Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

Dobrý večer, existuje nějaká přiměřená náhrada tohohle širokopásma? Moc mě nebaví jeho neschopnost hrát nad 15 000hz. Tesla bedny používám k počítači jako nearfield.

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

ono žádný širokopásmo ani malý, nepojede regulérně nad 15kHz... Pokud vím, dole je ARZ668, tomu se zase nebude moc chtít nahoru, takže když tam dáš klasickou vejšku, bude zase problém se středama.
Jak by sis to potom představoval? udělat z toho třípásmo?

každopádně nemálo lidí, nad 15kHz ani moc neslyší... smile

(upravil uk99 5. 1. 2014 23:17)

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

Udělat z toho třípásmo je možnost. Ono frekvenční rozsah jako takový bych snad i oželel, i když nerad. Jde mi hlavně o to že se s přibývající frekvencí dost ztrácí detail, zní to prostě blbě. (naprosto nespravedlivě srovnávám s in ear sluchátky násobně dražšími).

Takže otázka by měla znít spíš zda se dá v cenové relaci max kolem 1000,- za měnič výrazně zlepšit kvalita podání vyšších frekvencí. Rád bych zachoval výhybku.

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

NE.

(upravil Pech. 5. 1. 2014 23:19)

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

Ale za 1000 můžeš sehnat po bazoši třeba celkem povedené  1PF 067 62, nebo 1PF 067 33 klasický malý dvoupásma,  hrajou velmi příjemně.

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

Při prípadném zvýšení budgetu se dá někam dopracovat?

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

tak pokud bys chtěl upravovat stávající, znamenalo by to sehnat nějakou vejšku, to by nemuselo bejt ve vztahu k ostatním měničům neschůdný. Ovšem pokud tyhle bedny dobře znám, není jí implicitně kam dát...

Pak by se musela překopat výhybka, minimálně část pro stávající širokáč - říznout ho taky shora a doplnit výhybku pro vejšku...   to už úplně levný a snadný nebude...

Pak by bylo ještě možný dát tam něco jako ARV089 - klasickou vejšku, která snese jít víc dolů - za cenu toho, že se posuneš z nynějších tebou udaných 15kHz někam ke 16-17kHz, za cenu toho, že se bude muset komplet znova udělat jiná výhybka, což vyjde na pár tisíc, ten osmipalec dole ale stejně bude mít trochu problém jít ke 2Khz, což je u dvoupásma spodek vejšek a ty v tejhle frekvenci taky nejsou rády....


Hlavně při zvýšení částky tebou investované - by se taky dalo sehnat zase něco lepšího, v bazaru..

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

Jo, to já chápu, ale jsem nepoučitelnej. Například tohle: http://www.prorepro.cz/tang-band-w3-1285 by znatelný zlepšení nebylo?

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

Zdarec, nějak se nemůžu v tom dotazu a diskuzi "porovnat". Když si to doplníš výškou, (ARV 161, ARV081 by se někam vešla), tak to vylepšíš nad oněch 15 kHz, výkonově - 4R/ 5-10W max Ti zůstane. Když uvažuješ o jiných repro na vejšky, chápu to tak, že to ARZ 669 - 4R, 5W  tam necháš?

Já jsem loni tyto boxy dostal před jejich vyhozením do kontejneru.
Tak jsem s nimi laboroval, hrál si, zkoušel, testoval. Aby mi to tak nějak hrálo "dobově", tak jsem je nasadil na NZC420.


ARE4xx jsem dal novější typ, jeden už měl natrhlou membránku, doplnil ARV161 a dokonce piezem Motorola (měl jsem dvě po opravě a nebyli už citlivé, jako původně). Doplnění fakt jen pro pokus.
Na čelní desku jsem ty 4 repra dostal v pohodě, ale měnil jsem čelo i záda. Doplněnou a upravenou vyhýbku jsem umístil na zadní stěnu.
Neznělo to špatně, ale stejně jsem se nezbavil pocitu, že to původní, dvoupásmové zapojení znělo líp.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

(upravil Pech. 6. 1. 2014 20:25)

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

no právě...

mají sice kompromis v osazení, ale alespoň slušnou výhybku. Basák a širokáč není zas tak neobvyklý řešení.

Pokud tě jejich zvuk skutečně hodně sere, sežeň si něco klasickýho, bude to nejlevnější a výsledek nejlepší.

Za symbolickou cenu určenou tebou k vylepšení stávajících, bych tě jich byl ochoten i zbavit, chtěl bych si poslechnout arz668 v porovnání s ARN 668. A to tak, že je můžu s tebou vyměnit za větší třípásma ve 4Ohm impedanci  v osazení ARN 6614, ARE589, a nějaká piezo vejška. Vejšek mají dost, basů taky až běda, jen nejsou zrovna nejkrásnější.

Zjisti si jakou impedanci umožňuje tvůj zesák, pro jistotu.

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

Asi jsem přišel k rozumu.
Zůstala mi ale chuť si postavit monitory k počítači.
Jako možný směr mi přijde postavit jednopásmové 8L monitory EAD E100HD + modul Hypex AS2.100 (dobře přenosné, připojení přímo k notebooku pomocí usb bez dalších krámů)

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

Jejich zvuk mě nesere, jen jsem měl chuť experimentovat. Využití pro ně mám a nemá pro mě cenu se jich zbavovat.

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

OK. ono je nejlepší nechat věci tak jak jsou, pokud neserou.

Na širokáče bych se, pokdu toužíš aby jely vysoko, asi vykaškal.

Do 8L se vejdeš s nějakým dvoupásmem se středobasem 5-6" což může hrát v rámci velikosti velmi slušně

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

No, do 20 000hz ty EAD evidentně hrajou, což je postačující, otázka je jak na tom bude detail.
Nepůjdou moc pod 100hz, což by vzhledem k umístění na stole u zdi mohl být stejně akorát problém. Možná se pletu ale srovnatelně drahé dvoupásmo  bude mít pravděpodobně znatelně horší podání středů.

(upravil Pech. 7. 1. 2014 22:18)

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

nutně nemusí, pokud ti bude skutečně stačit když půjdou nepříliš pod 100hz.

Ono hrajou ve 20K, ale s jakým zkreslením a jakým útlumem... smile

navíc jsou drsně drahý a charakteristika nad 10Khz není vůbec pěkná, jak  už to u širokáčů v gumě bejvá.

odkud jseš?

(upravil uk99 7. 1. 2014 22:41)

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

Ústí nad Labem, Liberec, Praha. Když jsem se teď do toho začet tak se mi začíná hodně líbit i představa Monacor SPH-135KEP + vhodná vejška. Ten reprák se mi hodně líbí. Spolu s výhybkou by to mohlo bejt podobně drahý.

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

třeba tak, projeď si projekty, malý dvoupásma tam pokud vím jsou.

Re: Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

K těm EAD - oproti papírovým širokopásmům, kde jde hlavně o středovýšky, je E100HD kupodivu v pohodě právě na hloubkách
a středech. Výšky tam jsou, sice poněkud neučesaný, ale díky tomu, že ta membrána není tuhá, směrovost není nejhorší.
S příslušnýma korekcema je výsledek velmi zajímavý.
Srovnatelně drahé dvoupásmo bude vyžadovat hodně snahy a měření s výhybkou, tady je situace mnohem jednodušší smile

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Náhrada ARE466 v Tesla 1PF 068 88

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£