Téma: CNC obrabeni

Ahoj,
rad bych delal bedny, ale tvar bude relativne slozity pro domaci vyrobu. Napriklad rohy predni steny budou mit R75. Neco takoveho doma neudelam. Stejne tak dalsi "blbustky", ktere s horni frezou bedam. Mate nekdo zkusenost s CNC obrabenim, tak aby to bylo dostupne a dal se tak udelat par bedem? Rozmery cca 360x300(360)x1200

Nejlepe pokud vite o nekom na Rakovnicku

Diky

Re: CNC obrabeni

mas vykresy?

Re: CNC obrabeni

Velké poloměry se dají dělat takto.
Pokud nemáš nějakého známého, tak CNC frézka bude asi hodně drahý špás.

Web

Re: CNC obrabeni

Ja robím elipsu a presne jak píše check akkurát trochen väčšiu vxšxh 1200x260x320

Web

Re: CNC obrabeni

Tady je jedna verze. Neumim si uplne predstavit, jak budou vypadat ty linie co jsem se nejak snazil udelat na bokorysu. Nejsem strojar. Nejak mi to tam nedava smysl sad Pri zachovani sirky vysunuteho valce s basakem jako by byla sirka ozvucnice je to uz jasnejsi, ale takto nevim sad
No vsak mrknete
http://www.majerovi.com/richard/hifi/navrh%20bedny.gif

Re: CNC obrabeni

predná stena - aj v spodnej, aj vo vrchnej časti chces rovnaký polomer zaoblenia?
potom by pôdorys vyzeral asi takto?
http://img175.imageshack.us/img175/6961/rmbednapodorysyp8.th.png
Priznám sa - nerozumiem tomu.

(upravil Richard_Majer 22. 9. 2007 10:15)

Re: CNC obrabeni

cemu nerozumis? Je to R75 a od tretiny bedny nahoru je tento radius jen z casti, zbytek jakoby chybel. To znamena, bude tam i ostra hrana. To myslim, ze je z nakresu jasne.
Podle toho co jsi nakreslil ty, by tam byly radiusy dva a to nechci.

Edit: promin, nebyly...

Re: CNC obrabeni

tak ja myslím že sú dve cesty:

1. hrubá predná doska a do nej fréznuté tie rádiusi ale to je fakt na 3D frézu v home podmienkách skorej dlátko, kladivo a presná ruka smile

2. ohýbať z zozadu nafrézovanej MDF a lepiť, to je asi ľahšia cesta treba tam nejakú konštrukciu a je to v pohode

Web

Re: CNC obrabeni

ad 1. odfrézovfať cca 30cm do hľbky  - to by som rád videl natočené, alebo naživo.
ad 2. ľahšia cesta to tiež nebude

Ak by som to mal skonštruovať, išiel by som na to skladanim vyfrézovaných kusov MDF na seba. nákladné, ale uskutočniteľné. po zlepení ešte tak dva dni brúsenia.

Re: CNC obrabeni

napodobne. Chci slepit predni cast z nekolika MDF (kraje na radius). Stejne tak bocnice by byly slepeny z dvou MDF, kde by se frezoval jen ten prechod. Jinak by bylo hodne odpadu draheho materialu s drahym casem na obrabeni. Pak by se predni cast k bokum lepila, podobne jak jsem to delal na arielech.
varianta podelneho frezovani by byl problem. Tezko by se pak delaly boky jak chci.

(upravil onee 24. 9. 2007 9:09)

Re: CNC obrabeni

Tak R75 rádius nieje hlboký 30cm tak neviem kde si k tomu prišiel. No a pri tom ohýbaní sa dá v HOME podmienkach dosiahnúť určite lepšia presnosť a hlavne náklady.

Ale samozrejme aj lepenie viacerých dosiek je cesta ikeď drahšia a pracnejšia.




PS: Keď som bol minulý rok na výstave drevoobrábacej techniky v Nitre tak tam mali 3D frézu ktorá by to úplne bez problémov zvládla. Samozrejme sú tam rozmerové obmedzenia, tá hlava má nejakú veľkosti. Ale kludne by ti na tom urobili budu z jedného kusu akurát by si nalepil zadnú stenu. Ale pochybujem že v SR/ČR niekto takú mašinu ma bola trochu väčšia a drahšia. smile

Web