Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 227 z 421)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 225 226 227 228 229 ... 421 »»»

RSS

Příspěvky [4,521 až 4,540 z 8,408]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kmitá nekmitá - je to třída D smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To by vysvětlovalo to ochlupení. A co ten ošklivej přechoďák?

(upravil Frank 22. 5. 2014 21:03)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ten je oškliv, ale myslim, že to může bejt problém zobrazení. Malej signál vypadá "gut". Neměl jsem čas to moc ladit, příště zkusim roztáhnout časovku, může to bejt i chyba zobrazení tý chlupatice.

Je to bez filtru, spínací frekvence 60k. Až se to poladí, bude to lepší samozřejmě smile

http://www.imgbank.cz/images/2014/05/22/PRINT01.th.png

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

60 kilo to asi nebude moc vejškovej zesák smile
Copak to řídí, kdo to navrhoval a k čemu bude sloužit? Fotečka by nebyla? Jsem zvědav... (a asi nejen já).

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Navrhoval to JÁ, má to bejt jen na basy, takže max 100Hz. Se správnym zdrojem to povalí kilowatt. Je to PWMková třída D s originálnim modulátorem. Bakalářka na ČVUT FEL...

http://www.imgbank.cz/images/2014/05/22/IMG0723.th.jpg

(upravil cestmir 22. 5. 2014 23:24)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

(edit: nič, nebol som v obraze)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To jsem popisoval kousek výš na téhle stránce.

(upravil Lukáš33 23. 5. 2014 12:10)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Někdy si říkám,jestli už to nepřeháním smile
EM LAB12

https://i.postimg.cc/N5YPd8RQ/2176058.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Čoveče máš to pěkné Franku. Bude k nahlédnutí nějaká dokumentace, či uvolníš nějaké bližší info, třeba co je na té desce vlevo za integráče, a kam se ti schovaly výstupní filtry?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, bakalářka bude asi veřejně dostupná, ale já se s tim moc chlubit nechci, přijde mi to dost primitivní a debilní big_smile Výstupní filtry budou, tohle by normálně neprošlo smile Časem to chci poladit, aby z toho byl fakt slušnel 1kW zesák big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No dobře, tak nám aspoň prozraď, co tam sedí za integráče, a co je na tom Lku za polovodiče. Já už si nějakou představu o funkci z toho udělám. smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

zopar kund
http://i80.photobucket.com/albums/j177/right13/th_P5230363_zpsee514c7b.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys: LM311, LM339, HEF4066, 2x LME49720, 1xNE5534. Na L-Ku 0,01R, 4x IRFB4227

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A jak řešíš buzení gatí, případně deadtime je jaký?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dostal jsem kreativní náladu když si takhle žmoulám v ruce USB DAC PCM2707 a šest D zesů v mini SMD pouzdře, takže očekávejte další šílenej projekt lol mikrosystém 4.1 4x10W+1x20W sub

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hele, tady to je big_smile https://dip.felk.cvut.cz/browse/details … amp;t=bach Nejsem s tim uplně spokojenej, hlavně ten budič gatí je pěkně napyču, budu ho muset udělat jinak. Dedtajm je tady vyřešenej krásně - nemusí se řešit, páč se nikdy po fetech v každym půlmostě nechce, aby se přeply najednou big_smile Ale jak řikám, nevrtej se v tom příliš - je to narychlo spíchlá první verze, až na to zas budu mít čas, tak to náležitě předělám, ale topologie bude v zásadě podobná. Chci vyhodit do hajzlu ty optočleny, posunout frekvenci nahoru, trochu jinak řešit to chování okolo nuly, lepší gejtdrajvry....

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Frank - pekna praca, mas tam vela obrazkov a vypoctov, tym si splnil podmienky big_smile

Web

(upravil Hazys 25. 5. 2014 10:57)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Neber to jako kritiku, ale něco ti k tomu napíšu: Připrav se, že budeš asi jebán za ty hvězdičky ála součiny v bakalářce, nebo ta téměř až naprosto nečitelná schémata. Ty nedodělávky z eaglu typu IC3G$1 taky nejsou moc pěkné.
Trochu sem se začetl dole v těch ztrátách... Nelíbí se mi ztráta gejtu. To je blbost. Na gate bude ztráta maximálně tak nějaký tangens delta a na odporu drátku co ke gejtu vede. To 2*Qg*Uc*f co jsi spočítal, je ztráta na budiči pro jeden mosfet za předpokladu buzení oběma polaritami s deadtime. Ty tam máš ale jen jednu polaritu buzení, takže ztráta je přibližně jen 1*Qg. 2Qg to je pro půlmůstek  a 4Qg pro celé. Navyše bys měl počítat s Qgmax, tedy skoro 100nC, a pozor na to, že Qg je udávané při Ugs 10V. Pokud tam máš větší buzení, bude tam víc náboje. Navíc nechápu, jak jsi tam dosazoval, mě vyšly ztráty o řád až dva vyšší. ! Si to zkus: 2*70nC*15V*60kHz = 126mW a né těch 8,3 co tam uvádíš. (těch 8,3 je totiž přibližně proud v mA spotřebovávaný budičem !!)
Mimochodem, co tě vedlo k tomuhle zapojení gatedriverů? Proč jsi nenechal klasický komplementární pár? Tohle zapojení má velké saturační úbytky napětí, co je/může být problém se špatným zavíráním mosfetů, protože se mu pak nechává příliš mnoho napětí na gate. Zde asi tak 1-2V. Ty diskrétní budiče ti samozřejmě nevyčítám, lze to řešit diskrétně a lze diskrétně udělat slušné budiče i těch hi-side mosů. A není to složitý. Jinak to jistí nějaký vhodný integráč od IR.
//V nortonovi máš mít šipku s uzavřenou hlavičkou, výpočet tepelných odporů taky není zcela korektní - nemůžeš počítat s teplotou na čipu 175°C. Nějak mě též nedochází, proč máš jednou odpor vyjádřený v K/W a pak zas W/K.//


Každopádně mě těší, že aspoň někdo si dá s bakulí tu práci, že dílo vypadá i hezky... narazil jsme totiž na člověka, který dva týdny před odevzdáváním praktické části teprve řeší, co je to "topologie pohonu", kterou měl v bakalářce navrhnout, že mu nešel rozchodit procesor, protože "jedinej učitel kterej s nim na škole uměl byl odejit". Prachsprostý blbý kecy a doufám, že on za to Bc nedostane.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Faktická, smile, zaujalo ma toto:

Hlavní myšlenkou řešení
bylo vytvářet PWM signál nezávisle pro obě půlvlny signálu, aby mohla být po dobu trvání
jedné půlperiody spínána pouze jedna polovina plného mostu koncových tranzistorů.

A čo udrží "na uzde" indukované napätie (back EMF) pri induktívnej záťaži, to reproduktory obvykle sú?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

U výkonovejch PWM měničů se to tak dělá, každá strana můstku vytváří jednu půlvlnu a druhej je sepnutej do nuly (spodní spínač), protože horní spínač má většinou dynamické napájení buzení, takže neumí trvale držet sepnutý.

Příspěvky [4,521 až 4,540 z 8,408]

  Stránky: ««« 1 ... 225 226 227 228 229 ... 421 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£