Téma: CD prehrávače

ahojte potrebujem poradit nejaky najlepši možný CD prehravač tak do 250€  dik ..

Re: CD prehrávače

http://www.alza.sk/onkyo-c-7030-cerny-d244799.htm#popis

Re: CD prehrávače

transport : Panasonic DVD S-75 z ebay za 35 € vč. dopravy
DAC : třeba něco s AKM 4396, nebo něco jiného 24/96, do 200 € se vlezeš v pohodě...

nevím, jak hrajou dnešní CDP za 250 €, ale ty cca 10-15 let staré v tehdejší cenovce kolem 350 € to přehraje v pohodě

Re: CD prehrávače

ten onkyo som uz zvažoval tiež uvidim co a ako ešte  aj ine alternativy pozvažujem ..dakujem smile

(upravil dbmax 13. 4. 2014 7:53)

Re: CD prehrávače

Od onkya by som teraz nič z playerov nebral kvôli ´´obyčajným´´ laserom, v takejto nízkej cene radšej Denon DCD-720AE alebo ešte lepšie Pioneer PD-30, vyhľadať bazárové Marantz CD 600x, nakoniec aj tak všetky tieto playere hravo prehrá Philips BDP 9600/9700.

Web

Re: CD prehrávače

dik za koment smile

(upravil reeb 17. 4. 2014 17:33)

Re: CD prehrávače

kal napsal:

DAC : třeba něco s AKM 4396, nebo něco jiného 24/96, do 200 € se vlezeš v pohodě...


http://jlsounds.com/products.html

Web

Re: CD prehrávače

Ta potvora od nich SPDIF nemá... a zvukem taky neoslní, návrh je prostě nic moc.

Re: CD prehrávače

dohnalik : kdysi jsi tady psal, že spácháš něco s arch. R-2R á la PCM1704, realizovals to ? kdybys měl zájem (jako asi že ne) krmit to na zkoušku přes SPDIF, tak ti mohu zapůjčit ten Panasonic DVD S75, mám jeden ibriční

Re: CD prehrávače

Díky, spdif zdrojů mám ale několik. R2R jsem zatím uložil k ledu, protože první musím naprogramovat USB interface, které ho bude krmit (s tím co mám neprotáhnu přes USB více jako 384/32...a já útočím na 768/24 s custom IIR).

Re: CD prehrávače

Pekny aparátik...sympatické je že čte formáty CD-RW a MP3 což starý Technik SL-PG 400A ročník 1991 neumí přesto že používá mechaniku Philips 4/19 kteráž v jiné sestavě tyhle čte tuž nevím.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil hifijak 28. 1. 2020 21:10)

Re: CD prehrávače

Ahoj, rád bych slyšel nějaký názor k tomu, co je dále. Poradíte co koupit za CD přehrávač do nebo okolo 15 tis. Kč, nebo mě to rozmluvíte. Léta mám aparaturu s kterou jsem spokojen. Sloupové repro  Tannoy, zesilovač NAD a SONY espirtové řady, tuner NAD, Gramo JVC LA31 + Ortfon 2Red a cd přehrávač AMC CDM7 analog. Tento přehrávač se před 25 lety prodával za cca.18 - 20 tisíc. Právě CD bych chtěl vyměnit - udělat si ještě jednou radost. Napřed jsem uvažoval o nějakém tunningu nebo sehnání digitájního šuplíku a použití externího převodníku. Jak mě před časem, když jsem uvažoval o úpravě, napsal "Mechanik", některé součástky jsou zastaralé, nevhodné apod., samozřejmě vývoj jde dopředu. Vím, že pokud bych dnes měl koupit CD přehrávač v odpovídající kategorii, která byla tehdy oceněna 20. tisící, musel bych se pohybovat podstatně výše než je těch 20 tis. A právě proto píšu, vzhledem k uběhlým 25. létům, jsou dnes okolo 15 tis. přehrávače, které ten můj přehrají? Koukal jsem na Denon 800, Yamaha S700 a NAD546BEE.
Recenze a testy se u HIFI techniky dobře čtou, ale ... slyším dobře, netopíří uši nemám a při čtení některých testů se musím prostě smát. Pro zajímavost můj Espirt od Sonyho hravě přehraje zesilovač NAD. Nevěřím. že nějaký Project Debut s RED, bude hrát lépe než moje JVC, které má parametry odstupu, kolísání lepší. Seřízení raménka je podle šablony odlišné než firemní, přesah 19mm (Vinilengine) oproti 15 dle návodu. Navíc řemínky nemám rád.
Takže jak, nechat si AMC nebo jít do něčeho nového.

Re: CD prehrávače

Samotný 1 bit/PWM DAC je celkom zaujímavý. Ostatné odpovedá dobe. OZ, stabilizátory... S rozpočtom 15 000 by som sa pozeral po prekúpených ale takmer nových strojoch. Ideálne by bolo si niečo dnešné vypočuť. Kludne nejaku lepšiu PC zvukovku. Pre predstavu.

(upravil kal 3. 2. 2020 8:40)

Re: CD prehrávače

hifijak: já mám teď AMC XCDi z ebay asi za 150€ a má lepší rozlišení než AMC CDM-7, které jsem měl taky, i lepší než ten transport+AKM-DAC, takže +/- spokojenost ...nicméně je to pořád "levný" digitál sad
jestli drahý CDP hraje líp nevím, osobní zkušenost nemám (ale mám hrající Teslu 911 ve velmi zachovalém stavu smile kdyby ji někdo chtěl do sbírky)

doporučuji : ebay je tržiště s největším výběrem čehokoliv a při povedené aukci i s nejlepší cenou,
za 500,- € tvého budgetu můžeš vydražit nějaký top-model ze spotřebky...
v ČR to bude vždy dražší a menší výběr

Re: CD prehrávače

osobne se mi nejvic osvedcil lehce potuneny kvalitni DVD prehravac z druhe ruky jako transport a k tomu kvalitni DAC...ty DVD prehravace se daji koupit za par desitek euro a coby transport jsou lepsi nez klasicky CD prehravac...

Re: CD prehrávače

to je pravda a toto řešení jsem provozoval (vhodný transport DVD Panasonic S-75 za pár kaček je k dispozici), jen je třeba počítat s omezeným komfortem obsluhy CDP, např. programování skladeb z panelu Panasoniku ani z DO neuděláš,
taky si potom můžeš hrát s různými DACy a hledat svůj svatý grál (např. aby hrál digitál co nejvíc jak analog, že? smile ), to přece tkví v podstatě našeho hobby smile