Téma: Kytarový lampáček

Ahoj. Kdysi jsem si postavil koncový mono lampáček se dvěma EL34 podle plánku z GESu (a příslušnými trafy). A teď bych si rád postavil něco malého, vhodného jako koncák ke kytaře s předzesilovačem. Napadá vás něco mezi 1 a 10W ? Válí se mi tu nějaké NOS PL504, PL509, EL36, PCL86 a pár předzesilovacích (ECC803, EF86, 12AX7 apod.). Napadá vás něco? Čím jednodušší, tím lepší. Zkreslení nevadí.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Kytarový lampáček

S PCL86 by si mohol vybastlit nieco cca 3W.

(upravil exxxi 18. 1. 2014 18:32)

Re: Kytarový lampáček

Líbí se mi tohle  http://www.tubeamp.sk/se_pcl_ecl_86_tube_af_amplifier.html

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Kytarový lampáček

Ta kladná zpětná vazba tam nikomu nevadí?

Re: Kytarový lampáček

myslíš z anody L na katodu C ??

Re: Kytarový lampáček

Ano, přesně to. Nemám sice ponětí k čemu to tam je a proč to tam je, a proto se ptám, jestli to někomu nevadí.

Re: Kytarový lampáček

občas v kombech je kladná vazba fakt k nalezení, nevím proč to tak autoři páchaj. většinou velmi slabá a často tam je v ní udělanej "prezenc" tj kladní hlavně na středech...

Fakt je, že v značkovejch (co jsem měl v ruce) nic takovýho většinou neroste. (Maršál, Fendr, Mesabůgí, Ketner...)
Nechce se mi nad tím schémátkem počítat, jak je silná jestli se to rozkmitá, nebo ne... Třeba tím upravuje vnitřní impedanci.. nebo co já vím???

Re: Kytarový lampáček

Postav si repliku nějakého slabšího Blackhearta, osazení 1x ECC83, 1xEL84. Jednoduché a celkem funkční...

Web

Re: Kytarový lampáček

Pokud Ti nevadí napájení 200-300V, tak ECC83 a silič EL84. Nejběžnější a dostupné. I trafa k nim v obchodech i z vraků.  Postavil jsem s nima moje první SEčko a hraje dodnes i  se stále nevyměněnýma elektronkama TESLA.

Web

Re: Kytarový lampáček

nevím, třeba toto - http://www.guitarscanada.com/showthread … ess-style)

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Kytarový lampáček

To vypadá hezky, ale je to zbytečně složitý, jde mi jen o koncák.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Kytarový lampáček

áha, jasan

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS