Téma: 2-pásmový crossover

Zdravím, do budoucna vymýšlím, jak vyřešit konce a crossover u malého PAčka (2x 15"sub + 2x statelit 12"+1").

V současnosti systém provozuji tak, že zesilovač v subwooferu má i výstup na satelity. Bohužel dělení je nastaveno pevně, a celkem nešťastně vysoko, navíc nejspíše s dost mizernou strmostí (přesnější hodnoty bohužel nemám).

Původně jsem měl v plánu plně aktivní tri-amp systém, což by nebyl problém. Mám k dispozici cross. CX3400 od Uliho (ano vzhledem k tomu že jde o lo-cost PAčko by to bohatě stačilo).

Nakonec však vzhledem k úspoře peněz nechám satelity pasivně dělené, a aktiv půjde pouze o Bi-amp s aktivním dělením mezi subwoofery a satelity. Bohužel jsem narazil na problém s tím CXkem, že nelze při dvoupásmovém dělení, použít dělící frekvenci pro spodek (od 60Hz plynule vejš až po 1kHz) ale lze dvoupásmově dělit jen od cca 400Hz nahoru, což je prostě moc, a nic bych tím nevyřešil.

Takže kdyby někdo věděl o nějakém běžně prodávaném crossoveru s:

plynule měnitelnou děličkou od cca 60Hz - 130Hz
alespoň 24dB na oktávu
vypínatelný subsonic
přepínatelné spojení/rozpojení "stereo" kanálů pro spodky


Případně kdyby někdo věděl o někom, kdo by dokázal něco takového za rozumné peníze navrhnout a postavit, tak by i tahle varianta byla možná (dejmetomu do cenové úrovně toho Behringera).

Nebo jestli má někdo ještě nějaké úplně jiné řešení, tak samozřejmě taky uvítám.

Díky wink

(upravil Lukáš33 21. 1. 2014 23:04)

Re: 2-pásmový crossover

Počkej,ten uli by ve stereu měl normalka dělit v tom rozsahu co potřebuješ.Asi to máš špatně nastavený
http://www.repromania.net/forum/viewtop … amp;t=3730

Re: 2-pásmový crossover

jojo.... kolega už mi to v SZ taky poradil smile zapomněl jsem totiž na "kouzelný" přepínač x10/x1 co je zezadu a nastavuje konkrétní rozsah toho poťáku smile nebo spíš mě nenapadlo že způsobí to, že to vlastně bude fungovat v dvoupásmovém režimu pro tohle nízký dělení wink