Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Zesilovač s TO126 do 1U

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 58]

(upravil danhard 12. 5. 2014 12:21)

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

A na co to je dobré ?
Na přeměřování pindíků ? smile

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Protože mám BD243/244 použité jako budiče, tak mě zajímá jak jsou rychlé samy o sobě.

(upravil nalimko33 12. 5. 2014 18:38)

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Rado Maduda má prototyp tohto zosika a má ho aj pomeraný...
možno sa k SR vyjadrí on

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

tubamusic konečně jsem natrefil na něco co by mi vyhovovalo! Mě by stačilo z toho tahat 2x40W/4R a byl bych šťastnej jak blecha, na takovej malej zesíček ke třípásmům k PC. Klidně bych to i vyrobil, ale jestli to chytne... sad

(upravil microlan 13. 5. 2014 9:16)

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Ajajaj, chtěl jsem to pustit z hlavy, ale když vidím, že to někdo chce stavět, tak musím. Projel jsem si tu simulaci a zjistil, že na odporech R11 (14) se ztratí další 3 V. Čili na výstup se dostane max 17 V. Pokud tam bude slušný trafo, který udrží napětí na 30V při zátěži, tak to shoří určitě. A to půjde ven jen 36 W při čistě odporové zátěži 4 ohmy.

//Abych tu nebyl jen za Rýpala, tak musím říct, že se mě líbí ten návrh plošňáku.

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Yeayer nestačila by ti 3886 ?

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Aby som ukľudnil ostatných. V linku sa nachádza prvý prototyp tohto zosiku. Je to na jednom páre TO220. Veľkosť ako dve zápalkové škatuľky !!!!!! Nie je tam žiadne SMDčko takže si to zbastí každý doma. Napájal som to trafkom 2x25V a po usmernení to malo napájanie cca 35-37VDC (v sieti máme 237V sme prvý dom od trafka) ale do 4R to dalo výkon cez 80W !!!!! Takže Vás poprosím, špekulácie o tom, že to dá ledva 30W si nechajte pre seba. V linku sa nachádzajú samozrejme aj príslušné merania do záťaže 4R, tak aj 4R+100nF, 4R+1uF, obdĺžnik a limitácia. Nie je to žiadny "hájend" ale bohate to nahradí jednoduchú a silnú konštrukciu. Všetko bude určite čoskoro free na mojom webe, len je treba trošku strpenia, práve sa učím na skúšky a nemám na toto čas. No a sem na fórum nechodím. Dostal som iba upozornenie, že sa to tu preberá. Nemám čas všetko sledovať

http://postimg.cc/gallery/c1nkh8pq/aace0908/

príjemné pozeranie. Ak niekoho niečo zaujme, tak mi môže napisať mail, tam som min 1x za dva dni. Kľudne odpoviem aj na fóre, ale naposledy som tu bol pred pár mesiacmi. Pokúsim sa sledovať aspoň teda túto tému

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Trochu jsem si teď nastudoval jak je to s tou SOAr charakteristikou a uznávám. Unáhlil jsem se. Nemuselo by to shořet hned, ale nemělo by to k tomu daleko. Škoda. Byl to jen takový nápad jak využít malý rychlý, levný trandy a uznávám že je to kravina. Mám už to nakreslený s TO220, ale už to není tak hezký.

Web

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Tam je hlavně problém s tím stabilizátorem pro rozkmit, který Ti to nevybudí blízko k saturaci a tudíž zbytečně velkým úbytkem napětí topíš tranďákům.

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

trunek: on ale mluvil o zapojení Tubamusic

tubamusic: kdybych ti to neříkal.. smile

Web

(upravil microlan 13. 5. 2014 9:43)

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

trunek: já se vyjadřuji k návrhu člena Tubamusic, který je i se schematem hned v 1 příspěvku tohoto vlákna, nikoli ke zdařilé kontrukci Betarona

//reeb jako vždy o krok napřed smile

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

tubamusic: omlouvám se, že jsem do tvého linku "nacpal" ukázku modulu s 2x BD243C/BD244C a vlezl ti tak do zelí smile  Teď se to tady bije lol

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

hej reagoval som na betarona a jeho konštrukciu. Ak to je mimo ospravedlňujem sa

(upravil microlan 13. 5. 2014 10:24)

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Asi mám dnes rejpavou, tak jen pro úplnost. Jestli jsem to dobře pochopil, tak zesilovač s 1 párem v TO220 od trunka, velikosti kakaové skvrny je schopen dát 80 W. Je to prototyp, čili jakási vývojová verze, jehož následovníkem je konstrukce od člena nalimko se 2 páry TO220. Chtěl bych varovat, aby se někdo nechytnul té prototypové verze s jedním párem, kde je to opět na hraně.

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Hej je to prototypka - lebo doska mala zlé púzdra na trandíkoch, nejaké cestičky som preškrabával, niečo otáčal, menili sa niekde hodnoty a tak....inak je to plne funkčný stroj a na 1 páre TO220 to dá trvale 80W/4R. Pre porovnanie jeden pár na DPA386 dá 120W/4R trvale. Je to plne funkčné zapojenie. Mám potom aj tú dvojtranzistorovú DPSku, ktorá vznikla iba pre to, že BD243 a podobných mám hafo a takto sa dajú zúžitkovať. Ak chcete postnem foto aj tej verzie. Kreslil to nalimko33, ja som odskúšal zapojenie, vychytal muchy na oboch verziách a Betaron dostal finál od nalimka33 ktorý pracuje bez problému. Takže plne funkčné zapojenie aj s jendným párok aj s dvomi aj s BJT a aj s MosFetom. Preto prototyp, lebo sa ladilo. Finál je taký istý veľký ako ten kakaový fľak smile akurát sú opravené chyby

(upravil reeb 13. 5. 2014 11:34)

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

trunek napsal:

Pre porovnanie jeden pár na DPA386 dá 120W/4R trvale.

386 je ale MOSFETová a tranzistor je tam přímo na hranolu, bez izolační podložky..

http://sjostromaudio.com/dudek_files/DPA-386.pdf

Web

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

Veru, to bolo trochu nešťastné prirovnanie, každopádne podľa môjho tých 80W je maximum, ktoré koncák pri dobrom chladení zvládne.

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

musím to celé uviesť na pravú mieru!!!
Rado je veľmi zaneprázdnený a hlavne roztržitý človek...
to čo postavil Betaron je C50 s dvomi pármi BD243/244
to čo postol Rado je V50 s jedným párom IRF...
obe konštrukcie budú free na Radovom webe...
ospravedlňte prosím ten zmätok

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

jardag69: jenže já chci prostě tranzistorák, chápu že tam můžu narvat dva integráče a je to, ale když udělám skříň nahoře s plexi tak se mi tam tohle bude mnohem víc líbit než nějaký dva integráče, u nich 20 součástek a nazdar. nacpu si tam hezky softstart, dopředu rafičkový VU metry a celý to hezky podsvítím a bude to vypadat krásně. Prostě z výsledku chci mít radost že to vypadá pěkně, z integráčů už jsem unavenej a nějak mě "nenaplňuje" stavba zesů s IO, kdežto takhle pěknej tranzistorák mě potěší na x let dopředu smile. Můj názor smile.

Re: Zesilovač s TO126 do 1U

soft-start? pro 80W zesilovač? To je potřeba až tak na 400W toroid.

Příspěvky [21 až 40 z 58]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Zesilovač s TO126 do 1U

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£