Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Projekty elektroniky » DK H&B HT-6500 - přestavba

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: DK H&B HT-6500 - přestavba

Zdravím,

koupil jsem na Aukru za necelých 100 korun a poštovné, podle prodejce "nefunkční", domácí kino značky H&B HT-6500. Po otestování jsem zjistil, že je opravdu nefunkční smile . Nefungovaly výkonové výstupy (asi vada v konc. zesilovači) a CD mechanika odmítala načíst CD jakéhokoliv formátu. Jelikož krabice měla potřebné díry pro konektory a toroidní trafo s mnoha sekundáry, pustil jsem se do přestavby.
Podle vlastního návrhu jsem vyrobil novou hlavní DPS (výroba u fy. Kohout). Základem je předzesilovač s IO NE5532, multiplexerem 4052 pro přepínání vstupů a regulací hlasitosti pomocí IO PT2256. Jako koncové zesilovače jsem zvolil IO TDA2030 podle datasheetového zapojení.
Výkonové IO jsem zvolil tohoto typu proto, že v případě asymetrického napájení zvládne napětí až 36V. Na sekundáru trafa mám k dispozici 22V stř. Dále následují zdroje pro nápajení konců, předzesilovače (+- 12V) a logiky.
Mám navrženou i desku ovládání toho všeho. Umožňuje přepínání vstupů cyklicky pomocí tlačítka a regulaci hlasitosti UP/DOWN.
Je to jeden z mých dalších projektů, které ve volném čase stavím.

Zde nějaké fotky - http://pasecka.rajce.idnes.cz/DK_prestavba/ . Postupně budou přibývat další.

Re: DK H&B HT-6500 - přestavba

A kdy doděláš ten generátor?

Web

Re: DK H&B HT-6500 - přestavba

Martine neboj, generátor dokončím. Momentálně čekám ještě na nějaké součástky. Toto kino přestavuji pouze z dlouhé chvíle.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » DK H&B HT-6500 - přestavba

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£