Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Tesla Music 70 koncový stupeň

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Tesla Music 70 koncový stupeň

Dobré odpoledne. Dostal jsem na seřízení teslu Music 70, ale jedna koncová elektronka jede jen asi na 10 mV.

Zesilovač je používán jako rozhlas na fotbalovém hřišti. Proto ho musim opravit co nejlevněji. A nejlépe tak aby to vydrželo navěky.
Napadlo mě nahradit ty koncové EL34 transistory.  Tam by ta investice byla zhruba 100 korun a né 1000.

A teď jádro problému Půjde to ?
jediné rozumy co jsem nalezl

Děkuji, už mě z toho jde hlava kolem, na elektronky sem se jen koukal jako malej capart dozadu skřímě rádia u babičky.

(upravil Hazys 16. 6. 2014 16:32)

Re: Tesla Music 70 koncový stupeň

Hlavně šecko nejlépe zadara (nulovou investici), nejvíc vojebat, nejvíc na tom namastit kapsu a hlavně honem.

Člověče, takhle to nejde. Pokud si fotbalisti neumí zaplatit pořádný servis, tak holt mají smůlu a budou hrát bez chrochtadla.

(upravil oroginal 16. 6. 2014 18:45)

Re: Tesla Music 70 koncový stupeň

Chtěl jsem jim to nejdřív jen oživit. nedělám to na zisk chtěl jsem jen pomoct.

Přemýšlel jsem že by to za rok zase asi dopadlo stejně. začala by sezóna a milé elektronky by se upekly jako ty dvě co tam jsou. Proto mě ta myšlenka s tranzistorem tolik láká. Dát tam nové elektronky je jedna možnost ale ta trocha experimentování je pro mě největší šance se něčemu přiučit.

(upravil microlan 17. 6. 2014 8:24)

Re: Tesla Music 70 koncový stupeň

Nahradit to tranzistory je nesmysl. Když se dají nové lampy a trochu se poopraví vše kolem, tak ten zesilovač při provozu 3 hodiny týdně vydrží leta.  Pokud to teda nebude skladovaný ve sklepě a nebude se do toho moc prášit.

// teď čtu ještě předchozí příspěvek, znamená to, že lampy co tam jsou teď tak vydržely jen rok? Pokud ano tak ten kdo je měnil, jaksi zapoměl opravit to vše kolem, zejména vazební kondenzátory za invertorem C506 a 507

(upravil oroginal 17. 6. 2014 11:16)

Re: Tesla Music 70 koncový stupeň

Co se dělo předtím se zesilovačem to netušim. Prý to hrálo třeba 5 minut a pak přestalo. Někdo to už ale otevřený měl. v bedně byly poznámky fixem ( typy elektronek)

Předpokládám že kondíky budou propouštet stejnosměrné napětí které zvětšilo klidový proud. elektronka pak přestala emitovat.
Drátové odpory 1,4 vypadaly špatně, sehnal jsem narychlo 1,2 a s nima to proměřil. Odpor 680 ohm pro g2 měl přetavenou tepelnou ochranu.

Když se tak dívám, stejně mi to příjde jako možné změnit to na transistor. Dalo by to víc práce, mnohem více přemýšlení a asi hromadu odpálených součátek, k tomu nebezpečných 500V


http://s27.postimg.cc/xphq6w8df/music_70.jpg
image

Re: Tesla Music 70 koncový stupeň

Osobně bych od toho dal za daných podmínek ruce pryč.

(upravil microlan 17. 6. 2014 15:48)

Re: Tesla Music 70 koncový stupeň

Tady máš rychlé řešení v ceně lamp. Za 7 stovek máš tranzistorovou věc, kterou jim můžeš opravit, bez rizika usmrcení

http://aukro.cz/zesilovac-tesla-azk-180 … 66979.html

(upravil reeb 17. 6. 2014 15:49)

Re: Tesla Music 70 koncový stupeň

Dej to na opravu a seřízení někomu, kdo tomu rozumí. Bude to pak sloužit x-let...

Web

Re: Tesla Music 70 koncový stupeň

http://digilander.iol.it/essentialaudio/hybrid_home.htm

nejsem zas tak úplně mimo mísu. Hybrid elektronka transistor neni nereálný.

Uvidim jak se dohodnou jestli do toho ješte budou chtít investovat. Dvě elektronky, určitě ty dva kondíky 220n/400V . Pak dva odpory 1,5 ohm. Trimry 100k ... Objednat na gesu třeba JJ nebo lépe někde jinde něco jiného?

Kondenzáory jsem si vybíjel doutnavkou ve fázovce, a nezdálo se že by nějak oslabený. Stálo to na chodbě plné prachu a špíny. vymetl jsem to štetcem lehce namočenym v technickym lihu.

Dávat to někomu dalšímu se mi nechce. to bych u něj musel stát a koukat se co s tim skutečně dělá. To by se mu vůbec nelíbilo. Hlavně jak poznám že tomu rozumí

Re: Tesla Music 70 koncový stupeň

No a co ta štorcka z toho aukra?

(upravil oroginal 17. 6. 2014 22:34)

Re: Tesla Music 70 koncový stupeň

pošlu mu odkaz. at se dohodnou

Do Třince pro zesik to by se prodražilo asi moc

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Tesla Music 70 koncový stupeň

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£