Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Druhovýrobci polovodičů

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 59 z 59]

Re: Druhovýrobci polovodičů

To bych tam dal asi 2SA1943/2SC5200, originál od Toshiby u dobrých prodejcu, než nejakou napodobeninu se správným oznacením smile

Re: Druhovýrobci polovodičů

Nejlepším řešením této situace u takového stroje je nákup MJL1302A/MJL3281A v eshopu firmy EZK. Tam se mi snad nikdy nepodařilo koupit žádný plagiát. ONSemi jsou sice dražší, než Toshiby, ale výkonnější, odolnější a hlavně se tolik nepajcují, jako Toshiby.
Přiznám se, že nevím, kde v ČR koupit zaručeně nepajcované Toshiby /pominu-li Aldax, kde už ale myslím nejsou/ ?

Web

Re: Druhovýrobci polovodičů

Dotaz pro znalce padělků - koupil jsem si nedávno 2x LM1875 v GESu, a 50 Kč. Podle datašítu a loga na pouzdru by to měl být National Semiconductor, ale když jsem si je pořádně prohlídnul a viděl to mizerný technický provedení, začal jsem o tom pochybovat ... viz obrázek

http://oi62.tinypic.com/2wdr8qx.jpg

Co vy na to?

Re: Druhovýrobci polovodičů

pajc jako prase...ještě se podívej na druhou stranu, pokud je hodně poškrábaná, tak máš jistotu a můžeš to jít vrátit. Já mám LM1875 z farnellu a mají už laserem dělaný popis, ale hlavně jsou zpracovaný v úplně jiné kvalitě...

(upravil rvx73 27. 6. 2014 20:17)

Re: Druhovýrobci polovodičů

Dohnalik: jo, poškrábaný je to i zezadu ... inu "obchodníci" sad Škoda, GES mám čtvrt hodiny cesty z fachy, ale jak je vidět, tak kromě drátů a bižu si tam asi nekoupím už ani odpor ... doufám že jsem nevyhodil účet

Otázka: je v ČR vůbec nějaká firma, kde může člověk nakupovat s jistotou, že mu neprodají pajcy?

Re: Druhovýrobci polovodičů

ČR už mě dlouhou dobu netrápí smile beru mouser, farnell, digikey...jenom tak mám tu jistotu. A pasivní a základní součástky v ecomu, případně něco beru ještě v TME, ale tam se ty pajcy občas objeví, takže polovodiče moc ne-e.

Re: Druhovýrobci polovodičů

nj, to je pak smolík, když člověk chce jen pár kousků - to pak dám víc za poštovný smile

(upravil cestmir 27. 6. 2014 20:35)

Re: Druhovýrobci polovodičů

Hlavne aj samotná kvalita a predvídateľnosť služby je trebárs u Farnella neporovnateľná s čímkoľvek lokálnym. Ak človek objednáva cielene sortiment na UK sklade, väčšinou je to do 24-36h dodané, spoľahlivo, bez týždňových prestojov a pridrbaných prirážok za malé množstvá, ako pred časom zaviedol napr. SOS.

(poštovné cez UPS je pri platbe vopred a párkusových drobnostiach, čo sa zmestia do malej obálky pomerne racionálne, naposledy mi naúčtovali čosi cez tri eurá - lokálne už nie je o moc nižšie)

Re: Druhovýrobci polovodičů

SOS je celý zadrbaný, banda zmrdů. Farnell doručuje z UK na druhý den dopoledne, pokud si člověk objedná do 17 hodin našeho času...to je prostě bezkonkureční, zvlášť, když ta pošta stojí 160 Kč, což zase tak moc není. Mouser beru přes Mausel, kde to trvá třeba ten týden, je to trošku dražší, ale zase nenechám za poštu 50€, když potřebuju jenom pár součástek.

Re: Druhovýrobci polovodičů

Sami si tým pod sebou pília konár, IMHO. Namiesto toho, aby sa snažili ponúknuť nejakú pridanú hodnotu oproti týmto veľkým hráčom, ešte človeka cielene nasierajú a odrádzajú, o chvíľu im tam budú nakupovať len zúfalci, čo ešte nezažili normálneho dodávateľa.

(upravil Hippo007 27. 6. 2014 22:18)

Re: Druhovýrobci polovodičů

Ty LM1875 jsem bral z GESu v Praze snad před 2-3 roky. Použil jsem je až letos - nedostal jsem z nich víc jak 3,5W bez ohledu na velikost napájení. Zrovna jsem nic jinýho nepotřeboval, nechtěl jsem kvůli poštovnýmu kupovat od Mousera nebo Farnella a tak jsem zkusil u pražských chobotů - tam měli LM1875 sice za cenu vyšší než u Mousera, ale s laserovým popisem a vypadá i chováním jako originál od NS.

(upravil Pech. 28. 6. 2014 6:39)

Re: Druhovýrobci polovodičů

rvx73:

mám taky špatnou zkušenost s LM1875 z gesu, obě byly vadný, každá jinak. Jedna úplně přerušená, druhá odešla po pár minutách hraní. Vypadaly jako ty tvoje. Na desku jsem pak zkušebně dal prastarý TDA2030A (phillips) zesák chodil, jen ty áčka byly pořád docela čaj.. Tak jsem pak koupil u slona, proti gesu 3x tak drahý, ale jako origo se jevicí a dodnes bez problémů fungující LM1875...

Mno popravdě jsem pak stejně přešel na diskrétní zesák, zetawatt je funkční dál.

(upravil rvx73 28. 6. 2014 8:11)

Re: Druhovýrobci polovodičů

Pech.: nj, když já chci udělat pro kámoše "rychlozesík" - korekční předzesilovač z siclairem doporučované stavebnice RSD4132 od EZK + LM1875 v datasheetovém zapojení - prostě to měla být "sázka na jistotu" - a ono tohle sad

Re: Druhovýrobci polovodičů

na tu mrdku z EZK se vyser...je to zvukově naprostá katastrofa na blití...huhlá to všechno i po všech možných úpravách.

(upravil Michelin1 28. 6. 2014 15:51)

Re: Druhovýrobci polovodičů

Chlapi, dají se vzít elektrolyty z EZK nebo z AME?

Re: Druhovýrobci polovodičů

v ezk podle toho kterej, myslím ,že jsem od něj bral nějaký 105C samwha kondíky a po změření měli do -5%.

Re: Druhovýrobci polovodičů

Jak je na tom s polovodiči conrad?

Re: Druhovýrobci polovodičů

Jaski, za mých mladých let, kdy tady v ČSSR fakt nebylo z čeho dělat /resp. bylo, ale mělo to nevalné parametry, byl nutný pečlivý výběr apod/ jsme s podobně postiženými bastlíři pašovali kvalitní a značkové polovodiče právě od Conrada, který BYL TEHDY zárukou kvality a spolehlivosti. Pašovali jsme hlavně nízkošumové IO všech druhů, pak TL071-074 a TL081-084 /pak se ukázalo, že paradoxně starší řada TL071-074 šumí značně méně, než osmičková řada/, pak japonské tranzistory v pouzdrech TO126 a TO220 s Ft 100MHz i více no a hlavně výkonové tranzistory, hlavně typy s vyšším Uceo, než 80V a hlavně komplementy. Kupovali jsme u Conrada hlavně 2N3773/2N6609 od RCA, pak už se o pár let později objevily Motoroly MJ15003/15004 a od nich odvozené MJ15024/15025, které sice byly téměř dvakrát dražší, ale Pc=250W a Ic=20/16/A bylo fakt lákadlo. Větší problém byl propašovat legendární basáky Electrovoice EVM-15B, o rok později EVM15B Pro-Line, které už měly 400W místo původních 200W při nezměněné citlivosti. I kytaristi tam nakupovali kytarové McKenzie, Celestiony, značkové výškové tweetry - no prostě všecko, o čem si běžný amatér v ČSSR mohl nechat jen zdát. Včetně takových "blbostí", jako byly rozumně velké filtrační kondenzátory na rozumné napětí /tedy nad 50V, ale pod 150V/ - Conrad tehdy prodával šroubové průmyslové elyty FRAKO na 80 a 100V, za celkem rozumné peníze /např.10.000uF/80V stál ve Vídni 39 šilinků, přičemž šilink byl tehdy 3Kč, ale dal se sehnat i levněji/. Jezdili jsme pro solidní polovodičové součástky i do Maďarska - Maďaři se tehdy nezatěžovali nějakým vlastním vývojem, ale chytře nakoupili byť trošku zastaralejší, ale pořád výborně použitelné polovodičové součástky /např. už zmíněná 2N3773, bohužel ale bez komplementu/, pak jsme samozřejmě podnikali nájezdy i do součástkových prodejen ve východní části Berlína tehdejší NDR, kde byly běžně k mání doslova za pár šušňů rovněž šroubové průmyslové elyty Frolyt na naše tehdejší poměry obrovských kapacit a šikovného napětí, malé NDR tranzistory SC239F šuměly daleko méně, než i vybírané KC509, u Conrada zas byly k dostání za 1,99 šilinku originál Siemens BC413-416 a BC214, tedy supernízkošumové tranzistory, kterým současné BC550B-C nesahají ani po paty.

Ale k Tvému původnímu dotazu, Jaski :
nebylo možno si cca kolem roku 1991 /i dříve/ nevšimnout toho, že Conrad si nechával dělat na Taiwanu, v Malajsii a bůhvíkde jinde komerční přístroje pod značkami WANGINE a podobnými, které stačilo jen otevřít a už jsi věděl, která bije. Dokonce se tam tenkrát prodávaly poměrně povedené HiFi zesilovače vyrobené polskou Unitrou /šlo tuším o typ WS7010 či 7020, už přesně nevím/ a další výrobky z Asie, prodávané pod nejrůznějšími značkami jako POWERSOUND apod.
Co se týče nabídky a hlavně kvality a původu /oproti letům 1985-89/ je Conrad momentálně dosti předražený a rovněž původ toho mála součástek, které nabízí ze mi zdá dosti pochybným. Mám z nostalgie schovaných několik dosti tlustých tištěných katalogů Conrada z období právě asi 85-89 a už jenom třeba porovnání tehdejší nabídky součástek /s uvedením původu/, rozsah nabídky tzv. sypaných stavebnic se současnou situací je dosti tristní. Pamatuju si například, že jsem tam tehdy za cca 35 šilinků kupoval sypané stavebnice logaritmických indikátorů vybuzení s 15 obdélníkovými, slušně svítícími LED, který byl ve stereoprovedení na jedné destičce, dva dvojité OZ /tuším LM387 nebo něco takového/, houf komparátorů LM339, hromádka odporů, slušná pocínovaná destička s maskou a potiskem a dokonce i plastovým rámečkem s přepážkami pro LED, aby "neprosvěcovaly" jedna do druhé, dokonce si bylo možno vybrat verzi s černým, či stříbrným rámečkem. Regulace vstupní citlivosti už od nějakých 150mV na plný sloupec, indikovaný rozsah 40dB. Za cenu okolo 100Kč ZA VŠE absolutně nebylo možné něco takového v tehdejší ČSSR postavit. Je fakt, že se tam občas objeví např. nepříliš rozšířené, ale dosti dobré elyty snap-in od Panasonicu s nestandardními rozměry, dokonce semtam i Nichicon - otázkou je, jakého původu ty elyty jsou - prodejní cena 85,-Kč za elyt Panasonic 6.800uF/80V je více než příznivá a mně to zavání výrobou někým jiným, pouze horní smršťovací izolace je Panasonic. Ale nechtěl bych to tvrdit nějak paušálně, protože jsem tam pár podobných elytů /asi pět zásilek po počtu do 10ks/ kupoval párkrát - nicméně při měření vykazovaly velmi slušné parametry na rozdíl od "pravých" fejků, které se prozradí už při měření.
Asi jsem nezodpověděl Tvůj dotaz úplně do detailu, protože - jak už jsem psal - je Conrad dosti předražený, těží z tradice a ze jména a moc tam tedy nenakupuju, vysloveně jen v "havarijních" případech, kdy mnou sháněná součástka opravdu u žádného seriózního obchodníka není.

Kdesi jsem to už psal - seriózních prodejců součástek je tu relativně dost a i když každý z nich "nemá pohromadě" zrovna to, co pro dotyčnou konstrukci potřebuješ, tak troje poštovné okolo stovky se fakt vyplatí.
Mezi opravdu seriózní dodavatele bezpochyby patří ECOM, Semic Trade, ERA Components, z tuzemských bych mezi ně už zařadil i EZK, kteří mají opravdu obrovský výběr, po registraci živnosťákem se dají opravdu značkové a kvalitní věci koupit za slušné ceny i v Rystonu, pomalu, ale jistě se lepší i GES, ze zahraničních v první řadě Farnell, RS, Mouser, Digikey a Václav /danhard/ jistě rád dopíše řadu dalších.

EDIT : velmi podobný indikátor, popisovaný výše, uveřejnil také Alan Kraus v dnes již neexistující "žluté" řadě Amatérského radia, nazvané "Stavebnice a konstrukce". Byl ale značně zjednodušen, nebylo tam žádné regulovatelné předzesílení, ale myslím, že jen logaritmické usměrňovače a vstupní citlivost byla tedy jen kolem 1V na celý sloupec. Takovýchto indikátorů Alan Kraus uveřejnil více, pamatuju si jeden tuším na 24 LED, nazvaný "studiový indikátor vybuzení", ale už si nepamatuji, zda šlo časovými konstantami o VU-metr, či špičkový indikátor. "Žluté" řady SaK nevyšlo mnoho ročníků, takže kdo by o něco podobného měl zájem, půjde to snadno dohledat. Bohužel už tehdy dělal Alan vše na dvoustranných deskách, takže zájemci o stavbu, kterým firma Printed /údajně tam Alan všechny předlohy nechal/ jeden či dva kusy neudělá, si budou muset desky navrhnout sami. Všiml jsem si na Aukru, že Alan tam prodává spousty neosazených i částečně osazených desek a je dost dobře možné, že ony desky na tyto a některé další zajímavé věci z Alanovy "produkce" tam budou - za pár korun. Viděl jsem tam i kompletně osazené "šavle" do různých modelů Alanových mixpultů - s různou výbavou, počtem auxů apod. V SaK i AR toho uveřejnil v letech cca 1994-2012 opravdu spoustu. Ani netuším, proč to neprovozuje dál v internetové verzi, jestliže se "papírové" verze SaK i AR už nedaly utáhnout - a hlavně proč víceméně totálně vše rozprodává, jakoby končil s nf elektronikou jako takovou, kterýžto obor mu je nejvlastnější. Ještě jsem s ním nemluvil, ale zkusím to z něj vytáhnout, tel. číslo zřejmě pořád funguje.

Web

Re: Druhovýrobci polovodičů

A jak píšeš, Sinclaire - cituji "Mám z nostalgie schovaných několik dosti tlustých tištěných katalogů Conrada z období právě asi 85-89". Tak právě v těchto některých ročnících byly k zahlédnutí i součástky naší značky Tesla. Bohužel jsem ty katalogy vyhodil, takže už to nemůžu upřesnit, ale pokud mě paměť slouží, myslím, že v oddílu polovodičů to byl stbilizátor MA7812 nebo jiný z této řady...? Taky se mě mate něco - jestli tam nebyly naše tranzistory řady KD...? Navíc v té době těsně před revolucí to šlo objednat i přímo do ČSSR, ale bylo to tenkrát nějak omezeno jenom na lidi, kteří měli tzv. devizové konto. Byla tam předtištěná objednávka v češtině, ale fakt si tohle moc nepamamatuju, takže radši k tomu nebudu víc psát (abych nepsal blbosti).

Z Conradu jsem také kdysi něco objednával. I dodnes prohlížím jejich nabídku a musím souhlasit, že některé věci mají předražené. A taky mají trošku nejasno v termínech - třeba normálnímu reproduktoru říkají "chassis", přitom pod pojmem reproduktor mají něco jiného.

Ale s čím teda můžu být opravdu spokojený, to je nabíjecí stanice NiCd/NimH Voltcraft IPC1-L, o které jsem tady taky už psal. Není to obyčejná nabíječka, ale opravdu povedená stanička s užitečnými funkcemi. Čtyři nezávislé okruhy (ikdyž pravděpodobně jeden obvod multiplexní - ale to ničemu nevadí) pro čtyři články AA nebo AAA. Takže pokud člověk ví, co od daného dodavatele v určité komoditě objednat, tak se úspěšný nákup udělat dá. Akorát to poštovné - co objednávka od nějaké firmy, to hodně přes 100 korun poštovného.

Příspěvky [41 až 59 z 59]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Ostatní technika » Druhovýrobci polovodičů

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£