(upravil uk99 10. 5. 2014 15:41)

Téma: Modulace zvuku

Dobrý den přeji,
potřeboval bych poradit, respektive poradit kdo by mohl poradit.

Pro jednu audioinstalaci bych potřeboval co nejjednodušší a nejlevnější konstrukci (obvod) která bude modulovat hlasitost signálu podle vstupu 0V vyp. +3V zap. generovaného "detektorem pohybu". Na audio vstup by byl připojen linkový výstup přehrávače. Při sepnutí (+3V) bych potřeboval zařídit postupný náběh hlasitosti na výstupu do maxima na výstupu a při vypnutí (0V) postupný pokles do minima.

Jelikož mě napadá jen možnost 3V motor, převod, potenciometr, setrvačník a pružina/závaží pro návrat potenciometru do původní polohy tak bych ocenil jakoukoli radu.

Pak je tu ještě možnost použít midi controller a dejme tomu Ableton live, ale rád bych se vyhnul použití počítače.

Ten náběh a pokles nemusí být nijak přesný, jde mi hlavně o to aby to hned nezařvalo a hned nestichlo.

Díky za jakoukoli radu.

(upravil Dohnalik 10. 5. 2014 15:41)

Re: Modulace zvuku

No, já osobně bych to udělal digitálním audio potenciometrem a procesorem, je to nejpřesnější a nejlépe nastavitelné smile Ale určitě jsou i levnější analogová řešení...

Re: Modulace zvuku

Je to takovej menší projekt do školy, budu potřebovat takhle modulovat 12 kanálů a nemám na to zrovna velkej rozpočet. Možná nakonec rozeberu starou klávesnici a použiju ji přes 12 relé jako midi vstup do počítače. Je to asi nejlevnější a exaktně se to nastavit dá.

Díky za radu, už jsem po nějakých modulech šilhal ale nemám s tím zkušenost + mám na to asi týden.

Re: Modulace zvuku

A co použít zdroj impulzů (555) a posuvnej registr.

Web

Re: Modulace zvuku

Nebo udělat R2R kaskádu rezistorů a posuvnej registr s opendrain výstupama, kterej by postupně zemnil/odzemňoval stupně.

Re: Modulace zvuku

Nebo pokud to nemusí bejt nějak extra kvalitní tak použít TDA1013 a z něj regulaci volume, dá se to odbočit na linkové úrovni a koncák vůbec nepoužít. Náběh/pokles obyč RC článkem.

http://english.electronica-pt.com/db/images/TDA1013,A.jpg

Re: Modulace zvuku

Případně jiný čipy jako LM1036.