Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 32 z 32]

(upravil hoza 23. 11. 2013 0:54)

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

to KarelXth tak prý mají jeden typ ozvučnice a osazují ho vhodným typem repro, tomu se říká zajímavej byznys.
Ta váha je nesmysl osazují tam i repro co má 15kg a píšou stále to samé pán po tel si nevěděl moc rady ale na to jak je ta ozvučnice kvalitně provedená bych řekl že i ta její váha bude větší. Záda to nezvládnou jedině snad přikoupit rudl. Ten kdo má krutě posunutou ploténku ví.....
Já jsem přeordinoval z 118 na JRX 218 kam dávají daleko hlubší repro ale info o něm není k nalezení.
Stejně v prodance nemají nic skladem jenom 4Ohm a to mi stejně jak u JRX vůbec nevyhovuje.
Asi bych si měl je zajít poslechnout až je někdy budou mít.
Dejme tomu kdybych od subu upustil a chtěl jenom hlavní repro, máš nějaký tip? Díky

(upravil little 23. 11. 2013 1:14)

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

Poslední dobou mám trochu pocit že to tady s tím výkonem a obecně s velikostí reproduktorů dost přeháníte. Ještě teď si pamatuju jak před lety testoval jeden můj známý svůj nejsilnější kousek. Asi 150-200 litrovou kysnu a v ní Beyma 18LX60 ve šnekový ozvučnici. Když to oroštoval na louce kousek za domem, báli jsme se, aby to u sousedního baráku nevysklilo okna jakej extrémní akustickej tlak to vytvářelo a ještě dobrejch 50 metrů od subu jste na hrudi cítili hodně silnej tlak. Zesilovač k tomu měl tenkrát nějakej Mack, myslím že okolo 500W.

Jestli chceš jen hlavní repro bez subu, zkus pohledat starý dobrý Megatony. Dost často se dají koupit z druhý ruky za skvělej peníz a hrajou hodně dobře.

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

Třeba ten Jbl sub je velmi kompaktní, běžne se do té velikosti ozvučnice dávají 15"tky
Megaton ND15SUB lak mi doporučoval pán  s prodance asi si je zajdu poslechnout.
Opravdu budu muset se dívat po něčem lehčím...

(upravil hoza 31. 12. 2013 23:25)

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

Tak nakonec mi tu přistál sub Tapco. Je velmi kompaktní při maximální velikosti membrány.
http://imageshack.us/a/img546/9851/eviy.th.jpg

Použití v domácím kině je opravdu zcela nemožné neb rezonuje celej barák. Zvuk nejde tak nízko jak muj nynější sub ale dunící tlak je citít všude. Takže na poli jasnej vítěz. Ale jeden velkej profík co se kolem toho pohybuje mi to dost hanil a rozmlouval že ho zničím že s receiveru chodí dost často nízké Hz co roztrhají membránu a filtry ve vyhýbkách a zesilovačích jsou prý nedostatečné. Každopádně asi na to budu muset přijít sám.

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

Ksakru Joži, kde já jsem přístroj s názvem Audioswitch jenom viděl...:-)

Hozo, proti "trhání membrán" je asi nejlepší koupit takový zesilovač, který má vypínatelný slušný subsonic filtr.

Web

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

No nevím ti Hozo, ale každej normální AV receiver který má SW out má v sobě všechny nezbytný kraviny jakou jsou přeladitelná výhybka (byť jen pár pevných hodnot) a subsonický filtr a každej opravdu každej zesilovač má na vstupu kapacitu jež odděluje případný stejnosměrný vstupní signál takže to funguje i jako filtr nízkých kmitočtů sice s nízkým útlumem na oktávu ale funguje. Jen nezapomeň že často je výstup pro sub na receiveru na slabé úrovni pro normální zesilovače takže to chce ještě nějaký případný předzesilovač aby mohlo dojít k plnému vybuzení. Toť má zkušenost. Snad jsem neplácnul nějakou kravinu. smile

P.S. Jen pro zajímavost čím ten sub poháníš?

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

sinclair: Nevím co to je slušný subsonic filtr smile Prodejce mi tvrdil že nic takového není co by tomu zabránilo smile apropo já to honit ale stejně nechci.
Sub mám jako podporu malých bedýnek


madeindoma: No subsonickej filtr receiver asi nemá neb membrána na mém hifi subu běhá na 20-25hz jak pomatená smile
Ta výstupní úroveň je ale opravdu nízká tam je problém a je naštestí možné výstupní signál zvlášť  na sub zesílit.

Na to buzení tu mám na zkoušku show psa 3900 nebo qsc rmx 2450 oba mají svoje pro a proti

(upravil madeindoma 1. 1. 2014 15:07)

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

No řekl bych že u takového typického receiveru je při designu počítáno s tím že to bude jaksi pro domáci hifi použití kde se běžné počítá se zvuky okolo 20Hz (že to zbytek aparatůry nezkousne je něco jiného). V případném předzesilovači by se to dalo celkem jednoduše ošetřit nebo při jeho konstrukci na to už pamatovat, na druhou stranu nevím jaké máš možnosti a zkušenosti s takovou konstrukcí popř její úpravě. Stačí se kouknout na výborný Korektor pro subwoofer od Alana Krause a ze schémata vyříznout z něho co potřebuješ, ale možná by bylo lepší udělat celý ten předzes a napájet stereosignálem s cinch výstupu to receiveru, ovládání by bylo jednodušší. Sice nevím co máš za receiver, ale když chce můj otec u svojeho pioneeru změnit něco ohledně subwooferu tak se musí prokousat několika obrazovkama nastavení. Takhle otočíš jen pár poťákama a hned hraješ jinak smile Od toho Alana Krause mám vyzkoušeno a paráda. Jinak tady je i nějaká upravená verze s více možnostma: http://zesiky.webnode.cz/news/korektor-pro-subwoofer/ no anebo si pořiď výborný Subsenior smile

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

Na promítání používám Denon AVR 1912 který má možnost nastavit dělící frekvenci 40,60,80,90,100 a víc Hz což je super, to třeba můj další receiver na doma Pioneer nabízí 50,80,90 a víc a mě zrovna těch 60 přijde nejlepší volba, na 80 podle THX to už hraje středobasy od poslechu prostě to tapco hraje hrozně smile pokud na zesilovači vypnu filtr 30hz přiblíží se to zvukově mému hifi subu ale musím ještě otestovat na jaký výkon jsem schopnej zajít protože membrána dostává zabrat. Tlak je ale už od spodu daleko víc cítit. Se zapnutým filtrem je to dost ořezaný a udušený. Po vypnutí dochází ke zvýšení hlasitosti o 50%.
Nastavení je klasicky hluboko v menu ale nic složitýho pokud je vidět na displey. Výroba předzesiláku to není nic pro mě smile

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

pokud potrebujes kvalitu co do vykonu tak zvuku tak mas pouze jednu moznost beolab 2. vim o cem pisu 750 w ve tride D  IC POWER ZESILOVAC

(upravil Hazys 2. 2. 2014 16:51)

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

To je zas nějaká reklama na čínské výrobky?


plastová bouda 30x30x30cm, 18kilogramů (srsly?), typická spotřeba 15W a napájení šňůrou z holicího strojku. Zvrchu díra bez nátrubku, co by bassreflex.

Jasně, 750W a PA subwoofer na promítaní jak vyšitej. Vsadim se, že jedna ARN8608 v 60l to přehraje.

(upravil hoza 5. 2. 2014 8:02)

Re: Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

MARTIN.REPRO: Já ale nemám peníze na parodii, já potřebuji něco co trhá stěny sousedům přes ulici. Nehodlám to ale budit víc jak na 40% Mám rád když mám k dispozici 10x tolik basů než kolik budu potřebovat. V určitých pasážích rád krátkodobě přikládám.
Když už šidítka tak na vršky mám 4 dvoupásmovky (cca 60W jedna) za pár stovek. Zvuk je do určité míry vybuzení v režimu 2x stereo ucházející. Receiver stejně ale na výkonější bedýnky není protože by se upekl. Pokud bych chtěl řešit pořádný dvoupásma tak bych musel zvolit i jinej zesik jenže když jsem to zkoušel tak mi aktivní rack vyhýbka nějak nepasovala, ty basy se mi moc nelíbily ať jsem kroutil s Hz jak jsem chtěl. Asi jsem na ten receiver zvyknutej. Uvidím na jaře jak to bude pasovat.
Každopádně těch 750 w ve tride D  IC POWER ZESILOVAC je legranda že?

Příspěvky [21 až 32 z 32]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Promítání aneb PA Subwoofer do AV Receiveru domácího kina

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£