Téma: Kratičce k JBL TEMPO on-ear

Provedení
je vcelku solidní, byť jde o celoplastová sluchátka, plasty skřípou jen málo. Most je smontován několika šroubky a jeho vnitřkem vede flexibilní ocelový pásek s t=0,8 mm, slušné. Odstupňování velikosti je tuhé a přesné, což taky oceňuji. Co se mi dál líbí je obalení horní části mostu měkkou, kvalitně působící koženkou, pohodlné. Pro orientaci při nasazování dobře poslouží oranžový vykřičník v levé mušli (který v mém případě je jakýsi zdeformovaný, no nic...). Co však vadí je zcela obyčejný kabel, jakékoli smýkání po těle nebo náraz do něj (nebo do sluchátek samotných) se přenáší do mušlí - nepříjemné, ale minimálně kabel lze vyměnit, krom toho, jeho odpor včetně konektorů je 2 x 1,1 Ohm.


Pohodlí
není nejlepší, po dvou hodinách budou bolet uši (prozatím jsem je měl na hlavě vždycky asi jen do hodiny) - most lze ale roztáhout a náušníky se pravděpodobně přizpůsobí. Na hlavě drží docela dobře. Útlum ruchů okolí je znát.


Impedance
Vznikly tu pochybnosti o její reálné hodnotě, ta je pro ujasnění 32 Ohm přesně jak to říká datasheet. Kdo nevěří, ať tam běží - měření provedeno na nejnižší možné hlasitosti (aby se neschovala rezonance) volně, tzn. ne na hlavě. Měří-li se na hlavě, rezonance se vyhlazuje (tím víc, čím lépe náušník přilne k uchu).
http://s19.postimg.cc/3zc0vy1kf/jbl_tempo_on_ear.jpg


Zvuk
je nevýrazný, basů je v některých případech dostatek, v jiných při složitějších pasážích téměř chybí. Středy zní uměle a je jich míň, výšek taky. Po projetí pásma je znatelný propad kolem 4500 Hz, který je dokonce vidět i v impedanci. Zvuk postrádá života, to se dá ale částečně vyléčit. EQ léčí! Dávám nastavení pro XMPlay a předem: pro jiné přehrávače nemám a nebudu mít. V prvním sloupci třeba je na 63 Hz +3.8 dB. Po ekvalizaci mnohem lepší, např. rock/metal se roztáhne a hlasy dostanou reálnější charakter.
http://s19.postimg.cc/umm0v8i9f/shot_66.png


Závěr
Nalákán pozitivními reakcemi na amazonu jsem čekal mnoho, avšak po srovnání s dražšími sluchátky jsem došel k závěru, že JBL, i přes veškeré kouzlení s ekvalizérem (který v jistých situacích pomáhá až dramaticky), zůstanou stále spíše volbou pro méně majetné nebo nenáročné (nebo lépe "nezasvěcené") posluchače. Přestože rozdíl oproti dražším sluchátkům je zcela propastný, člověk odkojený např. na fenoménu Koss Porta Pro bude spokojen jako jsou i mnozí z amazonu.
http://s19.postimg.cc/t47mn3qen/jbl_tempo_on_ear.jpg

(upravil check 12. 6. 2014 16:48)

Re: Kratičce k JBL TEMPO on-ear

Jestli je ještě máš, tak by bylo zajímavé změřit charku. Minimálně pod 1kHz to hodně ukáže. Stačí dát kapsli na tenký kablík, strčit někam nad lalůček do vnějšho ucha (ne do zvukovodu). Nasadit na hlavu sluchátka a měřit. Někde na slovanetu jsem dával moje měření k HD800.
Trochu pokukuju po nějakých sluchátkách, tak mě měření zajímají - na recenze uživatelů se bohužel nelze spolehnout. Ale možná si sluchátka nakonec psotavím vlastní.

Web

Re: Kratičce k JBL TEMPO on-ear

Jestli sháníš lepší než ty HD800, tak to bude možná honička