Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Problém s přenoskou?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Problém s přenoskou?

Dobrý den,
mám problém s gramofonem. Před časem jsem doma našel nějaké šasi a jelikož mám doma pár desek tak jsem ho chtěl zprovoznit. Hned na začátku jsem zjistil že gramo nemá předzesilovač tak jsem si objednal stavebnici předzesiku pro gramo. Po sestavení předzesilovače a následném zapojení mi gramofon stejně nešel. Z reproduktorů je hudba slyšet jen minimálně když se zesilovač dá opravu na hodně, ale to už samotnou hudbu zastírá brum a šum. Předzesilovač jsem odzkoušel s jiným vstupním signálem a fungoval dobře. při vstupu cca 15-30 mV šlo z předzesilovače něco přes 0,5 V. Když zapnu gramo a přiložím jehlu na desku tak je z přenosky slyšet hudba. Proměřil jsem kabely od přenosky k předzesilovači a nikde nejsou přerušené ani zkratované. Proměřil jsem i přenosku a mezi L a LG je cca 480Ohm stejně jako mezi R a RG, mezi L a R je odpor větší než 20MOhm. Netuším proč z přenosky nic nejde.... Neví někdo kde je chyba? za každou radu děkuji smile

Re: Problém s přenoskou?

S jiným signálem by neměl fungovat dobře. Ty korekce by to totálně zmršily. Jaký je typ přenosky, co je to za předzesilovač ?

(upravil Gregoryk 24. 7. 2014 12:19)

Re: Problém s přenoskou?

předzesilovač je http://www.tipa.eu/cz/stavebnice-tipa-p … u/d-85686/
a co se týče přenosky tak to bohužel nevím jelikož jak u gramofonu tak u přenosky není žádný popis. Můžu poslat leda tak foto...
http://uloz.to/xfB2kiUV/imag0516-jpg
http://uloz.to/xkaSg27K/imag0521-jpg

(upravil mordoo 24. 7. 2014 13:14)

Re: Problém s přenoskou?

Prenoska moze byt SANYO MG09 bezne sa predava ako nahrada za tesly.  Vystup ma 5mV
Ake je to gramo?
Ta stavebnica nic moc, s dvoma tranzistormi... Ale to asi vies. To je na baterky...?

a aky iny signal si pouzil?

Re: Problém s přenoskou?

Ano je mi jasné, že ta stavebnice je k smíchu, ale to gramo asi taky nemá moc cenu tak jsem nechtěl moc investovat spis jen pro srandu a abych mohl otestovat desky co doma mám. Časem bych rád pořídil gramo na kvalitní poslech. Předzesik je na baterky napájení 6 V. Gramo je bez popisku co jsem se doptal tak by mělo být z nějaké japonské soustavy nebo něco takového. Mám tu takový starší mp3 přehrávač který používám na testovaní zesilovačů než je připojím na něco hodnotnějšího. Zvuk z mp3 přes předzesilovač nebyl top ... byl trocha zkreslený, ale jako předzesilovač fungoval. Propouštěl "hudbu" ne jen brum a šum jako u gramofonu.

(upravil reeb 24. 7. 2014 14:49)

Re: Problém s přenoskou?

Záleží v jakém stavu je přenoska, gramofon, desky..
Ověřit předzesilovač na osciloskopu/ jiném gramofonu (třeba u souseda) a stejně tak gramofon na jiné sestavě pro vyloučení chyby..

Web

Re: Problém s přenoskou?

Mordoo - nevím co se ti nelíbí na takovém modelu korekčního zesilovače. Dvoutranzistorové zapojení anebo jeden OZ jsou použity u gramovstupu v drtivé většině spotřební elektroniky. Co jiného bys asi tak chtěl použít k běžnému gramofonu? Tady zcela určitě nejde o žádný high-end, takže taková stavebnice při dodržení správných zásad instalace je zcela vyhovující.

Re: Problém s přenoskou?

Nepáči sa mi vôbec. Ale nenapísal som ze sa nedá použiť. A vymieňať baterky by sa mi nechcelo.

Keď k bežnému gramofón pouzijes lepší preamp, celá zostáva bude hrat troch lepsie. Ja som mal doma dlho plastak so SANYO prenosku a keď som prepol vstavaný dvoj-tranzistorovy preamp na AD Mk2. Hneď to bolo lepsie. Mimochodom AD MK2 sa dá spraviť za pak korun tiez.

Re: Problém s přenoskou?

tak jsem zkoušel přenosku přes jiný předzesilovač a výsledek stejný. Vypadá to že bude vadná ta přenoska, ale vrtá mi hlavou jak je možné, že samotná přenoska hraje. Velice potichu ale hudba je slyšet přímo z přenosky. Není možné, že je přenoska jiného typu a můj předzesik i ten druhý to nezvládá?

(upravil mordoo 24. 7. 2014 19:36)

Re: Problém s přenoskou?

Zvuk vydáva ihla pohybujuca sa v drazke. Priloz tam hrot listu papiera a tiež bude hrať. Prenosku máš MM moving magnet, takže predzosik by mal byť ok.

Pridaj foto gramofónu pre zaujimavost.

Re: Problém s přenoskou?

http://uloz.to/xpwKBEbc/unnamed-jpg
Foto hned po nálezu ještě zaprášený.

Re: Problém s přenoskou?

Je možné že mám nějak špatně zapojenou přenosku? Jak poznám kde je R a kde RG?

(upravil sagitarius 25. 7. 2014 18:10)

Re: Problém s přenoskou?

Podle barev vodičů. Vývody by měly být barevně značený

Web

Re: Problém s přenoskou?

Tak to je jasny vodiče jsou barevně odlišeny, ale já se bavím o přenosce ze které jdou 4 kolíky nijak značené.

(upravil mordoo 25. 7. 2014 19:44)

Re: Problém s přenoskou?

Veď vyskúšaj, veľa možností nemáš. R a L byvaju hore a GR a GL pod nimi alebo do kríža ale nie je to univerzálne pravidlo.
R cervena
GR zelena
L biela
GL modra

Re: Problém s přenoskou?

Co je to za přenosku?

Web

Re: Problém s přenoskou?

Ještě můžeš vyzkoušet tento předzesilovač - stavebnici:
http://www.flajzar.cz/zesilovace/zesilo … enosku.htm

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Problém s přenoskou?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£