Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Pískající Deck

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Pískající Deck

Bývalý šéf si pamatuje,že se občas vrtám v elektronice,tak mi dovezl svůj Deck Denon DRM-540.Problém je v tom,že občas začne pískat nějaké ložisko,zřejmě na hlavním motoru nebo nějaké řemenici.Má někdo zkušenosti co s tím?Má cenu to mazat?Řekl bych,že je to jen řešení na chvilku...

Re: Pískající Deck

Jde o to, co je zdrojem pískání. Jestli mechanika, tak teflonové mazivo, jestli páska, čili kazeta, mě pískaly některé v decku Pioneer, v jiném decku nepískaly žádné.

(upravil Michelin1 20. 4. 2014 9:04)

Re: Pískající Deck

Pokud by pískalo ložisko, musel bys to rozdělat, očistit hřidelku a nejlépe vyměnit bronzové futro.Namazat bez rozdělání to moc nepomůže.Jestli pískají kazety,některé to dělají, to většinou vyzkoušíš, když dáš nějakou starou kazetu, bez pásku.

Re: Pískající Deck

Pískala Aiwa AD-F910 ročník 1992, suché zadírající se některé ložisko mechaniky, než jsem se odvážil k autopsii aparátu jev samovolně zmizel. Jo, málo kvalitní kazety pískaly třením odvíjeného pásku o rovnací fólii uvnitř ale o to asi nepůjde. Teď zas zlobí řemen co motoricky zavírá dvířka kazety, vrčí, neutáhne, nedocvakne, musí se pomoci ručně.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil jardag69 20. 4. 2014 10:42)

Re: Pískající Deck

Záleží na tom, v jakém jste vztahu a jakou pro něj má ten deck cenu. Abys to nerozebral a oni ti to pak pořád nenosil na reklamace. Mě občas pískal řemínek když byl starší. Některé kazety taky. Ke konci života pískala i kladka.

Re: Pískající Deck

Vypadá to přímo na motorek.Ten se můžu akorát pokusit namazat,nebo koupit nový....

(upravil stiglitz 8. 11. 2014 0:32)

Re: Pískající Deck

Mě pískají kazety, výhradně kusy které jsou lepené, ne šroubované, ze sklonku éry audiokazet. A pouze Sony. Aktuálně deck Fischer, Pioneer už nemám.

(upravil Pech. 8. 11. 2014 10:27)

Re: Pískající Deck

Anti, nějaký motůrky tu mám, když specifikuješ rozměry, pošlu...

Re: Pískající Deck

Už je to nějaký ten měsíc pasé.Vytáhl jsem motůrek a zjistil,že na netu nikde není.Byl lisovaný takže nehrozilo rozebrání.Tak jsem mu ložisko namázl silikonovým olejem a vrátil deck majiteli s tím,že až bude pískat znovu ať se podívá po jiném....

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Pískající Deck

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£