(upravil Michelin1 19. 1. 2014 14:20)

Téma: Co s reklamou na hry apd.

Zdravím, mám posledních 14 dní problémy s reklamami jednak různými, jednak na hry.Stahoval jsem akorát znovu IE a nový Firefox, ale to už tam reklamy byly, je jich čím dál víc a doslova všude.Zkoušel jsem podle googla zakázat některé doplňky, akorát nevím které.Některé reklamy na hry se otvírají samy, bez kliknutí. Díky za radu.

Re: Co s reklamou na hry apd.

Minimálně doporučuji si nainstalovat plugin Adblock Plus. Ale pro tyto stránky se to dá alternativě vypnout. wink

Web

Re: Co s reklamou na hry apd.

IE je dobrej tak maximálně na stáhnutí chromu. Firefox nedoporučuju.

Re: Co s reklamou na hry apd.

Jo, tak Adblock plus nějak nefunguje.Jak jsem psal začalo mi to dělat před 14dny a to jsem na nastavení nic neměnil.

Re: Co s reklamou na hry apd.

No tak to nebudeš sám. Mě tu při každém otevření stránky ještě vyskakuje okno z jakýmsi You tube apod. a nesketučně mě to rozčiluje. Nedá se to nijak vypnout. A nějaký on line hry se mi taky otevírají samovolně. Co to je za bordel toto?

(upravil Lojzek 19. 1. 2014 17:56)

Re: Co s reklamou na hry apd.

Tak toto se mi ještě nestalo, skuste napsat na nějaké pc forum.. smile
zkus si stáhnout instalašku chrome, odistaluj firefox, explorer ! , vymaž i složky ve kterých byly tyto programy a nainstaluj chrome, pokud ti budou vyskakovat okna skus to tam taky zakázat a pokud to bude to samé tak to je v prdeli ...
skus se ještě podívat v pc ( hledej názvy těch her nebo aplikací) pokud na něco narazíš tak to odinstaluj nebo zjisti cestu a všechno to vymaž.

Re: Co s reklamou na hry apd.

Thomas:Tak to máš asi podobné, odstranit to nejde....

(upravil orhore 19. 1. 2014 19:25)

Re: Co s reklamou na hry apd.

Možností je více. Nákaza malwarem, špatné nastavení prohlížeče (blokovat vyskakovací okna) a nebo se reklama rozrostla jako rakovina. Já používám adblock už od dob používání internetu a byl to první doplněk co jsem si nasadil do firefoxu. Ale bez konfigurace a přidání filtrů do adblocku je tento doplněk téměř bezzubý!
Nikdo nenapsal na jaké stránce se ty reklamy vyskytují, protože i když si adblock komplet vypnu, tak nic takového neregistruji - vše v mezích běžných reklam. Chce to více informací od postížených. Ještě by mohlo pomoct vyčištění PC nástrojem CCleaner, nebo v nastavení firefoxu vyčistit nedávnou historii. Bez tohoto kroku bude taky adblock bezzubý.

Re: Co s reklamou na hry apd.

Já se k tomu bohužel nemůžu blíž vyjádřit, protože jsem prostý uživatel. Žádný adblock bohužel nemám. Ta reklama se mi objevuje na jakékoliv stránce včetně zde Awebu. Teď už alespoň během 2 -3 vteřin zmizí sama, ale před tím to byl očistec. Musel jsem každým překliknutím stránky čekat asi 10 vteřin a pak ji teprve vypnout políčkem X které se objevilo.
Pokusím se tedy alespoň smazat historii a instalovat CCleaner. Na to moje počítačové schopnosti ještě stačí smile

Jinak jestli mám mazat ještě lišku a explorera ... Jedu přes Chroma na W7. V nejhorším by to bylo na přeinstalování nebo někdo ochotný by mi na to mrknul. Bude to asi nějaká blbost, ale jako laik si s tím nevím rady.

(upravil xmarek 19. 1. 2014 21:32)

Re: Co s reklamou na hry apd.

A nesplašily se Ti náhodou trojské koně? big_smile V minulosti jsem se s podobnými věcmi potýkal a příčinou bylo to, že se mi podařilo do počítače stáhnout nějaké svinstvo z netu. Jinak jak tady bylo uvedeno i bez adblock-u v mezích normy. Pochopitelně si adblock ze solidarity k tomu webu na svém počítači provizorně vypínám. wink

Web

Re: Co s reklamou na hry apd.

Hele nevím smile Žádnou hlášku tu nemám. Viry tu asi nebudou. Jak říkám - v nejhorším se to přeinstaluje a bude po prdeli. Faktem tedy ale je, že je ten počítač docela dost vytížený od třech lidí. Internehet jede furt, furt se něco stahuje ... no jestli je to tím a člověk svou nepozorností stahuje nějakej bordel? Netušim.

Re: Co s reklamou na hry apd.

Bohužel moje zkušenost je taková, že stačí chvilka nepozornosti a vir je v compu. Používám ověřené antiviry a stejně si musím dávat bacha na jaké stránky jdu. Nedávno mě provider zablokoval a antivirus ani nepípl. sad A nejhorší na tom je to, že ta situace bude horší a horší. Ti pitomci z Google svazují své aplikace přímo se systémem a pojem sandbox už jim asi nic neříká. Tím pádem mají aplikace z netu přístup na disk. A pochopitelně se toho dá zneužít.

Web

Re: Co s reklamou na hry apd.

kde jsou ty doby, co program byl programem a ne výšivkou....
Cos myslel tím googlem? docela mne to zajímá, ale předesílám, že v moderní IT jsem tak říkajíc laik.

Re: Co s reklamou na hry apd.

Jde o to, že dnes je trend tenkých clientů tj. vše v prohlížeči (FF, IE, Chrome atd). Tomu se říká tenký client. Aplikace běží někde na serveru a client (tedy uživatel) se k němu pak připojuje a něco běží u něj (javascript atd) a něco na serveru. Výhodou je pak pro tvůrce snadná údržba atd. Jenže .... V době kdy tato věc vznikala všichni pracovali s myšlenkou, že aplikace co poběží v prohlížeči nebude mít přístup na hw tj. disk apod. Proto ten termín sandbox. Aplikace si vlastně běží na svým písečku a když někam chce tak má bez povolení uživatele prostě smůlu. Pochopitelně se tvůrce virů snažili toto omezení nějakým způsobem obejít. Ale v principu šlo o to tomu nějak zabránit.
Jenže pak přišel Google se svou převratnou myšlenkou "Tenký client do každé rodiny" a snaží se ze všech aplikací udělat tenkého clienta. Pominu věc, že mnohdy vymýšlí kolo, nicméně jsou situace kdy potřebuje spolupracovat s hw a pak do Windows (Linux) instaluje svoje aplikace, aby se k těm hw věcem dostal. A tím trošku popírá původní myšlenku, že aplikace z prohlížeče nesmí k těmto věcem přistupovat. I když nejsem paranoidní tak googlu dávám prostor k něčemu co bylo v principu zapovězeno. A když může on kde je řečeno, že nemůžou jiní? Např. přes jejich bezpečnostní díry.
Pochopitelně jsou věci kde to zas takový problém není např. tablety jejich chromebook apod., ale u klasického PC jim nevědomky dáváme obrovský prostor. A jednoho dne bude strýček Google vědět o každým vše, mít možnost se vším manipulovat a my se budeme jenom divit.

Web

(upravil Michelin1 20. 1. 2014 12:00)

Re: Co s reklamou na hry apd.

Pokud se chci podívat na Aukro jde mi to jen přes IE a to ještě musím na každou stránku kliknout na F5.Na FF a Google je to takto:
http://snag.gy/WcjW9.jpg
Adblock Plus mám nainstalovaný, reklamy tam nejsou, jen prázdné rámečky.Píše to v rohu Ads By Video Player.

Re: Co s reklamou na hry apd.

Jo Flash, to je kapitola sama pro sebe. sad Upřímně s problémem u Flashe se potýkám u všech prohlížečů, někdý více, někdy méně. A nejhorší na tom je to, že tu Flash musím kolikrát přes Správce úloh sestřelit. Je celkem jedno jaký máte hw. Mě to dělá stejně u i7 (4 core), 8GB, SSD tak i u mého o poznání straršího počítače co mám doma. Jak z toho ven netuším. Jednu dobu jsem to řešil tak, že jsem ten plugin u prohlížeče vypnul. Na jedné straně jsem se "připravil" o reklamu, ale bohužel i spoustu videa na netu, což mi poněkud vadilo. Ne všechno je totiž přepsáno do HTML5.

Web

(upravil orhore 20. 1. 2014 18:53)

Re: Co s reklamou na hry apd.

S flashplayerem občas bývá problém. Zkusit vypnout hardwarovou akceleraci někdy pomůže. Osobně nemám s flashem žádný problém a ani si nepamatuji kdy jsem naposledy měl. Ono co pc to originál. Záleží na další softwarové výbavě. Někdy by se člověk divil co se dokáže navzájem ovliňovat.
Ohledně těch vyskakovacích reklam, mám stále jisté podezření na malware.  První věc co bych udělal, tak scan nějakým vhodným nástrojem. Antivirák nemusí stačit. Zkusil bych nainstalovat Malwarebytes Anti-Malware Free a před koncem instalace nepovolit zkušební verzi Pro. Provést aktualizaci a udělat rychlý scan - kontrolu, nic nemazat a pak tady hodit výsledek. Nebo vytvořit bod obnovení a pak nalezené problémy smazat. Možná že se nějaký šmejd najde smile. A nebo využít "služeb" portálu http://forum.viry.cz/index.php

(upravil Michelin1 20. 1. 2014 19:18)

Re: Co s reklamou na hry apd.

Z FF mi reklamy zmizely po instalaci Adblocku Plus a po zákazu jednoho doplňku, IE je zatím beze změn stejně i Google, tam nevím jak se dostat k nástrojům.Doufám, že aspoň ten FF bude fungovat.Tohle moc potěšující není něco má blokovat a šmíruje?Na Googlu Adblock Plus vůbec nefunguje.
http://snag.gy/UpQAr.jpg

Re: Co s reklamou na hry apd.

http://s29.postimg.cc/et4es8tyf/Bez_n_zvu.gif    Furt ten sajrajt otravuje! Až bude čas, tak to přeinstaluju. Stejně už bude na čase big_smile

Re: Co s reklamou na hry apd.

Thomas:nainstaluj si Adblock Plus, ale ještě tam musíš v doplňcích zakázat nějaky videoplayer 1.1 a mělo by to chodit, jede mi tak Google i FF, akorát se seznamem mám problémy.