(upravil LukasX 28. 1. 2014 9:37)

Téma: audiotransducers.com

Zdravím, máte niekto skúsenosti s týmto internetovým obchodom? Zarazili ma nízke ceny meničov, ktoré sú na menič asi o 10Eur nižšie ako na loudspeakershop.eu a o europe-audio ani nehovorím. Nikde však neviem nájsť žiadne referencie na tento shop. Vďaka za reakcie.
Btw. aký stred do malého aktívneho trojpásma ku SS 18W/8531 a SS D2905/9700?

Re: audiotransducers.com

Nedavno jsem na tento obchod taky narazil, zkusenosti ale zatim zadne.
K tomu revelatoru SS12M revelator, je ale dost drahej. Potom teda SS 10F, u nas k dostani z Xavianu. Mozna 12M Discovery. Zalezi jaky je rozpocet.

ruzne DIY repro

Web

(upravil LukasX 28. 1. 2014 11:16)

Re: audiotransducers.com

Ide o to, či je ten rozdiel medzi 10F a 12M hodný 130Eur a pritom sa naskytá ďalšia otázka, či by rovno nebol lepší 12MU illuminator, ktorý je len o 5 Eur drahší od revelatoru. O 12M discovery neviem, zrejme si myslel 12W... Každopádne nemusí to byť len SS.

Re: audiotransducers.com

JJ myslel jsem 12W. Jinak ten 12MU je zrejme lepsi, neutralnejsi. Ten 10F jsem navrhl protoze to je malej stred, rovnej a vsude ma dobry reference. I vzhledove k tomu revelatoru padne.
12MU je asi sazka na jistotu, ale proc pak nejit i do 18WU at to ladi na oko?
Jinak dalsi varianty co me tak napadaji jsou Fountek FR99, Vifa TC9, SB Acoustics SB12M,...
Nejaka mereni levnych stredaku jsou zde:
http://members.iinet.net.au/~feleppa/sp … asmid.html

Ten 18W budes mit v uzavrence? S ekvalizaci spodku?

ruzne DIY repro

Web

(upravil LukasX 28. 1. 2014 13:05)

Re: audiotransducers.com

U mňa je na vyššom mieste kvalita ako ucelenosť výzoru meničov, ide mi o to aby si meniče sedeli ako celok hlavne po zvukovej stránke. (no napríklad vzhľad tej hranatej Vify by som asi nedokázal tolerovať...)
K tým iluuminatorom, je podľa mňa lepšia voľba 18W ako 18WU neprihliadac na cenu, či už parametrovo, alebo podľa referencií používateľov.
Jednalo by sa o bassreflexovú ozvučnicu (bassreflex zrejme v predu). Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, jedná sa len o akýsi predbežný nástrel meničov, aby sme sa vedeli odraziť ďalej.
Čo sa týka stredu zatiaľ je u mňa na prvom mieste 10F, no naozaj by ma zaujímal názor ľudí, ktorí majú konkrétne skúsenosti, či by stálo priplatiť tých 130Eur a či je naozaj zvukový rozdiel naozaj taký priepastný ako je aj cena. Btw. link nie je funkčný ani po úprave.
No momentálne sme mierne OT, keby sa téma rozbehne hľavne v tejto rovine, tak ju premenujem a založím novú o skúsenostiach so shopom audiotransducers.com.
Edit: Kocour, vďaka za linky.

(upravil Kocour 28. 1. 2014 12:54)

Re: audiotransducers.com

opraveno.
http://members.iinet.net.au/~feleppa/sp … asmid.html

mereni 12M a 10F:
http://www.audioheuristics.org/measurem … t_data.htm

Jinak napis Dawsoovi, mel v ruce 12MU i 10F.

ruzne DIY repro

Web

(upravil Milan 28. 1. 2014 15:14)

Re: audiotransducers.com

Hm zajimavy rady. Než abych mezi tyhle dva reprone cpal az na vyjimky to co tu padlo, postavil bych to jako 2p s WG. Pokud 3P, pouzil bych zase 8531 protože nic lepšího tady asi nepadlo. Nejlíp uděláš, když to necháš vybrat toho, kdo ti bude dělat výhybku.

Web

Re: audiotransducers.com

Nikto nič? Žiadné skúsenosti s týmto e-shopom? Komunikácia s nimi výborná, či už cez chat ochota a ústretovosť, takisto aj emailova komunikácia, príde mi však nedôverihodné posielať peniaze nejakým Bulharom majúci polský eshop...

Re: audiotransducers.com

Mate uz nekdo nejake zkusenosti s timto eshopem?

ruzne DIY repro

Web

Re: audiotransducers.com

Dovolím si citovat známého (nick delvin):

Mam pozitivní zkušenost. Vše proběhlo korektně a rychle. Platba bankovním převodem SEPA, náklady spojené s převodem na vrub plátce. Doprava GLS.

Re: audiotransducers.com

Potreboval by som vedieť či niekto objednávate z http://loudspeakerfreaks.com/intro.asp, a aké máte s nimi skúsenosti, alebo dá sa u nás niekde zohnať Vifa Dayton Peerless, v našich končinách som nič nenašiel.

Re: audiotransducers.com

Dobre rychle jednani. Co nnenajdes na strankach tak jim napis mejl a oni zaridi. Za posledni rok jsem od tam delal pet objednavek.

ruzne DIY repro

Web

Re: audiotransducers.com

Kocour nemyslel si nahodou audiotransducers.com?

Re: audiotransducers.com

Ha, jasne ze jo, precetl jsem nazev vlakna a uz jsem psal. O Loudspeakerfreaks plati spis opak, ale abych jim nekrivdil, nedavno jseem dal jednu onjednavku, zbozi me psano ze je na sklade, a asi do tri tydnu jsem to mel.

ruzne DIY repro

Web

(upravil obutt 17. 11. 2016 20:04)

Re: audiotransducers.com

Ďakujem Kocour z tých reprákov čo chcem som u audiotransducers nenašiel nič, myslíš, že dodajú aj tie čo nevedú na stránke? Opravujem už som našiel, iba Dayton nie.

Re: audiotransducers.com

Pokud tam vedou tu znacku ale nemaji konkretni typ tak by to mohli sehnat. Pokud tu znacku nemaji/nevedou tak spis ne. Ale proste se zeptej.
Jinak nedavno objednavka z Audiohobby.eu a taky vse v poradku, chodi notifikace na kazdy detail, takze clovek ma velmi dobrou predstavu co se deje.

ruzne DIY repro

Web

Re: audiotransducers.com

Daytony som našiel tu .poweraudio.pl ,teraz som to vyhrabal neviem čo sú zač.

Re: audiotransducers.com

Bolo by super keby Audiotransd. zaviedli Dayton.

(upravil obutt 18. 11. 2016 18:49)

Re: audiotransducers.com

To by sa nám žilo keby sme mohli všetko kúpiť na jednom mieste. Možno sa aj dá, ale o podstatne drahšie aspoň v mojom prípade. Nedalo by sa založiť vlákno trebárs s názvom ZOZNAM SPOĽAHLIVYCH E-SHOPOV aby to bolo na jednom mieste, lebo je to roztrúsené kade tade a umiestniť to napr. dole k tipom pro stavbu?