Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Zmena farby membrány.

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Zmena farby membrány.

Chcem sa spýtať na trošku brutal kacírsku myšlienku. Na webe som videl vela projektov subwooferov do auta s pomalovanými membránami. A tak ma napadlo čo by spravilo odlakovanie membrány na ARN 312 a jej prelakovanie na bielo čo pri čiernom podklade znamená asi celkom dosť vrstiev na už tak dosť ťažkú membránu (Mám doma už 10 rokov volne pohodené dve ARNka) Ani by som to neriešil ale všetky reprobedne mám biele a žene sa fest nepáči, priznajme si celkom dosť špatný vzhľad čiernych membran na ARN312. Pls neukrižovať, ale milo odpovedať smile

Re: Zmena farby membrány.

Něco na tom bude smile

http://ca.yamaha.com/local/news/article/images/00011450/00011450.jpg

V subu to bude tomu repráku imho jedno, pokud měmbránu vyloženě nepoškodíš nebo to pak nebude praskat nebo se loupat smile

Re: Zmena farby membrány.

A ešte čím to striekať aby to nepraskalo?

Re: Zmena farby membrány.

Já jsem stříkal Balakrylem, po tenkých vrstvách.

Re: Zmena farby membrány.

Prestriekané, nahodené 2 mesiace rozohrané a rozdiel medzi original a priestrekaným velký .............. podstatne smerom k horšiemu smile Takže som nahodil originál, ešte že som mal dva. Alebo to bude tým ako sa už viacerý vyjadrovali každy kus ARN 312 je iný, ale skôr si myslím že to lakovanie tomu nepomohlo ani trochu zvuk taký hluchý škaredý a ten original znie slušne na TVM.

Re: Zmena farby membrány.

Já stříkal ARN312 taky. Po odlakování na černo. Použil jsem černou mat ve spreji od Motipu (autolak). U mě to vedlo k jednoznačné změně k lepšímu. Laicky si to vysvětluju, že tím jak se to barvou zhutnilo, rezonance vlastní membrány se posunula směrem výš, kde už tahle frekvence neprojde přes výhybku. Prostě ty basy nejsou tak blátivý jako se standartní 312.

Web

Re: Zmena farby membrány.

a neznížila sa skôr rezonancia výsledným zvýšením hmotnosti?

Web

Re: Zmena farby membrány.

tubamusic - mám podobné zkušennosti.

Re: Zmena farby membrány.

Najprv som membranu odlakoval a potom som ju striekal bielym sprejom Duplicolor. Ta biela kryla dost na prd takze tam šlo peknych par vrstiev. Skoro cely sprej. Tak si myslim ze to uz na tu membranu bola moc velka vaha asi. Ale hlavne fakt to hralo nachuja.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Zmena farby membrány.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£