Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

Téma: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

Ahojte všichni,právě stavím velký SUB s 12" repro. Řeším výstuhy a nevím jestli volit kruhy nebo obdelníky??? Chci udělat 2 výstuhy.Jedna hl.cca v půlce bedny ( SUB mám ve tvaru velkého sloupu cca 41x90x53 ) a druhou za repro.Většinou vidím na netu v DiY konstrukci,tak používajé vyřezané obdelníky ve výstuhách.... případně i někde ten kruh .. . . Může mi někdo prosím objasnit co je lepší???? Já osobně v tom nevidím moc rozdíl . . .
Můj SUB je komplet z MDF 3,2 cm ( slepené 2x16 mm) a přední ozvučnice dokonce 5 cm . . .Příčky jsou 3,4 cm. Řezáno na pokos s vložením pera a lepidla . . . Bedna už sama o sobě je strašně bytelná a sakra těžká . . . ale nechci to podcenit,když už to dělám,tak ať je to pořádně . . .
PS: Z Dexonu mě např. Toman říkal,že je to jedno,když je to z tak tlustého materialu . . . Jíní zase tvrdí,že nejlepší je udělat do příček kruh .
.. Dík za jakoukoli radu popř,zkušenost se stavbou SUBU.

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

Myslíš v jedné výztuze 4 kruhy nebo 4 obdélníky?
S kruhy je výztuha pevnější, ale zase je menší obsah děr. Bych tam udělal kruhový díry s tím, že bych ve směru delší osy vždy každou díru udělal ze 2 kruhů kousek posunutých ve směru delší osy ... aby obě příčky byly stejně široké.

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

jj myslym ano pricka s tema 4ma odbdelnikama. nebo co jsem videl pricka s kruhem

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

Tohle myslím vyztuží stěny víc než jedna kruhová díra
http://img98.rajce.idnes.cz/d9803/5/5758/5758268_6cab30a1c28489839e1228df5d468160/images/pricka.jpg?ver=0

(upravil dfit 27. 1. 2014 23:20)

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

jj dikec . rozumim ..  ale to by mě můj stolař hnal smile takovou hrušku do toho řezat:)to by ani neuměl .. to chce NC .... no udelam asi 4 ty obdelniky .. mám to hodně silne ty pricky 4cm mdf tak to bude asi fuk  ,jinak cely sub je 3,2 cm ,přední dokonce 5 cm to by snad ty dvě příčky měli stačit ne? Ten " kriz" co dělají za repro ,to spis když maji tensi steny třeba 2cm...ne?
To v mém případě bude asi zbytecne ?.... Ta beyma 12br70 si myslym ze ani nějak velký tlak v bedně neudělá ne???


.

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

radšej viac tenších priečok... 5cm neni dobrý nápad, tie otvory stačí ked budú od ruky priamočarkou

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

Rozumím .  jo tech 5 cm to jsem myslel přední ozvučnici kde bude reprak ..ta je důležitá přeci ? Namáhána je nejvíc zadní (zdroj Kamil Toman)   příčky jsou 3,7 cm ... Jinak ti rozumím mas pravdu radši vice příček a slabší matroš. Zase jsem tam toho nechtěl 'cpat moc ' v te knížce píše ze by se nemělo překročit 25%prurezu bedny...jak se tak dívám na některý konstrukce např tady:

http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-AT_ … arge-3.jpg  není to už zbytečný??

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

trochu odbočím k tomu poslednímu odkazu od "dfit".... zajímavej materiál (že by nějaká dřevotříska akorát s tmavou pryskyřicí nebo tak něco???). Ale připomnělo mi to něco, co mě napadlo už kdysi.... co zkusit ozvučnici vyrobenou z takových těch "plastových recyklovaných desek" = materiál na výrobu takových těch recyklovaných zatravňovacích dlaždic, plotových planěk,.... je to celkem tvrdej materiál, teoreticky by to mělo jít i frézovat a lepit.... Ale myslel jsem to spíš jen jako experiment než jako rovnocenou náhradu za MDF.

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

No já si myslím Ondro, že se musíš extrémně nudit, zkus něco užitečnýho co má nějakej smysl......

Web

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

zkus přestat moralizovat!!! to že se zeptám na něco, jestli by teoreticky šlo, neznamená že se nudím nebo dělám věci co nemají smysl ne???

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

Co tyhle výztuhy?

(upravil dfit 28. 1. 2014 20:43)

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

smile jo no to jsou super vyztuhy:)  18" reprak ,nikde nic  ....a beztak mu to hraje jak prase smile


Borci tak projizdim web a cučím na různý ty vyztuhy atd ... a našel jsem celkem dost pripadu vyztužení "železnyma šteftama " ..prumer cca 6 mm ...maji tím "protahly" sub atd ...   zde třeba http://i1223.photobucket.com/albums/dd5 … 080536.jpg

.to muze byt dobry reseni jak bednu "Znehybnit" ....a navic to nevezme skoro zadny objem ... Sice čtu v knižce od Tomana že "železo do reprobedny nepatri ... "ale myslym ze by to vubec nevadilo .by se to omotalo rounem ..co vy na to ? zkousel to nekdo?

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

myslím si že by si mal svoju snahu zlepšiť to nasemerovať inde, výber zosilovač, BR a podobne

(upravil dfit 29. 1. 2014 0:00)

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

Basreflexy už mám budou 2 natrubky ( vysoce zaoblene- dexon), vše mám odsimulovane , ...zesilovač ze studiového subu cca 150 RMS 4ohm  . mám to nejen na poslech ale i mix muziky... Nerad bych to podcenil ten box ..aby to nerezonovalo..neovlivňovalo reprodukci. Proto ' sonduji' jak to udělat co nejlíp

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

Na to co do toho dáváš za repráček 12" to děláš zbytečně bytelné.  Takhle bytelné ozvučnice si zaslouží suby co budou kopat na louce s 18"tkou a 500W na krku

(upravil dfit 28. 1. 2014 23:50)

Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

Ji souhlas

    ,popravdě to delam bytelne i pro   případ ze bych nebyl spokojenej s 12 " tak bych tam mohl dat v budoucnu i  15  "   takže i proto... Ale myslym ze na doma bude 12" OK .. Po zkušenostech mého studiového subu který mel 2x8" repro ta 12 tka bude rozhodne jiné kafé

    Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

    Tak tam rovnou dej 15tku. Je to k nezaplacení jak mi to v pokoji 6x5 trhá stěny ale v jídelně 10x15 už pokulháváme

    Ona ve skutečnosti 15tka není zas až tak velká. Vím to taky jsem míval doma max 8"čky

    (upravil dfit 29. 1. 2014 1:23)

    Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

    Ji věřím. Ze ta 15 tka musí byt jeste vetsi maso. Já už to mám právě koupeny ty 12" budou to dva suby . no třeba časem ....uvidíme jak to bude hrát. A co mas za repro?? Eminence lab ?dayton?? Já zvažoval tu novou 15 beyma která se hodí taky pro hifi..
    http://www.dexon.cz/katalog/reproduktor … asovy.html
    A čím to krmis -? Tu mam trošku problém já dělám a posloucham na studiových monitorech no a tam je všechno XLR i na modulu  subu,takže jsem defakto odkazanej na ten modul zesaku co mám ..a tech 150w ...nevím jak by si rozumném s tou 15 tkou...ale třeba by to taky šlo...
    Jinak s těma origos 2x8 " to bylo o ničem....tak předpokládám ze když ted pojedu na 2x12" bude to velký skok

    (upravil hoza 29. 1. 2014 7:37)

    Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

    Tak 2kousky to je jiná to je úplně někde jinde. Žádné honění jednoho subu. Na tom osazení ani tak nesejde hlavně aby parametry seděly a byly ty co chceš. Určitě bych ale ten kousek cos poslal v odkazu nechtěl, ten jeho rozsah začíná na mě a použití v domácím kině moc vysoko. Ideální na všechny aplikace je tak od 25hz. Já tu 15tku budím 150W RMS taky ale má vyšší citlivost a pro větší účinost je 2cívkový.

    (upravil dfit 29. 1. 2014 17:12)

    Re: tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

    Ano ano dva kousky budou   v každé subu jedna 12" smile  jj souhlasim taky me prave zarazilo ze chodi od 40hz....možna je to "preklep" je to divny na 15 ".... zkusim jim napsat ...
    založim vlakno na tento repro jestli s tim nema nejakou zkusenost ...

    Příspěvky [20]

      Stránky: 1

    Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » tvary výstuhy subwooferu- kruhy,nebo obdelníky????

    Podobná témata


    ~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£