Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

dbmax: lol, death magnetic -3dB, to uz skoro nelze hovorit o sin signalu smile)

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Zkuste si to prosím někdo poslechnout, přišel jsem na způsob jak upravit zvuk s tím že se to dá slušně poslouchat a zajímá mě zda se to zdá OK i ostatním.

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Ja som sa pustil do diskografie skupiny Daft Punk(electro), je to zrejme jediná skupina z electro hudby, ktorá sa mi páči, pred pár dňami vydali nový album.
CD verzia, DR8, občas orezané špičky, ale počúvateľné. Stiahol som si vinyl rip, tam už je to o dosť lepšie, DR14, je to počuť.

Spoiler

http://img708.imageshack.us/img708/2003/daft1.png

A album z roku 2005, Human After All, CD verzia DR5, vinyl verzia - DR14. Myslím že je jasne vidno kde je tá dynamika.

Spoiler

http://img706.imageshack.us/img706/9681/daft2s.png

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Ono keď si popočúvate modernú hudbu od roku 2012 samozrejme podľa kto čo počúva no ja mám široký záber, ale špeciaálne od roku 2012 sú s prepáčením tak dojebané albumy a hudba, to nie je len o veľmi nízkom dynamickom rozsahu blížiacemu sa k smrteľnej nule, stačí si vypočuť ´´ calvin harris ft florence sweet nothing mp3´´ keď zakaždým spieva´´sweet nothing´´alebo disclosure - latch feat. sam smith keď zaspieva ´´space ´´ jedná sa mi o sykavky, o brutálne skreslené písmeno S a to je už pomaly vo všetkých skladbách, ďalším mojím bežným postrehom je nabasovanie pesničiek príkladne od rihanny, mne sa rihanina hudba páči ale albumy a kvalita hudby CD je najhoršia aká môže byť, veľmi agresívne a neuvoľnené.
Ja ako neviem dokedy sa takto bude drbať hudba, pretože je to všetko matroš, ktorý je nanávratne poškodený, a je to čoraz horšie ( a to som si v duchu povedal už keď sa viac dynamika nemôže dodrbať tak čo ešte? )

Myslím, že na budúci rok nám bude z reproduktorov chrčať namiesto hrať, pretože skreslenia sú už teraz dosť veľké !

Web

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Staffy: Copak používáš za prográmek na zobrazení těch průběhů?

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

http://audacity.sourceforge.net/

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Nedávno se tu v jiném tématu řešilo album od Merzbow, jakožto nepříjemný hluk s DR0, nedalo mi to, chtěl jsem to omrknout trochu zblízka, stáhl jsem si to v lossless verzi, jaké to překvapení, když jsem to otevřel v editoru, že je waveforma je jen zelená placka big_smile K tomu každý sampl zclipovaný. Zkusil jsem si s tím trochu pohrát, zeslabit a podobně, no, vzniklo z toho toto. Ten pravý kanál mě velice děsí, aby ta hudba, pardon, hluk nefungoval jako spolehlivá likvidace reprobeden big_smile

hue hue hue

Web

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Pánové, na vedlejším fóru jsem k tomuto tématu nechal jednu moji čerstvou zkušenost.
uživatel : jidol


http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … highlight=

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Tak software na úpravu takto brickwallnutého zvuku již známe, ale myslím, že máš u něj špatně nastavený post-gain, protože mnoho peaků se ti tam ještě nevleze (obzvlášť u pravého kanálu) a jsou ořezané.

hue hue hue

Web

(upravil mechanik 14. 6. 2013 19:08)

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

dbmax, tú druhú spomínanú vec som si schválne stiahol aj ked tento typ hudby neznášam... Mám z toho pocit že to tak proste chceli. Napríklad ako sa pri basoch všetko stlmí a tak to kolíše... klasická kompresia... to dnes podla mna pri tých hitoch na pár dní až týždnov beží. Aspon začneš počúvať kvalitnejšiu hudbu big_smile

Ja sa nestažujem. Ked si stiahnem Philipa Glassa a vypočujem ako hrá na piane tak viem že tam žiadna kompresia nebola práve na opak smile asi mal čo robiť aby sa vošiel do rozsahu CD, ked sú tam špičky orezané tak viem z akého je to dôvodu.

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Mechanik- jasnačka, už posledný rok sa preorientuvávam na hudbu ala Depeche mode, nedávno som si stiahol album Delta Machine, ktorého veľkosť 14 skladieb vo flacu je 2.84GB a to už musím hodne slušne prikrútiť volume aby to hralo na rovnakej úrovni hlasitosti. Takisto z tohto fóra som sa dozvedel o daft punk, tak som si stiahol všetky albumy vo vinyl 96kHz/24bit flacu a urobil výber tých najlepších. Neminula ma ani madonna a komplet výber starších hitov (la isla bonita, papa dont atd) takisto s vynikajúcim DR a super mikrodynamikou, čo som bol prekvapený práve pri madonne.  No a napokon som dlho, ťažko a predsa našiel Tchaikovského - Overture1812 vydané firmou Telarc a tie delá keď začnú strielať mária klára smile Počúvam už také veci čo kedysi mi ani plecami netrhlo a ani by mi vo sne nenapadlo, všetky skladby, albá, flacy a hlavne vinyl 96kHz/24bit sťahujem z thepiratebay.sx .  Ale čo som si všimol, že pri všetkých týchto veciach hlavne pri vinyloch sa basáky akosi ináč pohybujú, proste tak viac lieta a voľne kmitá, behá. Sú to také voľné jemné kmity pod 10Hz.

Web

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Bez subsonického filtra v signálovej ceste signál z prenosky vždy obsahuje určité množstvo podzvukových zložiek - v dôsledku excentricít a zvlnenia výlisku/taniera, vibrácií... Preto býva subsonický filter často súčasťou phono preampov, resp. sa pri digitalizácii odstraňujú sw. high-passom s vhodnou strmosťou. Tamtí samplovači sa s tým evidentne nekašlú, resp. je to možno zámer - v rámci "purizmu".

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Z toho důvodu mám ve foobaru FIR.

(upravil mechanik 2. 10. 2013 0:20)

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Tak som si po asi 7-8 rokoch pustil môj kedysi oblúbený singel od U2 electrical storm. Je to dosť sklamanie ako všetky komerčné veci ktoré si po rokoch pustím na neporovnatelne lepšom hifi než vtedy. Je tam použitá silná kompresia a rezerva je proste 0. Na poriadnom hifi je akurát počuť aký to má jednoliaty zvuk a jasne je počuť chrčanie spôsobené kompresorom.
Prvá skladba sice aspon na začiatku je velmi tichá ale aj tak neni príliš čistá a znie trochu ako pod dekou.

Tak k takejto analyze a znechuteniu sú nám dobré tie velké koncáky s rýchlymi tranzistormi a s celkovým SR nad 100V/uS prípadne nad 150V/uS ? smile  (to nemyslím uplne vážne viem že sú aj dobré nahrávky no čím lepšie nám to hrá dobré tym horšie to väčšinou hrá zlé ktorých neni práve málo)

Zaujímavé je že vždy ked sa to dá viac na hlas tak to znie lepšie. Žeby to bol dôvod pre čo sa všade používa tá kompresia? No ja nemám problem dať na hlas aj tichú nahrávku a uvýtal by som radšej lepšiu kvalitu na úkor celkovo vyššej hlasitosti nahrávky.

https://i.postimg.cc/mz6c5qz7/2151990.png https://i.postimg.cc/HjV8ypRz/2151991.png

(upravil mechanik 11. 3. 2014 8:48)

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Včera som si stiahol sound track so skladbou Festival od Sigur Rós. Zaujala ma ked som ju počul v závere filmu 127 hodín. Kompresiu pre efekt takého drsnejšieho a neprehladnejšiuho zvuku pochopím ale toto je príliš. Mám pocit ako keby som počúval rozladené rádio ktoré chrčí a ešte beží jeho zosilovač v limitácií. To je proste prznenie nahrávky.
Čím lepšie HiFi tým väčšie peklo sú tieto nahrávky asi. 

https://i.postimg.cc/0bCv5SnB/2168184.png

4:40 sekund, podivne chrapčivý "kopák" Znie to skôr ako búchanie po rozbitom plastovom smetnom koši alebo čom vlastne.

A najkrajší úsek od 7:30 stojí za prd nejako celý...

Je to presný opak tých krásne čistých nahrávok kde človek vie perfektne rozoznať pôvod každého zvuku a ešte má z dozvuku prehlad v akom priestore sa nahrávalo (myslím že to neni delay efekt...).

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Jestli někdo máte, zkuste omrknout kvalitu CD verze M.Jackson HIStory Continues.

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Myslíš tohle? U dnešních nahrávek by to byl dobrý rozsah DR.

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Ok, díky

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

Metallica - Death Magnetic, opravdu strašný zvuk. Jak kapela jako je Metallica může něco takového vypustit. Naopak z nových CD překvapili Avenged Sevenfold - Hail to the king. Má podle mě super zvuk a netrhá uši ani opravdu nahlas. Bohužel dobře nahraného metalu je hodně málo a nejen metalu...

Re: Jak vydavatelé poškozují technickou kvalitu hudby

https://www.youtube.com/watch?v=mDZcz-V29_M