(upravil pepsimus 29. 7. 2014 15:10)

Téma: Chytám němce

Nechal jsem kamarádce můj DIY zes s LM k pc. Našel jsem ve skříni nějakej modulek zesilovače od reproduktorů k pc aby mě něco hrálo, než rozchodím to, co tady mám na stole. Světe div se asi po týdnu jsem si všiml nějakých zvuků z reprodukltorů ikdyž jsem nic nepouštěl. Dal jsem k repru ucho a slyším tam mluvit nějaký němce. Asi 5 minut tam žblechotali ale bylo to sotva slyšet, zkusil jsem odpoji jack z pc a nepomohlo to. Je možný ,že chytám nějaký rádio?

Celí to moje audio k pc je jedna velká prasárna, ale zatím není nijak moc čas to předělat.

Re: Chytám němce

Není to nic neobvyklého...někdy příliš citlivý phono vstup zesilovače a propojovací kabel fungoval jak jednoduché rádio a v pauzách písniček z desky
bylo slyšet  blízký AM rozhlasový vysílač...pomoc byla jednoduchá, malý kondík mezi bázi a emitor prvního tranzistoru v předzesilovači který vf signál zkratoval.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil microlan 4. 12. 2014 19:19)

Re: Chytám němce

Na starým ITT, s úplně staženou hlasitostí a s dlouhými přívody k bednám mě běžně hrávalo nějaký araby na krátkých vlnách.

Re: Chytám němce

Já vyráběl do naší klubovny (kde se řádně oslavovalo dost často lol) zesilovač ke dvěma satrším TESLA bednám. měl jsem na to 2 hodiny, tak jsem vykuchal nabíječku, která bohužel obsahovala 18V impulzní zdroj a byla připojená do sítě přes trojkolík. No nic jinýho jsem neměl tak jsem ji musel použít, za to jsem dal jednoduše katalogově zapojenej obvod kterej jsem tu měl a světe div se - když jsme pouštěli hudbu, tak kamarád chytil do ruky jack jenom za ten poslední kontakt a napouštěl si do skleničky vodu. Přes celou klubovnu začalo řvát nějaký rádio, kde mluvili nějaký jehovisti či co, tak jsme se smáli, přes nějakej kus měděnýho drátku přidělali jack ke kohoutku a měli jsme z toho co tam kydali strašnou prdel lol lol

Re: Chytám němce

Jehovisti konvertují dušičky horem dolem smile

Web