Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Zesilovač s TO126 do 1U

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 58 z 58]

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Yeayer ok, chápu

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Pardon - oprava - opožděné připojení repro, popletly se mi pojmy big_smile

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

každá slušná ochrana repro (DC protect) robí aj oneskorené pripojenie repro
http://svetelektro.com/modules.php?name … lit=moduly

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Přidávám v podstatě to samé jako v prvním přízpěvku,ale s TO220 na konci. To už by fungovat mohlo a mělo.
http://s29.postimg.cc/og826ldcj/TO220.jpg

Web

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Vymýšlíš DPA ?

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Ano, ten rozvod napájení přes hranolek je úžasný.
Už jsem se několikrát setkal s tím, že to spojení u podmazaný TO126 nevedlo, resp. to pracovalo s ohřátím, montáží, prostě pěknej studeňák, důmyslně "vyrobenej".
Ideální je taky hliníkovej profil, eloxovanej smile
Asi se opakuju, ale opíšete každou blbost.

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

jardag: NE. S tím to má společnýho jen minimum.
danhard: Rozvod hranolem se mě osobně líbí. Když to nestaví lama, tak to funguje spolehlivě. A podmazat trand, který styčnou plochou má být vodivě spojený může opravdu jen lama. O eloxu nemluvě. V tomto případě je to i kvůli uspoření místa na desce o dvě silové cesty.

Mrzí mi, že když se tu člověk o něco snaží, jsou tu akorát rýpavé kecy a ne konstruktivní myšlenky, které by tomu pomohly. V poslední době jsem tu jeden z mála, kdo tu prezentuje svoje bastlení. Čím to asi je? Není to třeba tím, že jste odradily tímhle negativismem a rýpáním lidi, co by se rádi podělili o své výtvory, ale nestojí jim to za to číst tu tu špínu.. Mě to ale jen tak neodradí. Dělám si to pro radost. A když mi to na stole shoří, poučím se, najdu chybu, uznám ji veřejně a jede se dál. Většinou když mi někdo vytkne nějakou chybu, už nechce poradit jak to udělat líp, nebo dát příklad svojí konstrukce, kde má tuto chybu eliminovanou. Ono házet špínu na lidi, co se o něco snaží, je v této společnosti takovým národním zvykem..

Web

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Měděný niklovaný hranol je v pohodě smile

Web

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

tubamusic, já ti fandím smile

Celková šířka včetně hranolů vychází kolik mm?

(upravil tubamusic 14. 5. 2014 9:39)

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Betaron: potřebný čistý rozměr včetně hranolů pro tuto desku je 75x213mm. Takže do 2U by to ještě šlo. Ale kdybych to někdy stavěl, viděl bych to do 1U na na dno a pod to hliníkovou desku aspoň 5mm. Hranoly 18(20)x90x8mm. K přednímu panelu dvě trafa za ně ochrany a středem protaženou hřídel potenciometru, ktrerý by byl naopak u zadního panelu. Takový zes pod monitor k PC smile ( včetně scluchátkovýho výstupu)

Web

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Máš to pěkný, ale dvě věci...jak připevníš ten hranol k chladiči? Použiješ nějaké izolované šrouby? A ty pady jsou prostě malý, je to tam krásně vidět, ale ono když ti to vyhovuje...na oboustrance by to bylo OK, na jednostrance to není v žádném případě.

(upravil danhard 14. 5. 2014 12:47)

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

tubamusic napsal:

A podmazat trand, který styčnou plochou má být vodivě spojený může opravdu jen lama.

Tubamusic, to vysvětluj ve výrobě. Dělám výrobní dokumentace a i přestože tam "citlivá" místa zdůrazním, tak to výroba zprzní. Prostě to musí být navrženo tak, aby jsi jim nedal šanci smile
Když vidím, jak jsi zkurvil připevnění hranolu, tak si myslím své. Asi jsi vůbec nepochopil, jak je to myšlené ? A takový "borec" mi bude něco vykládat o lamách.

Protože se to tu "lamami" zřejmě hemží, tak to vysvětlím.
Jsou tam šrouby dva, jeden elektricky vedoucí, tam se udělá vodivá ploška a závit do hranolu, při jednovrstvém tišťáku to ale není ideální, spoj je jen přítlakem vodivé plošky na hranol a "lama" by měla tu plošku aspoň umýt od elektroizolačního laku, nebo tam dát mírně elektoromechanicky agresivní podložku.
Druhý šroub je k mechanickému upevnění hranulu, na tištáku přitlačuje šroub hranol přes izolovanou plochu na tišťáku a v hranolu je dostatečně veliká díra, takže tišták ji ve spolupráci s vodivým připevněním vystředí a není zapotřebí další izolace od chladiče, případně se na něj strčí kus silikonový bužírky, aby tam byl pěkně zaparkovanej.

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

tubamusic. mysdlíš, že až to budeš mít hotový, mohl bys mi poskytnout nějaké materiály (schéma, DPS a osazovák a případně firmy/shopy kde jsi kupoval součástky, krabici, hranoly atd.)? Nebudu samozřejmě šířit dál, jen mě to velice zaujalo a velice rád bych si to vyrobil.

(upravil microlan 14. 5. 2014 15:52)

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

tubamusic: To jsou zase keci, že už musím tak tvrdě. HLAVNÍ chyba je ten stabilizátor rozkmitu, už Ti to tu řekl danhard, já jsem taky něco naznačil a Ty seš jak beran, jak ti nikdo nepomůže a jen kritizuje...

//jestli tam mermomocí chceš ten stabilizátor, tak tam přidej pomocný zdroje 10 V, viz DPA380

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

tubamusic: k příspěvku 1 jsi napsal, že to schoří. Schoří to i při napájení cca +/- 15 - 20 VDC, chodilo by to vůbec při tak malým napětí? Už delší dobu se koukám po něčem, co by dalo třeba jen 15W nebo klidně 10W, na panelák je to i tak dost.

(upravil mechanik 24. 5. 2014 7:53)

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Ešte doplním. V tom projekte na základe DPAčok bola časť okolo filtračných kondenzátorov riešená zaujímavejšie, lepšie. Tuto máš predom isté že pri zátaži bude odstup 100Hz o pekných pár desiatok db horší než samotný "noise floor". Viem to pre to že som riešil niečo podobné a to bolo dokonca na rozliatej zemy 70um, stred vinutí som mal na prípojke ktorá bola vzdialená od prípojky kde išla zem zosilňovača asi 8mm zatial čo kondenzátory boli od oboch prípojok vzdialené asi 17mm ale väčšina kondenzátorov ešte viac...
No neviem k čomu to píšem ked si to aj tak urobíš po svojom. Kvôli tebe sa tu riešilo zemnenie v inej téme tak podrobne ako nikde inde. Celkovo robiť niečo na 1 vrstve a čo sa týka meraní nemať ani osciloskop neni dobrý nápad. Buď by som to robil poriadne a našiel minimálne niekoho v okolí s osciloskopom, generátorom a artou v PC s dobrou zvukovkou a dal si prípadne aj urobiť 2 vrstvové profi plošné spoje alebo radšej nič nerobil. Ked ta to fakt baví tak by to nemal byť problém. Je uplne nemožné takto na slepo dávať do kopy rôzne zapojenia. Výsledné parametre a THD budú pravdepodobne katastrofalne. Viem to z vlastnej skúsenosti.

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

mechanik: Každý dělá, jak umí. A kdo nic nedělá, nic nezkazí. Až budu taková kapacita jako ty, bude elektrotechnika můj hlavní obor a budu mít takové zkušenosti, tak možná budu hoden tohoto fóra.. Opravdu jsem nevylezl z pralesa. Osciloskop k dispozici mám, zvukovky používám kvalitní-studiové. Ale co se tu budu obhajovat.

dal si prípadne aj urobiť 2 vrstvové profi plošné spoje alebo radšej nič nerobil

Dvouvrstva má, podle mě, smysl pouze tehdy, není-li možno to naskládat na jednovrstvu. Pro mě má víc nevýhod než výhod. Cena, doba zhotovení, špatně se v ní mění součástky, většinou je člověk musí zničit, aby to vyletoval. O kolik by to taková deska musela posunout dál, aby se opravdu vyplatila dělat? Je to DIY, ne profi. Až využiju bezezbytku potenciál jedné vrstvy, potom na více vrstev možná přistoupím. Dvou a vícevrstvy nenávidím. Užiju si jich dost při opravách. Pro obyčejného smrtelníka, který nechce stavět zvěrstva z amára nebo šílený stavebnice od Fajzara a EZK(mj taky vše na jednovrstvě), je cesta jednovrstvy asi nejschůdnější a nejdostupnější řešení.

Web

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Dovolím si v tomto linku ještě doplnění k mému modulu z příspěvku #6, nechci zákládat samostatný link;
Mám udělaný i druhý modul s tranzistory BD243/BD244 a odzkoušeno, prověřeno na bednách. Zvukově výborné.
https://i.postimg.cc/hhRwW5L1/2182683.jpg

Ale především mě zajímalo, jak příznivě se budou jevit tyto malé modulky zesilovačů při poslechu hudby na sluchátkách. Suverénné pro sluchátka HD650 je to s těmito koncáčky maso, výborné výšky, bravůrní spodky! To je přesně to, co tahle sluchátka potřebují, a ne nějaké nevýkonné šumítko smile
https://i.postimg.cc/dhg6Rhnj/2182684.jpg https://i.postimg.cc/4Kt5WXSk/2182689.jpg

Ale abychom neusnuli na vavřínech, minulý týden jsem se (současně s kompletací Marasova OTL na vedlejším stole) pustil ještě do pozměněné verze tohoto modulu – koncové tranzistory jsou zde použity „rychlejší“ 2x MJE15030/MJE15031 a vstupní BC550/BC560 s betou asi 560. V návaznosti s tím jsem nachystal i malý napájecí zdroj s Talema toroidem.
https://i.postimg.cc/Ny7XyFnM/2182685.jpg https://i.postimg.cc/V050HRkr/2182686.jpg

Zkoušel jsem moduly na sluchátka teprve dnes odpoledne a zdá se, že je to stabilní. Na osciloskop to ještě nešlo. Klidový proud je nastaven na 55 – 60mA. DC složka na výstupu se pohybuje +/- kolem nuly. Zvukově brilantní yikes
https://i.postimg.cc/YGPCjwt0/2182687.jpg https://i.postimg.cc/gL6kZB0D/2182688.jpg

Ke zvukovému porovnání obou verzí jsem se zatím nedostal…

Příspěvky [41 až 58 z 58]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Zesilovač s TO126 do 1U

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£