednoduše nezjistíš - to, co ukazují simulační programy, je při vetších příkonech absolutně k ničemu, neboť to počítají z pevné hodnoty Cms, která zdaleka není konstatní a do hry se dále zapojuje motor; vem si takovou ARN-312, při výchylce leze znatelně dovnitř - to může být větší poddajností zavěšení při cestě dolů nebo konstrukcí motoru. To je taky důvod, proč v amplionu výchylka není. Pak se taky změní zkreslení, v určitých oblastech k horšímu, jinde možno k lepšímu. A jiné věci...

Jak připevnit modelínu? Snad najít něco jiného a přilepit to ke konci formeru pod vrchlík nebo do středu vrchlíku.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Zdravím ve spolek, jsem tu nový, a tak než položím svůj první dotaz ohledně Amplionu, chci pozdravit všechny členy tohoto fóra. Můj dotaz se týká funkce - Source / mic a zatržítka on / off. Pokud dobře chápu, tak zatrhnutí "on" přichází v úvahu jen když mám odměřeno na mikrofon, nebo se mýlím? Předem děkuji za jakoukoliv odpověd'.

Jinak co se programu Amplion týká, musím Antonia pochválit, i když mi anglina dělá problém (ročník 74), tak jsem po chvilce pochopil, o čem Amplion je, a jak mě, amatérovi ulehčí práci.

Ještě jednou velké dík Antonio wink

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Ahoj, díky za pochvalu. smile

Panel source/mic funguje jen když známe Re a tedy citlivost při konkrétním napětí USPL.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Děkuji za vysvětlení a rychlou reakci na můj dotaz Antonio.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Jak je možné že pepad měřil špatně? V čem se může udělat chyba?

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

AlbertEinstein napsal:

Zdravím. Chcel som v amplione nasimulovať Basák a zistiť aký priemer a dĺžka nátrubku bude potrebná na 35Hz pri 50l bedni. Zadal som parametre reproduktoru, taktiež aj objem ale stále mi z 50l hodilo na 68. Robím niečo zle alebo ako to počítať aby mi ukázalo výsledok ? Ďakujem

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Nechápu.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Ahoj. Nejde mi stahnout. Je chyba na mojí straně? J.

Re: Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Jestli ti to neblokuje hloupý antivir...

Příspěvky [61 až 80 z 148]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Amplion - simulační software pro návrh ozvučnic

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£