(upravil Hazys 26. 3. 2014 21:31)

Re: SE lampáč s 6S33

Primár výstupáku a jen 1,8mH? Ehm, to asi fak néé.

Pokud máš měřák neschopnej změřit velkou indukčnost, tak si jí vypočítej, když znáš transf. poměr.

//Pokud máš správně změřenej sekundár, tak zde primár je asi 1,7H

//Každopádně i tak je to divný a málo,  cutoff vychází šíleně vysoko.

(upravil DJ_Rix 26. 3. 2014 21:33)

Re: SE lampáč s 6S33

Hehe, jsem kokot big_smile od odpoledne mě bolí hlava jak psa, tak už jsem se ani nepodíval co mám za rozsah na měřáku navolenej, jasan, je to 1,8H smile

Čili to sedí a měřák to změřil dobře smile

Otázka je jestli to měřím já dobře, tedy jen naprázdo nazepojená vinutí nikam a píchlej měřák.

(upravil Hazys 26. 3. 2014 21:40)

Re: SE lampáč s 6S33

1,8H primár je běsně málo. To bude hrát jako z prdele. (oblíbený zdejší výraz).

Ra 1k13, pro jaký flašky se to používá?   

Koukal sem na web indelů, a ten frekvenční rozsah, 20Hz až 20kHz, to je asi něčí opravdu zbožný přání... reálně to bude mít tak 100Hz odspodu lol Nebo kde se tam těch 20Hz udělá?

(upravil DJ_Rix 26. 3. 2014 21:41)

Re: SE lampáč s 6S33

Je to výstupák pro jednočinný Áčko se vzduchovou mezerou..... smile

(upravil Hazys 26. 3. 2014 21:47)

Re: SE lampáč s 6S33

No a ?  Tak nám spočítej pro kontrolu, od kolika Hz to při té nicotné indukčnosti pojede.

To i ten nejhnusnější výstupák z televizí měl Lp přes 5H, ty lepší i víc jak 15.

Když mi někdo vysvětlí, jak se z Ra 1k1 a Lp 1,8H dá udělat 20Hz, budu rád, to mě zajímá... smile

//možná tuším kde mám problém, ještě chvíli popřemýšlím.

(upravil DJ_Rix 26. 3. 2014 21:47)

Re: SE lampáč s 6S33

Vždyť nám ten výpočet dej sem klidně ty, rádi se přiučíme, já se klidně přiznám že to v tuto chvíli spočítat neumím, neb nutnou teorii neznám, tudíž nebudu umět ani ověřit, jestli to co spočítáš ty je skutečně správně big_smile ale aspoň se na to třeba mrknou ostatní co tomu rozumí narozdíl ode mne smile

Re: SE lampáč s 6S33

Změř to při více kmitočtech, více napětích a to bude teprv zajímavé.  Trafa pro SE ale obvykle vykazují rozumnější  chování než pp.

Web

Re: SE lampáč s 6S33

Především sem nečekal, že ta flaška 6C33C je taková velká mrcha, a že má Ri jen 130 ohmů.  To trochu mění situaci.

Pak si nejsem přesně jistý, jak se s tím poprat početně, ale co sem zkusil, vyšlo mi asi 11-15Hz, co by mohlo být v pořádku.  S flaškama normálně moc nedělám, jen na to aplikuji obecná pravidla platící všude jinde...

Re: SE lampáč s 6S33

No já to potřebuju co nejpřesněji abych se pokusil to nějak namodelovat do LTspice. Aby se dalo alespoň "přibližně" odsimulovat celé schéma..

Web

(upravil Hazys 26. 3. 2014 21:56)

Re: SE lampáč s 6S33

Taky mě napadá ještě jedna věc.. při přibližováníá se dolnímu konci pásma to začne ořezávat kladné půlvlny, nejspíš. Pro malé signály bude platit fc těch 20Hz, pro větší signály imho vůbec. To tam vyroste asi krásné zklresleníčko.

Re: SE lampáč s 6S33

Hazys: Može pán nahlédnouti dále do křišťálové koule, aby budoucnost lampové techniky viděti?
Pán podložiti tuto informaci nějakou podložkou teoreticznou..

Víš vůbec, že ořezáváním jedné půlvlny signálu vzniká stejnosměrná složka - jinými slovy zvyšují se sudé harmonické, které dělají onu nesymetričnost?
Náhodou je to pravda, co píšeš, a dodal bych že jen pro případy, že by bylo trafo poddimenzované a na nízkých frekvencích se začalo přesycovat. Jelikož sycení klesá se zvyšující se frekvencí. Což znamená, že roste se snižující se frekvencí. Když to na beton nevíš, tak to nepiš. Rozumíme? Jasné?

Web

(upravil Hazys 26. 3. 2014 22:23)

Re: SE lampáč s 6S33

Tak mi mistře teoretiku pověz:
Máš trafo předsycený na nějakej proud, Ra vypočíst zjednodušeně jako Ua/Ia (to platí pro případ nekonečného Ri lampy a 100% rozkmitu) a zajímá mě na mezní frekvenci jakej bude rozkmit Imag ?


//Už sem to spočítal bez tvé pomoci, IL_peak při fmez je 2x Ia_dc. Takže tam asi problém nebude.

//PS: A propříště si odpust ten dan/hardovský tón, nejsem na to vážně zvědavý.

//PS2: .. to platí jen pro HUS, co tak nějaké dynamické děje?  Když přijde první kladná půlvlna, tak jí to hezky uřízne...

(upravil hranatybraska 26. 3. 2014 22:27)

Re: SE lampáč s 6S33

Já s tebou naprosto souhlasím a jen k tomu dodám, že si potřebuješ přečíst knihu Výstupní transformátory od Slezáka a kol., aby jsi mohl pokládat smysluplné dotazy.

edit: je to marný, je to marný, je to marný..

Web

(upravil pzwak 26. 3. 2014 22:32)

Re: SE lampáč s 6S33

pánové, ono měřit indukčnost trafa s mezerou, určeného pro SE a tudíž sycení DC proudem, nejspíš nepůjde jen tak běžným způsobem, viz měření indukčnosti DC tlumivky... takže ta indukčnost bude někde trochu jinde, to trafo opravdu chodí od 20Hz / -3dB a míň, už si to přesně nepamatuju. Samozřejmě že při indukčnosti 1.8H by tak moc dolů asi nešlo smile

Rixi, díky za převodní poměr - takže převod impedance sedí, 20W s 6s33s z toho dostat nejde (což jsem si empiricky i vyzkoušel). Max těch 15W a to už je flaška skoro na hraně. Další možnost je pohrát si s odbočkama primáru, jenže to zase půjde dolů indukčnost a tím se zhorší spodek. Každopádně i těch 15W v SE je moc příjemných.

Hranatybraska: smile

Web

Re: SE lampáč s 6S33

hranatybraska napsal:

Já s tebou naprosto souhlasím a jen k tomu dodám, že si potřebuješ přečíst knihu Výstupní transformátory od Slezáka a kol., aby jsi mohl pokládat smysluplné dotazy.

edit: je to marný, je to marný, je to marný..


Jednoduše řečeno na to odpovědět neumíš.

(upravil hranatybraska 26. 3. 2014 23:01)

Re: SE lampáč s 6S33

Jednoduše řečeno člověk ani nepozná na co se ptáš. Skoč na uloz.to, stáhni si knížku v pdf, trvá to dvě minuty, otevři si ji, najdi si, co tě zajímá, a čti wink A už toho nech, a nechtěj po členech fóra, aby ti ve svém omezeném čase psali výcuc znalostí, které si stejně vyčetli v nějaké té literatuře a posléze některé z nich ohmatali a oměřeili v praxi. wink

Web

Re: SE lampáč s 6S33

Milý hranatýbráško, jen pro tvou informaci, tu knížku mám na disku od 22.12.2009. wink

A jen drobná poznámka, radši budu používat vlastní rozum a 10x se spletu, než se to naučím správně, než abych tupě papouškoval, co někdo řekl nebo napsal do nějaké knížky, bez ohledu na to, kdo to napsal nebo řekl. Snažím se věci chápat, ne papouškovat.

Re: SE lampáč s 6S33

Snažíš se věci pochopit. Správně, pokračuj wink Ani já ti je nebudu papouškovat. Nebudem tu Marovi zasírat vlákno offtopicem.

Web

Re: SE lampáč s 6S33

Dalča: kdybys objednával 6C33 v rusku, dej vědět 4 ks bych vzal i s  2 paticema. Od američanů ani ukrajinců je nechci

(upravil kudlibabka 27. 3. 2014 8:19)

Re: SE lampáč s 6S33

meril jsem vystupaky multimetrem,potvrzuju hodnoty co nameril Dj_Rix,tedy primar 1,71H,sekundar 0,013mH
kdyz pro kontrolu zmerim tovarne vyrobenou filtracni tlumivku 10H multimetr ukazuje 7,44H...