Téma: odhlučnění Renault LIII

Ahoj vespolek.
Mám pár let Lagunu III, kombíka a už mně ten hluk krapet vadí.
Máte někdo konkrétní zkušenosti co a jak udělat, aby aerodynamický hluk a celkově hluk od jízdy nelezl do interiéru?
Problém není ani tak moc v motoru, jako spíš aerodynamický hluk a hluk od pneumatik. Zvášť zimní docela "řvou".

Předem děkuji za náměty a rady.

Re: odhlučnění Renault LIII

No, jelikož je to francouz jako ten můj,tak zesil rádio big_smile ....Zimní řvou,protože mají velkej vzorek,ale co se týče hluku od kastle v tom ti neporadím:(

Re: odhlučnění Renault LIII

teoreticky by mělo pomoci přidat tlumicí materiál na vhodné plochy, které se nejvíce podílení na přenosu vibrací (hluku)
TO bych tak nějak teoreticky věděl. Ale jak zjistit, které plocha se nejvíc podílejí...

Re: odhlučnění Renault LIII

Různé zimní pneumatiky různě řvou. Vyměnil jsem Kleber Krisalp za Barum Polaris a hluk se slyšitelně snížil.

Re: odhlučnění Renault LIII

Ja mam L2 a hluk pneumatik vobec nepocujem, moze to byt pneumatikami ja mam napr zimne michelin a letne pirelli.

Re: odhlučnění Renault LIII

Michelin řvou taky dost a Klebry jsou extra hlučné pneu. Docela tichý gumy jsou Semperity. A jak odhlučnit auto střední třídy? Za rozumný peníze nijak. Komu vadí hlučnost auta, tak nejrozumější je prodat a koupit něco, co je opravdu tichý...nějakou prémiovou vyšší střední...kupř E-Class. big_smile

(upravil Dalča 7. 4. 2014 13:32)

Re: odhlučnění Renault LIII

Odstraněno pro nevhodnost

(upravil luta 1. 5. 2014 15:13)

Re: odhlučnění Renault LIII

proč je tohle tema v Projektech ? smile

Web