Re: Transiwatt

Díky "nalimko33" uz mi to chodí super článek !!!! A děkuji všem za rady .
A neseru na vás . Ještě jednou díky !!!!

(upravil danhard 20. 5. 2014 17:58)

Re: Transiwatt

V tom článku se dá s něčím souhlasit a něco jsou ptákoviny smile

Na vstupní tranzistor koncového stupně nejsou kladeny žádné napěťové nároky a nemá co do činění s napájením konce. Rozumné kolektorové napětí je cca 8V, nějaká symetrická limitace s nezatíženým stupněm nemá smysl, protože to bude pracovat do malé vstupní impedance následujícího stupně.

Pro koncový stupeň je podstatné zesílení NPN konce při maximálním výstupním proudu, protože je buzen jen proudem odporů v bázi, takže jde o to, aby se tranzistor dostatečně vybudil k napájení, to má přímý vliv na dosažitelný rozkmit, výkon.
Ostatní věci nemají podstatný význam.

Re: Transiwatt

ja som iba pozbieral z webu čo som o TW našiel
možno sú tam aj Vaškove slová - väčšina je ale od Leoša...

Re: Transiwatt

Já mám v každém konci na pozici tranzistoru T1 na colektoru 18 voltů  tak snad to stačí …

Re: Transiwatt

Těch 8V je tam proto, aby při přebuzení nedošlo k překročení Ube v závěrném směru u následující KC507.
Kromtoho se to napětí také přičítá k Ucb už takto mimokatalogově namáhaného tranzistoru.

Re: Transiwatt

Zdravím chlapi, rád bych si postavil TW "Juniora" (nebo nějakou obdobu s cca 2x40, 2x50W) - nemáte někdo tip na "modernizovanou" variantu? Tj. s modernějšíma tranzistorama, vychytanejma mouchama a s DPS navrženou na "stojaté" kondíky? Díky moc. rvx73

Re: Transiwatt

Transiwatt pochází ideově z manuálu RCA z roku 66....tehdejší nároky na kvalitu byly poněkud slabší než dnes, takže kvalita tomu odpovídá....i se sebelepšíma součástkama kvalita bude v podstatě na úrovni roku 66, což pak postrádá smysl....

Re: Transiwatt

http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=181394#p181394

(upravil rvx73 3. 6. 2014 5:55)

Re: Transiwatt

kazzatel: já vím že DPA z toho nebude smile Chtěl bych si prostě zkusit TW zbastlit, ale z "dobových" součástek mám v šuplíku akorát KD617, což by bylo dobré tak na kvazikomplementár, tak jsem usoudil že míň zlobení bude s nově koupenýma součástkama 

nalimko33: díky, zaujalo. Jenom dotaz - už je to vyzkoušené, že to funguje jak má?

Re: Transiwatt

neviem o tom že by sa niekto priznal, že to postavil...

za pokus to ale stojí...

Re: Transiwatt

Návrh je hezkej, včechna čest....ale co platný, zvuk bude rok 66 a to za to nestojí...

Re: Transiwatt

Co takhle postavit UNI50 ?

(upravil Hordek 28. 6. 2014 14:59)

Re: Transiwatt

.

Re: Transiwatt

nalimko33, Milane jsi schopen primitivního výpočtu ?

Zesilovač je buzen do plného rozkmitu při jmenovité odporové zátěži.
Kolik je maximální kolektorový proud koncového NPN tranzistoru ?
Kolik je při tom proud báze ?
Kolik teče v klidu budícími odpory ?
A kolik může z nich téci maximálně do báze koncového NPN tranzistoru ?

ps. na co je na výstupu "zátěž" cca 100R ???

Re: Transiwatt

Tak ať mistr Kazatel nám méně zkušeným navrhne zesilovač lepších kvalit  než Tw ...

se stejnou ideou jako Tw ... a my nebudeme oživovat kostivce z roku 1966 ...

Ale to  bych chtěl asi moc .

Re: Transiwatt

Pokud je ideou zesílení signálu, tak se nabízí zesilovače DPA.

Re: Transiwatt

To jo ale jsou náročné jak na součástky tak na složitost zapojení .

Tady dáš pět tranzistorů do kupy a už to jede ...

Prostě krása jednoduchostí

Re: Transiwatt

je to přesně jak píše m.sommer333 - v jednoduchosti je genialita. A že to bude trochu zkreslovat - to se nedá nic dělat, to dělají všechny zesilovače smile

Re: Transiwatt

Pestovanie priemernosti až podpriemernosti na pokračovanie. Chlapci, aj 75 ročná kurva vie súložiť ale žiadny pôžitok to asi nebude, nemyslíte?

Re: Transiwatt

...kéž byste taky takhle přemýšleli před stavbou zdrojů typu G400 a KAZ. Taky je to staré jak hrobník, na spoustě míst blbé a nikdo neudělá nic lepšího.