Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

Vtedy to bručalo rovnako, vôbec tam ten odpor nezabral....Napadá ma ešte...čo tak z modulu vybrať zem signálu a zem repra a spojiť ich spolu mimo modul?

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

ALEKO526 napsal:

Vtedy to bručalo rovnako, vôbec tam ten odpor nezabral....

A bylo to bez pripojeneho stineneho kabliku ? To je divny. Tech 100n prez napajení máš u obou na modulu ?
Máš foto ? aby byly videt.

(upravil ALEKO526 20. 4. 2014 20:52)

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

To už bolo napojené s káblom

(upravil pepsimus 20. 4. 2014 21:18)

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

udělej tohle, jeden modul napájej z baterky a druhej normálně z filtrace, když budou bručet oba, tak je průser. když bude bručet jen jeden, ten z fitrace tak spoj gnd s - baterky a zkus změnu.
mužeš zkusit připojit vodič PE s gnd, ale to spíš ještě zhorší.
edit: těch 100n v napájení je přímo na desce.

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

Zajtra to vyskúšam....Keď bude bručať aj s tou časťou na baterke, tak čo? rovno to prerobiť?

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

Jak to pokracuje ?

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

Momentálne pracujem na novej DPS, kde budú pohromade všetky 4 koncáky aj s napájaním, moduly sú prísne navrhnuté podľa katalógu a podľa použitia doma nájdených relátok uvažujem o odpojovaní repro, avšak prvotne teraz myslím na čo najlepšie filtrovanie a prepojenie zeme, v teraz rozpracovanej DPS som zastal na jednom bode, a to tahanie zemí, zatial som provizórne v Eagli spojil všetky zeme dohromady, otázkou je to filtrovanie, či to nechce dačo lepšieho...

(upravil jardag69 27. 4. 2014 8:09)

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

Já to mám v mém dělaném zesilovači vše oddělené. Mám na trafu víc vinutí, pro každý kanál zvlášť, stejně tak zdrojovou filtraci. Země kanálů se mi vůbec nikde nepotkávají až v připojeném zdroji signálu. Zkus tam zakomponovat i tu vf filtraci ve vstupu. Sice to nebude asi slyšet, ale je to spíš kvůli jistotě. Těch 220 ohmů a 220piko by mělo stačit. Filtrování...někam blízko napájecích nožiček dej ke každému elyt kolem 470-1000uF a zespodu kvalitní keramiku 100-470nF. To by mělo při použití toho hotového filtru stačit. Pro tenhle zesilovač to asi už bude "s kanonem na vrabce"

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

Takže Ucc môžem tahať spolu a GND smerom Napájanie-Modul1 ; Napájanie-Modul2 atd? nezemniť všetko spolu dohromady? Proste zeme jedného modulu spojiť dohromady a tak každý tahať na napájanie samotný...

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

To jsme si nerozuměli. Já mám pro každý kanál vlastní zdroj. Jako by jsi ty měl 4 trafa.

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

Jop rozumiem, ja som hovoril o svojej práci, že môžem jednoducho Ucc napájať spoločnou cestou a zemnenie mám tahať ku každému modulu od napájanie samostatne

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

Než budeš dělat zase novou desku, co zkusit tohle normálně uchodit?
Dělal jsem kamarádovi do dechovky na odposlechy něco podobnýho. Jedno trafo (talema 1000W), jeden zdroj (Nipony 3+3*10.000uf). Ze zdroje pěkně hvězdicově napájený 4 nezávyslý konce (SPV250), země k reprokonektorům tahány přímo ze zdroje, země vstupů přes 10R propojeny a přivedevy taky rovnou do zdroje místo do desek.
Díky pořadavku vlevo čtyři vstupy, vpravo čtyří výstupy muselo být vše taháno horem nad chladícím tunelem.
V reálu něco přes 4*150W/8R a nezabrumí.

(upravil ALEKO526 27. 4. 2014 10:59)

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

http://s21.postimg.cc/giaul3kk3/TDA_2003.jpg
Takže takéto zemnenie je zlé?
Za tú "profi" prácu v Eagli ma nezabite, pomaly sa to len učím.

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

takové zemění by mělo být v pořádku.

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

Čo sa tam zmení, keď to zapojím rovnako ako Ucc? z elektro hľadiska je to ten prípad slučiek?

(upravil PavelTl 27. 4. 2014 12:35)

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

GND je dost atipická věc a těžko se vysvětluje, musel by ses na to kouknout osciloskopem.
Jednak jí teče výkonový proud, tedy proud reproduktorem a vlastní spotřeba zesíku.
Ale navíc přes ní prochází vstupní signál s úrovní několika mV.
Takže se v tomhle bodě střetávají dva protichůdné a vzájemně si konkurující problémy.
Pár milivolt ztráty na výkonové straně nic neznamená a prostě se jim neubráníš. Naopak na straně vstupu už je to dost aby se to po zesílení projevilo.

Hrozně to zjednoduším pro představu.
Vem v úvahu že drát, svorka, prostě všechno v cestě proudu má nějaký i když zenedbatelný odpor. I když to bude miliohm, tak na něm průchodem proudu vzniká napětí. Pak dostaneš třeba 5 bodů řekněme 1mV, 2mV, 3mV, 4mV, 5mV oproti 0V zdroje. Tyhle body pak znovu spojíš u vstupu, takže mezi nimi začnou téci vyrovnávací proudy. Navíc jsi vytvořil několik uzavřených smiček - tedy antén přijímajích ruchy z okolí. Tím ruchem může být třeba 50Hz rozptylové pole trafa.
Když uděláš hvězdu dostaneš taky 5 bodů, ale 1mV, 1mV, 1mV, 1mV, 1mV - protože ty ztráty nesčítáš. I když je u vstupů propojíš vzniknou smyčky, kterými v podsatě nemá co téci, ale zůstavá anténa přijímající rušení.
Ono je to v podstatě blbý přiblížení, ale tohle vážně není na vysvětlení jendou větou.

A u propojení napájení vlastně vzniká totéž, jenže tam místo +UCC nakonci získáš +UCC -(5*ztráty). Ty ztráty jsou jen výkonové, tedy zanedbatelné a neprojevují se vstupního signálu.

Re: Brum zdroja/filtra + TDA 2003

Osciloskopom pozrieť čo "produkuje" samotná zem napájania a trebars zvyšku?