Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

Ahojte všichni chtěl bych se poradit ohledně subsonic filteru který je v mém prípadě 33hz (18db/oct) je to subwooferovy modul  používaný s  8" REPRO
. Já ho chci používat k pohonu 12" nejspíš Dayton . Tak to bude asi zbytečně "Vysoko" že ???

A ještě se při této příležitosti zeptat jestli tranzistory 2X Toshiba 2SC5200 Jsou slušné ? (Podle datashetu je udavan max vykon do 4ohm 150w....  jestli by to utahlo ten dayton .. Díky

Re: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

20Hz by bolo asi lepšie, ale zvukovo skoro nič nepostrehneš smile
origo 2SC5200 sú slušné audio trandy, záleží od zapojeniakonca, napájania a chladenia. čo je to za koncák? tých 150W je maximálna tepelná strata na trand tuším, nie odporúčaný výkon zosu

Web

(upravil bsedlacek 21. 5. 2014 22:07)

Re: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

Je to Behringer   Trafak toroid je tam 240w .... vyrobce neudáva nic o RMS.. smile ale dáva jen udaj max 360w  pri zkresleni 0,3 THD smile HOLD asi Behringer:) 
..  .  otazka jestli to bude stihat s 12" repro ... ,jinak jsem se díval na těch trandech je Made in japan Toshiba ... 


http://bsedlacek.rajce.idnes.cz/nastenka#modul.jpg

Re: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

Subsonic se nastavuje tak, aby nebylo překročeno Xmax potažmo Xdmg pod laděním BR. 33 není a nemusí být nízko. Záleží na repro a na bedně.

(upravil bsedlacek 21. 5. 2014 23:00)

Re: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

Jasně rozumím ,zvazuji Eminence lab ,dayton ..a chtěl bych aby to šlo už od 20 Hz. Tak ten subsonic mě to trošku " omezuje' jde o to ze moje bedny hraji velice nízko a to od 37 Hz v tolerančním pásmu +-3db , proto me přijde ze je to škoda aby  to chodilo od 33 Hz...(defakto bych si rozsahem vubec nepomohl..)
Myslyte ze se vyplatí upravovat tento modul ?

(upravil mechanik 22. 5. 2014 9:00)

Re: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

Subsonic na 33Hz je pre domáci sub s LAB12 a reproduktormi podobného typu hlúposť. K tomu 18db/oct. strmosť je ešte dosť málo a už na 33Hz bude slušný pokles. Pre predstavu:

https://i.postimg.cc/WdjtHNvJ/2175964.png

Objem som zvolil taký aký je pre to aby vynikli priebehy filtrov. Zelená je bez subsonicu, biela je so subsonicom 20Hz 18db/oct. a žltá je subsonic 33Hz 18db/oct. Je to butterworth.

(upravil bsedlacek 22. 5. 2014 21:28)

Re: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

jj díky  . taky si to myslým . a ohledně výkonu toho modulu ... asi by bylo nejlepsí zajet s tím do ALDAXU a nechat to proměřit -případně upravyt...já to doma zkouším jak s těmi puvodníma 2x8 " repro Behringer tak s Beymou 12" (lazenou na 30 HZ) ale zdá se mi že to moc nehraje ..a to má slušnou citlivost ta beyma ... Už jsem ze zoufalství zkoušel i polaritu jestli jsem to nehodou nepřepoloval smile Kabely 2x4 mm preci musi stačit ... zklamaní

Re: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

No podla simulacie hore je vidieť že to nemusí "hrať" ani s beymou ladenou na 35hz. Ako prvé by som riešil ten subsonic. Radšej to pošli DJ Rixovi, podla toho čo tu čítam asi aldax ktovie ako nefunguje a oni tieto veci asi nerobia to skôr sinclair a tomu by som dnes radšej nič neposielal.

Re: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

18dB/oct je eště dost málo, a 24 najednou akorát? Umíš machaniku vyjádřit rozdíl útlumu v decibelech na zlomovém kmitočtu?

(upravil mechanik 23. 5. 2014 16:40)

Re: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

Hazys napsal:

18dB/oct je eště dost málo, a 24 najednou akorát?

Nič také nikde nepíšem.

Viem kam tým rýpaním mieriš. Moja predstava je taká že sa použije vysoká strmosť, ja si predstavujem 36db/oct a schválne sa naladí trochu pod ladením BR kedže už na ladení filtru je pokles ktorý je pre všetky strmosti zhodný, tak to bude vo výsledku daleko lepšie než filter tých 18db/oct. naladený presne na frekvenciu BR, nebude tam pokles na BR a pod ladením BR pôjde výchylka prudšie dole, to myslím po tom čo sa na ladení BR zrovnajú citlivosti pre obe verzie...

ušetrím ti počítanie smile

https://i.postimg.cc/G4kG4gcv/2176059.png

Re: Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

Já bych to nepočítal... smile
Mimochodem, proč nutně butterworth? Co by se stalo, kdyby se použila nižší strmost a filtr s Q větším než 0,7? (Čebyšev)?

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Subsonic filter : je 33 HZ moc vysoko ? výkon (2xToshiba 2SC5200)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£