Re: FRANK se vrátil!

tvl, uz sem myslel, ze ses uchlastal k smrti. nebo uš...na koleji pro sestřičky tongue tongue tongue

(upravil Frank 13. 7. 2013 9:49)

Re: FRANK se vrátil!

čeče ani jedno... Ale pracuje se na tom! big_smile

Re: FRANK se vrátil!

Zítra bude velký den pro Franka smile Dnes jsem připevnil Checkův měřicí mikrofon na stativ (celková délka od kapsle k něčemu fuj na stojanu je asi 120 cm). A zítra se chystám strávit den měřením svejch černejch bedýnek, co už mi asi 4 roky stojí v pokoji bez výhybky, tak mi držte palce smile Suma sumárum to vypadá tak, že bude přehrávač (asi Juli@ z PC, můj preamp DRC, výhybka basy/středovejšky na signálový úrovni, 2x DPA222 dual mono a bedniska s SLS12 closed 80l, MCA15RCY a NEO3 s pasivní výhybkou jen mezi středovejšky.

Re: FRANK se vrátil!

Jo ty bedny si pamatuji, ale 4 roky bez výhybky? To bych u Tebe nečekal big_smile

Web

(upravil Frank 4. 5. 2014 20:37)

Re: FRANK se vrátil!

No jo, je to trapné... smile Ale už mám snad změřeno, takže se to blíží.

(upravil Frank 5. 5. 2014 20:17)

Re: FRANK se vrátil!

No, něco jsem naměřil a něco nasimuloval, snad to nejsou uplný blbosti. Minule mi někdo nadával, že to chci dělit moc vysoko. Je to jen středovejškový dělení, basy se od toho budou dělit zvlášť.

http://imgbank.cz/images/2014/05/05/Frq.th.png http://imgbank.cz/images/2014/05/05/Imp.th.png http://imgbank.cz/images/2014/05/05/Net1.th.png http://imgbank.cz/images/2014/05/05/Net2.th.png http://imgbank.cz/images/2014/05/05/Ph.th.png


EDIT: Zkusil jsem vybrat kratší okno kvůli eliminaci odrazů z místnosti (teď je líp vidět, co opravdu leze z repro). Takhle nějak to vypadá, ale bojuju s tim. Tohle je dělený dost vysoko, chtěl bych se dostat tak na 3500-max3800Hz, pak aby seděla fáze a nemusela by mi padat impedance na 2Ohmy, je to hrůza smile

http://imgbank.cz/images/2014/05/05/FrqNew.th.png

(upravil mechanik 5. 5. 2014 21:03)

Re: FRANK se vrátil!

Vyzerá to dobre smile to si fakt stihol za 2 dni? či si sa na to nejaku dobu už pripravoval? smile Toto leto konečne to čaká už asi aj mna big_smile Od začiatku oktobra som čakal kým sadne epoxidák... A on fakt asi aj 6 mesiacov mierne sadal. Pred týždnom som tam dal ešte jednu vrstvu pri ktorej tiež počkám aspon mesiac pre to že tie vzniknuté prepadliny až podozrivo dobre prekryla... Potom príde rad na šmirgle a 3 typy leštiacich pást, každá asi za 50E. No každopádne s expoxidákom to už nikdy nebudem robiť aj ked potom tam pôjde aspon 6 rôznych prípravkov a postup bude šialený...
Ešte by ma zaujímalo, na ten LspCAD 5.25 máš nejaky "XP emulator"? alebo to meriaš cez nejaky starší PC s XP alebo 2k? Odkedy mám windows 8 64bit tak nefachčí.

Re: FRANK se vrátil!

No, teoretickou přípravu mám od dob chození na Amplion big_smile a jednou jsem ty bedny už pokusmo měřil, asi před 2 lety. Teď jsem měl ale už hotovou měřicí výbavu a trochu jsem předpokládal, že bude potřeba použít allpass filtr na výškáč. Máma má vedle počítač s win xp a já mám v plánu si kvůli měření pořídit netbook s xp. S novějším LspCadem neumím.

(upravil mechanik 8. 5. 2014 16:55)

Re: FRANK se vrátil!

Ja skúsim ten emulátor. PC som si dosť "vymakal" aj ked základ ako procesor, RAM, MB sú dosť pozadu... Musieť robiť na niečom inom, musieť mať ešte jeden klasický PC, to by som radosť nemal. Bolo by to dosť nepohodlné.
No v poslednej dobe mám problém sa k niečomu dokopať, niečomu čo by sa dalo robiť bez toho aby prišiel nový material na ktorý sa teším a na ktorý čakám z GES, ECOM a výroby PCB. 
No a ked som si čítal tvoje staršie príspevky tak myslím že sa s tvojim rozmýšlaním a postojom celkom stotožnujem... Tak teda iba sedím a čumím a rozmýšlam k čomu to všetko vôbec robím a kam celý môj život smeruje. big_smile Hovorím si že som čím dalej tým nematerialnejší a rozmýšlať pred rokmi tak ako dnes tak sa možno na elektrotechniku vykašlem a venujem sa radšej psychologií alebo niečomu čisto kreatívnemu ako hranie na nejaky nástroj. big_smile Údajne mám to sluch dobrý. Trochu som odbočil ale verím že to tu máš také "volnejšie" big_smile

Re: FRANK se vrátil!

2mechanik:ona i elektronika muze byt kreativni...zalezi jen na pristupu...:-)

Re: FRANK se vrátil!

Jo, tady to je free zone smile No, já mám silnej problém s tim, že neumim pořádně ani jedno. Teda spíš umim pořádnějc dělat tu elektroniku, než muziku. Každopádně, ať chce člověk dělat pořádně cokoliv, chce to velký odhodlání a já se rozhod dělat elektroniku i muziku, takže potřebuju odhodlání dvojnásobný. K muzice mi ještě dělá překážky můj blbej zdravotní stav (pořád nějaká angína, poslední dobou záněty šlach... Ale já to překonám a nakopu všem prdel, madafaka big_smile

Jo a mechaniku, NIKDY neni pozdě na to se vysrat na všechno, cos doteď dělal a začít pořádně dělat něco novýho smile Ale chce to do toho investovat 2x víc času. Eddie Van Halen taky začínal na bubny a teď je z něj jeden z nejlepších kytaristů světa.

Kudlibabka: To je sice fakt, nebejt to vubec kreativní, tak to nedělám. Mně elektronika a zvlášť kreslení desek fascinule a naplňuje napůl technicky a napůl umělecky, ale pořád to pro mě neni dostatečně kreativní věc. Ta by měla bejt o něco víc oproštěná od striktních technickejch požadavků.

(upravil mechanik 8. 5. 2014 19:41)

Re: FRANK se vrátil!

Frank napsal:

Kudlibabka: To je sice fakt, nebejt to vubec kreativní, tak to nedělám.

Presne!

kudlibabka, pre to mám aj autocad a navrhujem si krabice. Len ma mrzí že v nom neviem robiť lepšie. Napríklad kuželový otvor nedokážem ale ani ho príliš nepotrebujem len na zapustenie šroub... Pre to si robím aj klavírák na bočnice repro sám a uplne všetko... Nemám v zostave za zvukovkou smerom k repro jediný plošný spoj ktorý by som nenavrhol. Tak isto jediný obvod ktorý by bol niekde kompletne "obšlahnutý". Tiež sa snažím naučiť sa naprogramovať aspon uplne blbiny v arduine.

Mám z toho radosť ale občas príde horšia nálada a človek si hovorí: sú aj šikovnejší ludia ktorý by to už mali, rozumeli niektorým veciam lepšie a podobne. Trvá to všetko pre to že nemám na to dosť financií (išli do toho fakt tisíce eur), pre čo to vlastne robím? kolko som s tým strávil hrozných hodin a rokov života a možno by som bo lepší v niečom inom a podobne.

A dalšia neprijemna vec. Prvý krát je všetko alebo aspon väčšina vecí lepšia. Prvý návrh krabice koncáku v Autocade, prvý plošný spoj fotocestou, prvý plošný spoj profi, prvý koncák, prvé špičkové repro v rukách a tak dalej. Ten pocit sa už v plnej atmosfére nikdy nevráti.

A tak si hovorím že neni vec ktorú by si človek časom neprestal vážiť z ktorej by bol stále rovnako nadšený. Aspon potom nikomu nič nezávidím pre to že viem že človek musí byť hlavne spokojný vnútorne a nie z materialnych vecí ktoré sa zunujú. Pre tie ktoré si človek kúpi hotové to platí najviac. Tiež viem že príliš vela volného času lezie na mozog big_smile

No ale potom tieto nálady prejdú a mám zo všetkého zase radosť a pripadám si trochu ako malý chlapec ked som sa dokázal tešiť z maličkostí a ostatné veci z hlavy uplne vytesnať ale čím dalej tým je to asi trochu slabšie.

Re: FRANK se vrátil!

Stačí si přečíst knížky o velikánech oboru a bude vám jasno. Byli to všechno přímo borci kreativity. Někteří tím byli přímo posedlí až k zbláznění. Vždyť ještě nedávno poblikávala v domácnostech sem tam žárovka. A dnes jsme obklopeni "elektrošílenostmi" , že ani nejkreativnější spisovatelé scifi, ba ani James Bond na ně ve snu nepomysleli.
Vzít tak dnes do ruky akustický hudební nástroj je zázračně uklidňující.
Zvuku ,hudbě a všemu okolo zdar.

Web

(upravil mechanik 9. 5. 2014 15:53)

Re: FRANK se vrátil!

Čo sa týka počítačov tak významné osobnosti boli poriadny hajzli. Bill Gates, Steve Jobs, Mark Zuckerberg, tiež po česky tzv "bezpáteřníci". Životopisné filmy mám rád.

Re: FRANK se vrátil!

Miliardy asi s láskou a důvěrou ke včem nevyděláš big_smile

Re: FRANK se vrátil!

Huhuhaha, dneska jsem zapájel koncovej stupeň mojí bakalářky.
Je to moje první deska, kdy jsem už prototyp dělal s 70um mědí a zlacením. smile


http://imgbank.cz/images/2014/05/10/ClassDa.th.jpg

Re: FRANK se vrátil!

vela tam toho neni ale inak to máš pekné smile

Re: FRANK se vrátil!

Bc. Frank big_smile

Re: FRANK se vrátil!

Gratuluju! Tak to běž pořádně zachlastat!

Re: FRANK se vrátil!

dík, už se stalo smile Teď se musim jen vyléčit z kašle a dalších zánětů.