Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Projekty Autohifi » Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Chtěl jsem vyzkoušet jestli jde poslouchat a udělat dobrý BR do auta a tak jsem koupil 12NW76-4, přišla mi nejideálnější (hleděl jsem i na peníze), přestože to není vyloženě subwoofer (slabší exponenciální membrána), ale parametry jsou ok a plánoval jsem jí zesílit membránu nátěry, to se taky stalo a hmotnost nátěru dělá 30g s tím, že se membrána opravdu zpevnila, taky prahnu po lehkých neodymech, těžké ferity prostě nemám rád.

Měl jsem ještě v ruce 12PZ32-8, membrána je snad ještě slabší, holt to suby nejsou, ale používá jiný závěs, dvouvlnkový, což na velkou výchylku není, 12NW76 je ve všem lepší měnič, velice oceňuji kvalitní magnet a zavěšení, v okolí magnetu je trochu hlučnější svištění vzduchu, ale samotné zavěšení a jejich výchylka až do maximálního limitu je nehlučná a hlavně konstantní (při sinu) - žádné tvrdé mechanické omezení, nenastává ani dynamický offset (posun polohy cívky při výchylce ven nebo vně), měnič nelze zničit rozklepnutím cívky o dno nebo vrch, tzn. dobře odvedená práce. Pro srovnání, tvrdým mechanickým omezením trpí třeba stará 12LX60 a kdo s ní měl tu čest ví, co to dělá.

Postavil jsem tedy economical-lightweight bednu, celkově váží pouze 10kg, je z odpadní žebrované trubky, absolutně pevná a vzduchotěsná krom samozřejmě BR, jež je naladěn cca na rezonanci měniče (už po zásahu nátěrů), 40Hz, objem 30l, BR 10.2x34cm, tlumení kolem dokola stěny vlnkovým 30mm molitanem. Nátrubek je nezaoblený a překvapivě nijak nezlobí, turbulence/svištění jsou dost eliminované, nesrovnatelně více řachtá pohyb membrány. Ještě k tomu objemu: 30l proto, že byla taková trubka, rozhodně je vhodnější takovým profíkům přidat, min. 20l.

A zvuk versus 8" Peerless? Rozdíl není velký, hrají podobně a stejně hluboko, asi proto, že jsou to oba kvalitní měniče s dobrými/podobnými parametry a provedením. Pravda, B&C zahraje hlasitěji, ale co z toho, když se mě třepe všechno v autě a mám zalehlý uši, Peerless má svůj limit právě v takové hladině, kdy to drnčení začíná a je to zároveň maximální hlasitost, která mi dostačuje, takže nevidím důvod cpát profi do auta. Pokud se to má poslouchat, je to zbytečný, absolutně postačuje uzavřenka s kvalitním měkkým gumídkem s průměrem od 8" podle velikosti auta. Navíc uzavřenka bude mít vždycky rozlišenější přítulnější smile méně slitý bas, tím ale nechci říct, že BR na poslech v autě není, ovšem jen dobře naladěný se projevu uzavřenky umí přiblížit.

PS: neptejte se mě na tvrdý bas apod... já fakt nevím co to je.

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Před časem jsem vyměnil Peerless za Monacor SPH-200TC, "změnu" komentuji v článku, o co mi ale hlavně jde, je nový zesilovač z výprodeje od US Blasteru, té značce jsem nikdy nevěřil už od prvního okamžiku, co se mi dostal do ruk jeden jejich patnáctipalec. Původně jsem chtěl dvoukanál, který bych zapojil do můstku, ten ale nebyl a tak jsem byl nucen vzít čtyřkanál USB 1384 ve výprodeji, je nesrovnatelný s Magnatem. Bral jsem taky výšky USB 1107 dozadu na plato a za ty peníze parádní, takže sháníte-li nějaký komponent do auta, výprodej US Blasteru doporučuji! smile

(upravil Cork 26. 7. 2011 15:22)

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Zdravim, uvazuji o koupi toho USB 1384, jako sub bych dal taky ten monacor a ozvucnici bych koupil uz udelanou USB 5057 . Bude ta ozvucnice rozmerove pro nej vhodna ? Ci mam pouzit radeji jiny menic ? Cim ozvucnici pripadne vytlumit ?

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

No možností je spousta, ideálně bych využil oba můstky hnané do páru měničů. Případně jeden dvoucívkáč, SPH-200TC má ale 8R cívky, tzn. zbytečně ztratíš výkon.

Opravdu netuším, zda ten Monacor tam sedne, nikde nepíšou průměr otvoru. Vnitřek vystlat plně vatelínem.

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

aha, ja myslel ze rozmery 8" jsou pro vsechny 8" repra stejne, jsem docela amater co se audia tyce, nejake znalosti mam, ale jen teoreticke, v aute jsem nikdy sub ani zesik nemel a jen 2x letmo videl. Myslel jsem spise jestli jiny objem ozvucnice(19l) nez zde udelany (15l) nebude nejak vyslednemu zvuku vadit, jestli chapu teorii tak by to melo vice bassovat ?  Zkusim to objednat, prece jenom 200,- neni zase tak moc, kdyztak na nej necham udelat nejakou redukci, toho vatelinu bude stacit jedna role http://www.dexon.cz/katalog/konstrukcni … no-2m.html ?

btw v tomhle threadu  jste mi doporucil ty USB 1107 vysky.
viz.
Určo ti budou stačit, pokud budou moc řvát, dej před ně odpor, lépe odporový dělič až za kondenzátor, ten je tam mimochodem obyčejný bipolár a hodí se ho zaměnit za svitek případně i s cívkou

Zkousel jsem je napojit, nervou, odpor nebude potreba, spis by me zajimal ten zbytek. Na vyskach je tedka bipolar s C=3,3mikroF. Mam ho nahradit svitkem o stejne hodnote ? Jakou hodnutu by mela mit civka? Zkousel jsem pouzit program na vypocet vyhybky http://www.slunecnice.cz/sw/vypocet-rep … e-vyhybky/ , ale nevim jakou mam dat delici frekvenci, kdyz jsem ji zkousel zpetne vypocist s pomoci vzorce https://www.audioweb.cz/obr/vyhybky.png -prostredni radek, prvni sloupec z dosazenim 3,3*10-6 za C vysla me F 2*10-5 moc nevim jak na to jit jinak, tohle delam poprvni,.(mam doma voltika 2, tam je par elektrolytu a civka s posuvnym ferit. jadrem jestli to nejak pomuze? muzu tam neco event. vyzkouset). Posledni moznost, nemate nahodou nekde po ruce schema vyhybky, kterou mate na tech vyskacich vzadu v plate jak jste psal ?

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Větším objemem klesne fc (rezonance v bedně, tzn. půjde to níž), poslechově to možná ani poznat nepůjde, s větším objemem roste ale i výchylka, ta je ovšem už i v 15l docela neomezená díky síle motoru (nízké Qes) toho SPH-200TC, na druhou stranu měnič je to mechanicky odolný a i tepelně (2" cívka).
Nevím, jestli bude stačit vatelínu, spočítat si to jistě dokážeš, nepěchuje se, ušetříš, když ho koupíš v metráži v textilu.

Zadek laděný nemám, jsou tam v původním stavu. 12dB propust podle toho programu by pro 3.5R zátěž měla být cca 6.8uF + 0.33mH (vzduchová).

Tykej mi. wink

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Dik moc, vyskace uz mam namontovany vepredu v tapecu-mam je par cm nahore vedle klik a pouzil jsem ten sikmej domecek smile Co se tyce zesilovace tak me volali, tu 1384 uz nemaji, tak jsem vzal tu http://www.usblaster.cz/prodejni-katalo … -1391.html . Jen mam dotaz, chtel bych ho pouzit v mustku na sub, a pak na napajeni predku..a trosku mi nejde do hlavy jestli to na tomto typu vubec pujde zapojit-kdyz jsem si ho na obrazku priblizil zjistil jsem, ze tam je jen prepinac 4CH a 2CH ne zadnej 3CH jak je popsano v tomto threadu Pujde to ? Nebo to pujde pouze jako 4kanal a pak 2x sub v mustku ?

Ohledne menice porad vaham..mozna bych si troufl i na ozvucnici s 2 menici (kdyby to jinak neslo skrz ten zesik), ale napoprvny bych radsi neco lechciho..Jak jsem tu tak hledal nepodarilo se mi moc najit nejaky mensi 4R (kdyz pri 8R bych prichazel zbytecne o vykon, jak si predtim psal).
Nevis o nejake alternative ? Jinak kdyby sel ten mustek+ty predni vzal bych ten monacor, zadny sub neznam, tak se budu radsi drzet doporuceneho.

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

To se dalo čekat, já chtěl původně taky jiný zesilovač, ta 1391 bude ok, dva kanály zmůstkuješ a další dva použiješ na předek. Teď je docela jedno co vybereš, nemám přehled v ahifi, do jaké ceny a do jakého objemu? Bral jsi nakonec tu 19l bednu?

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Jj bral jsem ji, ale to jsem jeste nevedel kolik stoji MDF deska (myslel jsem ze to dela tak litr na cene toho projektu big_smile ) Takze bych ji kdyztak hodil do pryc a nejakou vyrobil pokud by to bylo lepsi. Co se tyce objemu tak je mi to docela jedno- tak aby se vlezl do kufru kratke feldy + tam zbylo misto na lekarnicku a - cca 8-10 cm zvrchu mi zabiraj ovaly, ktere bych pak nejspis odpojil?. Co se tyce ceny-mno tak nejaky, aby ho utahl ten zesilovac, (takze nejaky slabsi?)...Nejlepsi by byla nejaka zlata stredni cesta, (hodne slysim na cena/vykon) nechci davat zbytecne penize za nejaky "znackovy" s logem pres cely vrchlik a se svitici membranou..vzhled neco ala monacor, strop tak asik (2,5-3)

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Myslím, že MDF i na tu mou pidibudku bude dražší než 200Kč. Měl by jsi mít rámcovou představu o velikosti, takhle si to vysvětluju, že je ti úplně jedno jestli tam bude 8" v 15l nebo 15" ve 100l. Nepotřebuješ nic převážet, nákupy...? Ovály můžeš mít zapojené.

Z gumových věcí do uzavřenky bych bral za dobrou cenu Blackbassy, 10" do 20l, 12" do 35l, zhruba.

Pokud bassreflex tak např. B&C 12PS76, velice solidní bas, potřebuje ale cca 60l a ladit kolem 45Hz (nátrubek cca 12x15cm). Pokud by moc hučel, aplikovat tlumení kolem bassreflexu.

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Tak ozvucnice i zesik uz dorazili...nevim kterej magor to pocital ze dal na web 19L, ma to stezi 10,5L...jinak bednicka je to paradni, i s terminalky, 1,5cm silna MDFka..jenze asi totalne k nicemu..vedel bys o nejakem vyuziti takoveho objemu, pro cokoliv ? (me napada akorat krmitko pro ptacky big_smile). Musim si jeste jednou promerit kufr feldy a rozhodnout se kolik bych byl tak schopen obetovat objemu a penez, mel si pravdu s temi nakupy. Pomohl bys mi pak kdyztak opet s vyberem vhodneho menice/u, popr nakresem ozvucnice ?

btw precetl jsem si http://www.revilohifi.cz/poradime-vam/j … oofer.html clanek a jsem z toho ted uplne jelen

(upravil antonio 29. 7. 2011 21:26)

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Třeba HERTZ ES200 by tam šel, pořád je to stejně zhruba citlivý jako ten můj Monacor, takže výkonově by to mělo stále stačit. Ohledně nákresu, musí ti stačit objem, rozměry si zvolíš sám, sám jsem plánoval do své feldy, v případě větší bedny, dát ji na bok, udělat co nejvíce úzkou, zabrat celou hloubku kufru a vyhnat do výšky, abych měl ještě pořád nějaké místo.

Článek je moc dlouhej, to číst nebudu. smile

Re: Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Ahoj,
tak jsem po nějaké době zabrousil na audioweb a když jsem našel tento thread musel jsem se pousmát smile

Popisovat tu podrobně vývoj audia ve Feldě asi nemá cenu, každopádně jsem nakonec koupil GZ basák i s bednou za slušné peníze. USB zesík neměl totálně kontrolu nad basákem (ani v můstku, hodně špatné), takže tam šlo vytuněné mpx mono a USBčko mně zbylo..co s ním?..přední koaxiální hráli hrozně..nuž koupil jsem  komponentní reproduktory.  Velkou montážní hloubku jsem řešil přes vlastnoručně vyrobené redukce a výšky umístil nahoru nad kliky do tapecu, sedly tam moc hezky. Reproduktory i na malý usb zesilovač a levné LG rádio hráli skvěle smile. Každý si kvalitu reprodukce chválil.

Jezdil jsem s tím cca rok. Poté jsem vyměnil felicii za lepší, vytlumenější a hlavně větší auto. Rádio jsem tam nechal a namontoval zpátky Tipa reproduktory.

Do doby než mi člen rodiny rozbil autorádio jsem jezdil v novém autě se sériovým (byť příplatkovým) audiem. Následovala výměna rádia (tentokrát kvalitní Clarion), poté montáž basáku atd atd. No nakonec mám v autě aktivní zapojení, 3 zesilovače (kvalitní, poctivé kousky z druhé ruky), Ground Zero šlo ven a byl koupen kvalitnější basový reproduktor. Všechny prahy mám sice plné a signál vedu středem, ale stojí to zato smile Tímto bych chtěl poděkovat audiowebu (a tobě), že jste mě alespoň trochu navedli na cestu audia smile

Pokud by měl někdo zájem pořád mám v garáži jedno hezké, nerozřezané plato do krátké feldy. A 13tkové emphasery (viz. odkaz) (cenu nabídněte). Taky mám na prodej reproduktor  nechal bych za 900,-.

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Projekty Autohifi » Peerless 831858 + Magnat Classic 2000 » Monacor SPH-200TC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£