Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » TESLA DISCO 240 S šum

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil rabora 11. 7. 2014 14:49)

Téma: TESLA DISCO 240 S šum

Ahoj všichni,
prosím o radu ohledně šumu u zesilovače. Zesilovač hodně šumí a trochu je slyšet jakoby chrastění. Když odpojím předzesilovač tak šum i chrastění zmizí.
Vyměněny všechny elyty kromě napájení (TC937). Výrobce udává odstup na vstupu 2 +66 dB.
Dá se s tím něco udělat, nebo to prostě šumět musí?

Re: TESLA DISCO 240 S šum

To občasné "chrastení" môže spôsobovať kompenzačný keramický kondenzátor 33p na vstupnom predzosilňovači MAA504. 5-6 vývod. Zamerať sa na nej.

Re: TESLA DISCO 240 S šum

Pamatám sa na pripady kedy mi podobnu paseku robili v mixažnych pultoch pre kapeli samotne obvody MAA50X . Niekedy to sposoboval sam obvod po jeho vymene všetko ok.. Až po diskusiach s chlapcami konštruktermi z Vrablov som sa dozvedel že prave tieto obvody trpia tzv vnutornu koroziu kde nobol dobre okončený leptaci proces pri vyrobe IO a ten sa pod napatim sam rozožieral a sposoboval veci nevídané smile. Skus ho vymenit a možno to prestane. A kludne ho vymeň za lepši obvod. MAA504 je fakt uderground .

Re: TESLA DISCO 240 S šum

Aha, děkuji za rady. Kondenzátory jsem vyměnil zavyklal jsem s IO v paticích tak se to zlepšilo asi o 50%.
Mohu MA504 nahradit třeba MAA 741 těch mám doma hafo?

Re: TESLA DISCO 240 S šum

Vyskušaj a ak maš osciloskop zmeraj či to nekmita. Na niektorích zapojeniach šlo použiť aj J fet MAC155 156 157. Ale to si musiš odskušať.

Re: TESLA DISCO 240 S šum

Tak jsem skoušel přehazovat IO (je jich na desce dost) a chrastění téměř vymizelo a šum se také o dost snížil.
Koupím nové IO a dám vědět jak to dopadlo.
Zatím díky všem.

Re: TESLA DISCO 240 S šum

Zdravím,
tak dnes jsem tam nasázel nové IO MAA504 a šum i chrastění zmizelo.

Takže Všem děkuji za pomoc.

Re: TESLA DISCO 240 S šum

Zdravím, aktuálně řeším podobný problém s DISCO 240 H.  Jelikož nejsem takový vzdělanec, poprosil bych zkušenější o radu - dají se použité MAA501 nahradit něčím lepším, co by méně šumělo? Konkrétně čím? smile Děkuji.
S pozdravem a díky, Aleš.

(upravil Otas 15. 12. 2018 13:24)

Re: TESLA DISCO 240 S šum

Nikdo se k odpovědi nemá.
Poněkud teď tápu. Nemám schéma toho zesu, ale v jiných zapojeních jsem tyhle stařičké OZ s úspěchem nahrazoval o něco mladšími MAB356 nebo MAC156, které jsou ve stejném pouzdru. Na 501 bývá použit korekční RC člen, který pokud je zapojen tak, jak si to pamatuji (mezi pinem 1 a 8), by neměl vadit.
Je bohužel tvrdou realitou, že si prodejci za tyhle šváby v kovu nechávají dobře zaplatit. Výsledkem ale bývá nižší šum a významně nižší zkreslení signálu.
http://racvonka.cz/integrovane-obvody/ostatni-io.html

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » TESLA DISCO 240 S šum

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£