Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Stabil. zdroj 2x15V

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 35 z 35]

(upravil zuki 11. 3. 2010 21:32)

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Do odběru 1A to vydrží dost, ale jen pouze podle toho, jak budeš chladit. Je to to skoro to samé jako to LM7815 atd., až na to, že to nemá žádné ochrany. Proč ti nestačí jednoduché LMxxxx nebo 317...? Dnes už moc nešumí a mají ochrany. A vzhledem k častým problémům "poloprofesionálů" , (bohužel někdy i profesionálů) s 50Hz brumem audia, které tím pádem úplně zdegradují ostatní kvalitu, je důležitější jak uděláš plošňák...

sorry, REEB mě s FREE plošňákem o setinu vteříny předběhnul

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Jenom dotaz - co s tím budeš napájet, že potřebuješ odběr 500mA?

(upravil trachta 11. 3. 2010 21:44)

Re: Stabil. zdroj 2x15V

reeb napsal:

No desky sou free

Desky možná, ale schéma? .......  Takže raději mažu.

To feliz navidad: Těch 500mA je s hóóódně velkou rezervou. Asi jsem to trochu přehnal. Rád bych sluchátkový zesilovač a korekce, něco jako tu pověsil betaron (ten bastlecs).

Re: Stabil. zdroj 2x15V

No každopádně tam má soft recovery diody BY299 a RC snubber...

Web

(upravil zuki 12. 3. 2010 9:13)

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Nechápu výhodu v použití rychlých diod v 50Hz usměrňovači, akorát se zvýší rušení (+ další intermodulace příchozího bordelu na síti) od diod. A pokud někdo potřebuje RC na zdroji, asi není úplně v pořádku stabilita zapojení... Navrhuji lékařskou a výkonovou elektroniku pro firmy a nikdy jsem takovýhle "vymoženosti" nepotřeboval...

(upravil reeb 11. 3. 2010 22:03)

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Bylo to doložené měřením..už zmizlo

Ukaž nejaky tvůj zdroj Zuki..

Web

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Ale věřím.. wink já myslel měření spektra

Web

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Našel jsem desku na ten zdroj, ale místo 78xx/79xx jsou tam 317/337:
http://s4.postimg.cc/4bh5yh3g9/3087_ps215.jpg http://s4.postimg.cc/4a78521mh/3087_ps215lay.jpg

Osazovák je bez popisu, ale myslím že to se dá snadno odvodit.

Re: Stabil. zdroj 2x15V

To pslava:
Ten odkaz na czechaudio byl opravdu užitečný. Našel jsem tam i jiné verze, i se síťovým odrušením:
http://www.czechaudio.com/Projects/Z13_ … 3_17_V.pdf

Re: Stabil. zdroj 2x15V

jo jo ....,.:D to mam pročtený...je tam toho vážně dost pro každýho...

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak píšu zde.
Potřeboval bych váš názor. Bude zásadní chyba pokud se kompletní zdroj umístí do samostatné krabice a zhruba 1,5 m dlouhým kabelem se propojí s přístrojem? Jde mi o minimalizování objemu součástek v přístroji (sl. zes). Pokud se kompletní zdroj (trafo, usměrňovač, filtrace, stabilizace a chladiče) umístí úplně mimo, tak se ušetří nemálo prostoru.
Dík za každou odpověď.

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Může být, ničemu nevadí. Trafo vzdálené od elektroniky je výhoda (odstup 50Hz).Teoreticky se na tom 1,5m ale může nachytat nějaký bordel . Proto se to většinou dělá tak, že se trafo s usměrněním dá externě a v zařízení je jen stabilizace viz třeba Actidamp IV ..

http://sjostromaudio.com/dudek_files/ad4.pdf

Web

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Ano, o tom jak je řešen Actidamp IV vím. I o výhodách vzdáleného trafa. Jen jsem chtěl ušetřit ještě více místa a i stabilizátory s chladiči mít v externí krabici. Uvažuji o zdroji ZT15VA od P.M. a ten už nějaké místo zabere.
Ještě pouvažuji, ale vypadá to, že dám na tvé rady.

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Vykašli se na zdroj s operákama...hoď trafo, usměrňovače, filtraci a integrovnaé stabilizátory (zdroj od PMA moc nedoporučuju) do externí krabice a v přístroji (netuším co to je) použij kapacitní násobiče, případně LC filtr a další stabilizaci s LDO. Dosáhneš tak nejlepšího možného výsledku.

Re: Stabil. zdroj 2x15V

Dohnalik, ty vyrábíš profi věci, takže chápu tvůj názor. Navíc jsem ani netušil, že nějaké LDO stabilizátory existují, takže děkuji za tip.

Příspěvky [21 až 35 z 35]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Ostatní technika » Stabil. zdroj 2x15V

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£