Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

Dobrý den,

zvažuji koupi komisového basovéko komba:
kombohttp://www.ampeg.com/products/bassamp/ba300/210.html

Má odpálený jeden basák.
Rád bych vyměnil oba za nějakou lepší variantu.
Zesilovač dává 300W@4ohm, takže klasika nějaký 8ohm.


Rozpočet je max 3000Kč/kus.

Požadavek:
Abych to uhrálo kvalitně i nahlas spodní strunu H na baskytaře - cca 35Hz.


Nelíbí se mě, že polovina komb od 50% volume nestíhá spodky. A repráky v tom jsou většinou opravdu nic moc.

Nevím jestli se dívat po výkonu a nacpat tam 2x EMinence kapu = 2x500W nebo třeba betu?

Děkuji za info pro laika

Re: Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

Hodně oblíbený jsou tyto http://eshop.prodance.cz/delta10a-8-ohm/d-93924/
Já osobně hraju přes odposlech 15" je v tom das15p a driver zvuk naprostá spokojenost.

Re: Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

Děkuji za radu.

Výkonově 350W to by mohlo zvládnout plný výkon?

Máme hlasitého bubeníka, hrával jsem 2x15" a repráky stíhali, pak 2x10" beta, ale v blbé bedně a to už bylo na hraně, div repráky nevyskákali.
Teď mám 24x5" a to zvládá dobře.

Tak se jen trošku bojím přejít na 2x10", ale zase stále nějak doufám, že když se to osadí dobrýma repro, tak to utáhne spodky basy

Re: Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

24 x 5" ??? PJB Piranha??? to pochybuju že 2x10" by s tím mohla být srovnatelná wink

(upravil p_petak 29. 1. 2014 15:44)

Re: Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

PJB
mám takový setík, ale potřebuji finance tak ho prodávám, a chtěl bych něco na zkušebnu.
Co kamkoliv dojedeme na koncert, tak stejně beru max kombo, občas nějakou bednu,ale zvukaři si to vytáhnou do mixu a já to mám jen jako odposlech.

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hph … 9902_o.jpg

Re: Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

no... aparátek to je pěknej. Jako já bych se 2x10" boxu do zkušebny nebál (měli jsme ve zkušebně 210 kombo Hartke a stačilo to bohatě).jinak ty delty 10A jsem viděl už na několika DIY projektech basovejch aparátků, takže to taky určitě nebude krok vedle smile

(upravil Lukáš33 29. 1. 2014 17:22)

Re: Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

Jako 35Hz z Toho taky nečekej,to ti asi nedá žádná profi 10" Taky proč já hraju tak do 60Hz a basa zní bombově.Níž už je to u rocku protivný.Proč se takysnažit o 35Hz když ti je žádnej zvukař nenazvučí a na doma bys potřeboval laB12 minimálně.Na 35 hz už je na koncertech subsonic takže máš i tak smůlu.

Re: Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

Rozumím, že zvukaři to osekávají, ale spodní H struna na base je potřeba aby hrála.

Jde mě spíše o tom, aby to zvládali ty repráky. Jsem sice laik,ale když zahraji háčko, tak si repráky u PJB co mám hezky zaskákají.

Chtěl bych,aby když hraji na určitou hlasitost, tak když sjedu níže, aby najednou to nepřestalo hrát "nahlas".


Doma mám kombíčko EDEN http://www.eden-electronics.com/product … s/n10.aspx
10", ale krásně to hraje Háčko.
Když jsem měl některé komba předtím na doma, od 6,5-8" tak to nehrálo, a 10" např peavey MAX110 ty spodky strašně uřízlo...nehrálo.

Re: Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

jo ty eminence to vydrží Hčko určitě uslyšíš.

Re: Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

..hezká fotka, pěkně vybavený pokojíček smile

Z desetipalcových reproduktorů se dá vybrat slušný reproduktor i pro pětku basu, struna H – 31 Hz. Nezáleží ani tolik na jeho napsaném výkonu, či příkonu P, ale spíše na jeho lineární výchylce Xmax. Podle toho se dá usuzovat, jak se bude umět vypořádat se spodními kmitočty. Pokud má repro udávaný kmitočtový rozsah např. 60 – 4000Hz, neznamená to že už nezahraje tóny na struně H.
Hrával jsem na čtyřdesítkové bedny s pětkovou basou Yamaha TRB, v jedné byly osazeny Eminence Beta 10 a ve druhé DeltaLite 2510-II. Spodky naprosto bez problému a převážně mi stačila na koncerty jedna 410 bedna. Málokdy jsem bral dvě 410 bedny.
Podívej se ještě na BC 10HPL64, má pro nás baskytaristy dobré parametry, a co vím jsou na něj dobré reference smile Bohužel se mi do testů nedostal, pouze 12HPL64 a to je ve dvojici masakr! Výborný zvuk a výkon.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Jaký reproduktor 2x10" pro baskytarové kombo 300W?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£