Téma: Distanční sloupky

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost se samolepícími umělohmotnými distančními trny, které jsou určeny k upevňování PCB? Jakou má životnost to lepidlo než se samovolně odlepí? Ptám se, než začnu vrtat díry do hammondu. Děkuji.

http://www.ges.cz/images/pictures/l/tn_lcbsb-4-01a.jpg

(upravil sagitarius 13. 2. 2014 11:40)

Re: Distanční sloupky

Asi bude dost záležet na výrobci. Já měl nějaké s lepící vrstvou 3M a to bych spíš ohnul základnu, než to odtrhnul. O těch čínskejch si iluze nedělám. Ale co, když odpadne, kápneš kapku solidního vteřiňáku a máš po starostech.
Jen mi nejde do hlavy, na co toto do Hammondu? Vždyť mají uvnitř po stranách žebrování na zasunutí PCB. Pokud máš nějaký malý destičky, tak do spodního žebra zastrč hliníkovej plech a PCB přišroubuj k němu.

Web

(upravil albry 13. 2. 2014 11:50)

Re: Distanční sloupky

No ale plošňák kterej tam chci vrazit je menší.. S tou podkladní deskou už mne to taky napadlo. ale je to složitější. Díky.

Re: Distanční sloupky

Pokud je čerstvý (= není to starý ležák) a plocha na kterou lepíš je odmaštěná, tak drží velmi dobře a nezaznamenal jsem tendenci odlepovat se.

Re: Distanční sloupky

Používali jsme to na kabeláže na menších strojích (kabely k čidlům atd) a vždycky to dříve nebo později upadlo, nakonec jsme začali používat ty co se přichytnou jedním šroubkem. Závěr: můj názor je že jsou ty samolepící naprd. Já bych vrtal.

Re: Distanční sloupky

Ve firmě podobné přílepky dost používáme a nic moc nesnesou.
Chce to dobře odmastit a používat víceméně jako pomocné uspořádání, na silové držení pak se středovým šroubkem nebo s promačkávacími nožičkami do děr.  Takže tam kde jde kabel rovně to stačí, ale kde se ohýbá tak velice brzy odlepí.
Dobré jsou s 3M lepítkami (na odtrhávacích papírkách je vidět potisk 3M), ty vydrží o dost déle.

Re: Distanční sloupky

ano ony lepí dobře ale po dobu pár měsíců, znám to z práce. Když příjdem po půl roce na servis a otevřeme rozvaděč tak je to všechno odpadlé a lepíme to mamutem.