Re: Transiwatt

Jo ty máš na DPA ?  I když budeš nemocný 5 měsíců jako já .... Tak to si borec .

A vůbec Twečko mám rád kvůli zvuku .

To se mi líbí když každý kritizuje a nevymyslí nic lepšího ....

(upravil mph 5. 6. 2014 7:00)

Re: Transiwatt

Prečo by mal vymýšľať už vymyslené. myslím že tých konštrukcí teda aktuálnych je dosť. Z DPAčiek je 280,110,220. DPA110 chalani poupravili a je z toho MIR80? už neviem. Ďalej máš pokračovanie na WWW.Zosilnovače.eu a tam je tiež na výber,

Ja som tiež PN a to od februára tak sa aspoň hrám na kontaktnom poli lebo inak by som sa asi zbláznil.;-)

Re: Transiwatt

m.sommer333 - jo rejpat umí každý, ale s něčím smysluplným přijít, to umí málokdo. Ano, v jednoduchosti je krása, souhlasím.

rvx73 - kdysi (cca před 30 roky) jsem postavil několik kousků tohoto - postoval to tady i sinclair se svými poznámkami, je to z nějaké knihy jako příklad využití KD606. S uvedenýma hodnotama a osazením to dáva 30W, s KD503 a úpravou napájení na 75V a správně dimenzovanými ostatními součástkami to dá i 100W / 4 ohmy. A stačí na to šuplíkové zásoby. Někdo tady na to navrhoval i plošný spoj, nějakou verzi mám snad někde taky uloženou. Pokud by byl zájem, mohu pohledat. Podle sinclairovych měřeni je THD 0,08% pokud si dobře vzpomínám. Stabilní, blbuvzdorné zapojeni... Není to sice tak jednoduché jako Transiwatt a má to kýbl na výstupu, ale hrálo to docela hezky. Ještě někde doma mám dva osazené konce.

Web

Re: Transiwatt

mph: je to MIR50

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16418

kdyby někdo chtěl mam 2 plonkovní DPS

Web

Re: Transiwatt

Jo mládenci, i já stavěl transiwatty a udělal jsem jich asi stovku, takže znám tohle zapojení dokonale...dokonale i s jeho nectnostma, který mě časem pěkně sraly...těmhle kecům o geniální jednoduchosti se akorát směju, protože mi to říká, že dotyčnej s tím nemá absolutně žádnou zkušenost....vrcholem blbosti je pak tvrzení " zkresluje to a co má bejt... "...holt blbost je tak pohodlná, že ?

Re: Transiwatt

Dřív byl kladený důraz na jednoduchost kvůli vysoké ceně polovodičů. Dnes kdy stojí BC-čko korunu to postrádá smysl..

Web

(upravil Hordek 28. 6. 2014 13:58)

Re: Transiwatt

.

Re: Transiwatt

Jaká blbost mistře . Mebo vy máte něco lepšího než TW a taky tak jednoduché .

Do vašich složitých a super zesilovačů reje jen pan F. a ja si to nedovolím protože si vážím vašeho díla .

Re: Transiwatt

Dobrý den, jak to tak sleduji, musí se pan Janda obracet v hrobě.

(upravil rvx73 5. 6. 2014 15:01)

Re: Transiwatt

pzwak: kvazikomp jsem taky zvažoval, ale asi půjdu do toho TW ... hlavně ze "studijních důvodů" smile Sestavovat stavebnice u kterejch ani netuším jak fungujou mě zkrátka neba, byť třeba hrajou sebelíp. Třeba si pak pro srovnání postavím i to DPA 110 wink

kazzatel: plně chápu, že když člověk staví celej život zesilovače jak na běžícím pásu, že mu někdo jako já bude připadat jako blbec ... já taky nechápu lidi, jak můžou fotit mobilníma telefonama, místo aby si koupili pořádnou zrcadlovku smile

Re: Transiwatt

ADUS46: Proč by se měl obracet v hrobě? Mohlo by ho jen těšit že se o jeho díle mluví do dnešní doby a možná ještě déle...

(upravil kazzatel 5. 6. 2014 17:27)

Re: Transiwatt

Jirka Janda sáhnul po tom jediným, co bylo v tý době možný...v tý době bolševik nebyl schopen vyrobit křemíkovej výkoňák a tohle zapojení chodilo i s germániem, což u jiných zapojením nebylo možný....v tý době " hifistický dychtivosti " zachránil tedy celý hnutí a budíž mu za to nehynoucí sláva, protože nevím co by jinak bylo....

Re: Transiwatt

Má to něco společného s mixpultem pánů Voleníka a Šimečka z  Amatérského radia - RK 1/73 ?
Byl jsem v tý době mladý ucho, takže vazby těch pánů neznám, jen jsem chodil k Jandovi do Smeček na konzultace s mejma výtvorama na toto téma smile

(upravil reeb 5. 6. 2014 19:02)

Re: Transiwatt

Pěkné vlákno:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=35577#35577

Mustr TW

http://www.semiconductormuseum.com/Tran … _Page7.htm

Web

Re: Transiwatt

To nemá s TW spojitost, je to jen ranej qvasikompl.

Re: Transiwatt

Jo koukám že se nám diskuze pěkně  rozjíždí !!!
To jsem zvědav co s toho vypadne třeba nějaké hezké schéma něčeho lepšího .

Re: Transiwatt

Nejak v to neverím...teda že z tejto diskusie niečo normálne vzíde...aj keď aj motyka občas vystrelí...
Skôr by tu bola výzva pre pána Pavla Dudka (aka kazzatel) - čo takto vymyslieť niečo čo bude dobre hrať, bude jednoduché a finančne prístupné "holoprdleníkom"??? - prote niečo ako bol kedysi TW, čo si môže každý postaviť za "pár šušňov", bude to blbuvzdorné a ten TW to zvukovo prekoná.
Z pána Jandu sa tak stala legenda - urobil niečo pre bežných ľudí, komplet to zverejnil a ako vidieť dodnes to ľudia stavajú - a pls vyhnite sa ohratej pesničke o boľševickom prístupe dávať každému niečo len tak zadara - to tu nikoho netrápi...navyše boľševik skončil pred 25 rokmi. Odvtedy je tu úplne iná - nová generácia ľudí, ktorí už majú možno aj svoje vlastné deti, takže všetky tie "historky starých zbrojnošov" sú len mlátením už dávno prázdnej slamy...
Každý vie totiž vyrobiť niečo slušné za veľké prachy...ale "upliesť z hovna bič" - to je umenie!!!

(upravil Rozkop 9. 6. 2014 14:08)

Re: Transiwatt

Problém není v tom že by tu nebylo nic navržené, co by nepřehrálo TW a přitom by se nedalo postavit za pár korun. Problém je ve zdechlosti to dohledat, nebo zkusit něco nového.
UNI50 jsem neslyšel, zato jsem stavěl zesilovač stjné konstrukce M50-1. Všechny podklady zde: http://svetelektro.com/Forum/m50-1-f27- … art60.html
Je to naprosto základní zesilovač, na kterém se na rozdíl od TWček dá něčemu naučit. Srovnával jsem poslechově s TW40 i TW140. Oba dva zesilovače to s přehledem přehrálo. Výrobní náklady u mě tvořily pouze výrobu plošných spojů, které jsem si dělal doma sám tiskařskou cestou. Byl tady doporučen taky projekt MIR50. Těchto modulů jsem stavěl 5. Na poprvé mi nefungoval, protože s mojí slepotou jsem neosadil propojku u sledování teploty. Poté mi fungoval úplně v pohodě. Další 4 kusy pak naprvní zapnutí. Jen jsem nastavil klidový proud a offset. V konečné řadě mě vyšel celkový zesilovač možná o 100kč dráž než ta stavba M50-1. Proč? Protože napájení mají podobné, neli stejné. Kastle stejná. Ochrany stejné, jediný rozdíl je v pár kondikách po 5kč a 10 tranzistory za korunu, respektive 20kč za budiče navíc. Takže je to opravdu zbytečné tady tvrdit, že zesilovače p. Dudka jsou cenově nedostupné. V každém druhém vlákně o stavbě zesilovače je napsáno, že koncové výdaje určují trafa, kastle, usmernovače s kondenzátory. Toto jsou pouze dva příklady, které mě teď napadají. Jsou zde další skvělé zesilovače, prostě to chce hledat.
TWčka také tvoří korekce, které tu jsou taky vypracovány a volně dostupné ke stavbě. Dále regulace hlasitosti s fyziologií, která tu také je, přepínáním vstupů taky. Gramofonový předzesilovač... Vše tu je! V sekci bazar si lze nakoupit součástky velice levně (třeba kondíky do zdrojů).

K učení: Není nic lehčího než vzít do ruky knížku a něco si o tom přečíst. Stáhnout si nebo použít online nějaký simulační software. Vzít kontaktní pole vyzkoušet si to. Generátor i osciloskop na primitivni měření lze udělat z každé zvukovky. Jen to chce opět chvíli číst a něco si dohledat a věnovat tomu čas!

Re: Transiwatt

Pan Dudek nám nic nedluží, na výběr toho je celkem dost. Máme modernizované DPA110 (MIR50 - viz příspěvky výše) a pro náročnější se třeba DPA223. Jenom je škoda, že neexistuje oficiální zdroj alespoň DPS, případně celých stavebnic (kromě občasné dostupnosti na Aldaxu). DPS k vyšším modelům se nedají sehnat vůbec s výjimkou bazaru. Já bych uvítal kdyby existovala i stavebnice vstupů s vypínatelnými korekcemi a případně výstupem na subwoofer na odpovídající technické úrovni vzhledem k nižším modelům DPA.
A pro úplné začátečníky bude zřejmě nejlepší zůstat u toho TW, ten se dá nejsnáze pochopit a levně opravit.

Re: Transiwatt

Dokázal by někdo najít původní schéma z kterého Janda vycházel, ideálně celou tu aplikační příručku RCA?