Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Golf IV vymena repro

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: Golf IV vymena repro

Nazdar všetkým, rád by som vymenil v golfe 4 všetky reproduktory vo dverách, je to 3dv verzia aj vpredu aj vzadu sú myslím 6 alebo 6,5" komponenty. Každopádne nehraje to dobre a keď som zistil, že predchádzajúci majiteľ tam dal nejake komponenty od naozaj neznámej značky ktorých membrána sa podobá na karbón (kriste pane). Tak mi bolo jasné hneď čo je vo veci.
Čo chcem docieliť?
Žiadne basy neočakávam a ani nechcem. Nemusí to byť super vyrovnané, skôr aj zábavnejšie, hudbu počúvam všetkého druhu od klasiky po 50 centa. V aute sa mi veľmi páčí priestor a detail. Samozrejme golf dosť nevhodný na dosahovanie nejakých super zvukových vlastností a ešte ktomu je to v nafte. Reproduktory nemusia byť za každú cenu komponentné, myslím že väčší priestor dosiahnem širokáčom, popr. potom doladiť ktomu nejaký tweeter.
Teraz to len sičí, bum tuc, žiadny detail, nič čo by bolo počúvateľné. Napríklad aj logitech Z4 mi pripadá ako high end oproti tomu čo mám v aute.
Asi som ochotný sa venovať len dverám teda žiadne inštalácie typu laminát asi nebudem skúšať, už tak v tom aute nieje miesta nazvyš.
Dvere poriadne vytlmím a možno dám dozadu nejaký subík, ale o subwooferi do auta ma tu nikto nepresvedčí. Aj tesla hraje lepšie ako mne raz poradený autoreproduktor od DLS.

Re: Golf IV vymena repro

"možno dám dozadu nejaký subík, ale o subwooferi do auta ma tu nikto nepresvedčí."

Ako mám toto chápať? A koľko by si bol ochotný investovať?

Inak do koktávie som dával set od Carpowera za stovku (len predné dvere) a basuje to tak, že na normálne počúvanie žiadny subwoofer netreba.

Re: Golf IV vymena repro

Ehm, to že to je v naftě má na to jakej vliv? yikes

Re: Golf IV vymena repro

do 500€ cca ale asi aj menej nieco som nasiel o 3" sirokaci a nizko delenom stredobase pri nom objednavam omnes audio 3inch na skusku

Re: Golf IV vymena repro

Mám třídvířko taky - na repro u zadních sedaček se vyser a dej je raději do plata - ty v bočnicích nejsou vepředu v podstatě vůbec slyšet.

Re: Golf IV vymena repro

Ďalší, čo bude vidlami vyhadzovať prachy oknom, aby zistil, že cesta, cez kdejaké širokopásmové sračky nevedie. Ale, kto chce kam...

Re: Golf IV vymena repro

Nakoniec zisťujem, že by stačilo aj niečo obyčajne dobré. Ako som zistil majiteľ predomnou menil reproduktory. Ale povedal by som s určitosťou, že originálne VW hrajú určite aspoň 2x lepšie. Len tak zo srandy som dal mikrofón do auta približne vo výške vodičovej hlavy a otras. tam su 16dB prepady. Zadne repro o poznanie lepšie ako v predu (a aj to ješmejd za 200kČ). Zo zadu to asi vyberiem a vymením v predných dverách ze niečo čo sa dá počuvať. Niečo som poobzeral na prohifi.cz ale niesom si úplne istý ich odporúčaniami atď.
Ďalej som sa rozhodol vytlmiť celé auto (kufor plechy pod tapacírami) nielen dvere. Aký materiál by ste odporúčali? Sú drahé tlmiace materiály napr. toto naozaj také zázračné a súce takejto ceny za 0,5m2?
Komponenty ktoré mi padli do oka:
Sinus Live 165W + NEO13s
Kicx ICQ 6.2
Kicx GFQ 6.2
Powerbass S-6C
Alebo radšej niečo zbastliť s klacickými reproduktormi ? Nejde mi o basy skôr o priestor a detail (aká utópia v aute).

(upravil KocuR 25. 12. 2013 9:52)

Re: Golf IV vymena repro

Keď si ten tlmiaci materiál vieš zohnať lacnejší, tak efekt tam bude podobný ak nie rovnaký (autohifisti zvyknú drahšie výrobky preceňovať). Ja som používať StP Silver - či je to zázračný materiál neviem, ale keď už robíš zvuk do auta, tak je to nutnosť, a to nepreháňam. Keď by si nehodlal tlmiť, tak ani nemá význam meniť reproduktor, ba dokonca by som povedal že je to práve naopak, tlmenie bez výmeny reproduktorov vie spraviť na basoch väčší rozdiel ako výmena reproduktorov bez vytlmenia. Samozrejme v závislosti od toho ako to vyšlo z fabriky.

Z tých setov som počul Sinus Live a tie ma kvalitou zvuku nenadchli (bum-cink), no Powerbass čo viem celkom chvália ako slušnú kvalitu za tú cenu.

Re: Golf IV vymena repro

Hoši, najděte si PB S6C na netu, mám je v passatovi a ta výhybka, vodiče i repro, to je snad jen vtip. Výhybka krabice jak kráva, v ní sedí jedna feritová cívka a elyt, přestože krabice je dělaná na poctivej 12dB. Kabeláž má sice izolaci tlustou, ale uvnitř je odhadem tak 0,14mm2 vodič. Sice je docela chválí, ale není to až takovej zázrak, to bych vzal raději Gladen HG-165M-3 a k němu selenium 1TW1 (na ty se chystám, podle měření vypadaj docela dobře). Na vytlumení jsem dal STP iSilver, zatím jen přední dveře, ale je to super.

Re: Golf IV vymena repro

vytlmovať idem hlavne kvoli hluku pri vyššej rýchlosti, ako vravím basy ma nezaujímajú ani doma ani v aute to je premňa tá posledná vec pri hudbe na ktorú pozerám

Re: Golf IV vymena repro

Ano, utlumení je super. Je to poměrně těžký materiál, něco jako tér.

Re: Golf IV vymena repro

Máte nejaú ohladom tých komponentov? Chcel som si spraviť radosť už na vianoce, ale chcem ich mať čo najlepšie v rámci možností.

Re: Golf IV vymena repro

http://www.ahifi.cz/reproduktory-gladen-m-165-v2.html


Pokud nechceš dávat trojku za set, udělej to jak jsem ti napsal výše, něco málo ušetříš.

(upravil clarion 27. 12. 2013 7:44)

Re: Golf IV vymena repro

Stále ideš na to zle, to, čo ty chceš, je nerealizovateľné so žiadnym dvojpásmom a vonkoncom nie s takými sračkovitými, ako si sem postol.
Vysvetlenie: Pokiaľ ti ide o lokalizáciu a hĺbku, tak tá sa odohráva hlavne na stredoch. Ani jedny s tých repro, čo si postol, stredy nevedia. Ono, 95% autohifi dvojpásmových setov viac menej stredy nevie. Navyše, na to, aby si sa dostal ku vyrovnanej reprodukcii, či dokonca ku akej takej scéne, sú fabrické otvory pre repro absolútne nepoužiteľné. Na to, čo ty chceš, potrebuješ v podstate "trojpásmo" také, aby si dostal všetko od cca 300Hz na vrch prístrojovky. To znamená, že streďáky a výšky MUSIA ísť do nejakej zástavby hore na prístrojovku, čo najďalej ku čelnému sklu. Nemôžeš čakať, že kdesy pri nohách umiestnený stredobas ti slušne spraví scénu. Nejaký basák, či stredobas potom frknúť do dverí dole, nech maká od tých 65Hz do tých 300Hz. A dvere riadne vytlmiť, ani nie tak pre zamedzenie rezonancii, ale pre vytvorenie dokonalej ozvučnice, čo v Golfe iV ide pomerne ľahko.

Toto som už viackrát riešil, naposledy pred x rokmi vo svojom Fiate, kde do dverí išli stredobasy od Focal-u a do miesta pre výškač (ale prudko upravené to miesto bolo) išiel 13 cm koax od Focalu, upravený tak, že stred aj výška boli samostane napájané. Celé to ale bolo napájané dvoma zosíkmi (dvojkanál a štvorkanál) cez aktívnu výhybku tak, že dvere boli nastavené od 70Hz do 280Hz a stred bol napájaný od 300Hz s 6,5kHz a výška zvyšok hore. Samozrejmosť bolo "zrovnanie citlivosti". Po takejto úprave sa dá hovoriť o akej takej scéne, či dokonca hĺbke reprodukcie. Upozorňujem, že táto cesta je ale kur*vsky náročná časovo, aj finančne. Žiaľ, každé iné  polovičaté riešenie, kde bude osadené kdejaké dvojpásmo, dokonca do pôvodných otvorov, neprinesie to, čo od toho očakávaš. Na značky ako Sinus Live, Kicker, Magnat, McAudio a mnoho ďalších radšej rýchlo zabudni. Ani jedna z nich, dokonca ani ich najdrahšie modely stredy NEVEDIA.

Toto je extrém http://www.autohificlub.cz/forumimages/ … 432116.jpg dá sa to riešiť aj civilizovanejšie, ale aj tu bolo použité trojpásmo v Corse.

Môžeš si vyskladať podobnú zostavu aj s iných, ako ahifi repro, medze sa nekladú, len treba pamätať na to, že aj tie repro niečo stoja a nie je to zadarmo. Pokusy s kdejakými šitóznymi Teslami, či Tvm skús zavrhnúť hneď na začiatku, je to cesta do pekla. Pekná zostava, ktorú mám vyskúšanú (ale neviem, či je dnes ešte realizovateľná) je z repro Visaton, kedy sa ako stredobas do dverí použili lacné W170, ako stred boli použité AL130 a výška CT25. Napriek neskutočnému kvalitatívnemu nepoomeru tých repro to hralo veľmi slušne.

Podumaj nad tým, čo som ti napísal, ber to ako námet a inšpiráciu, radám a pomoci sa nebránim ani mailom, či dokonca cez telefón a pokiaľ by si nebol z ďaleka, tak ani osobne, pokiaľ budem na SK.

čaf

(upravil hifim@ni@k 18. 1. 2014 17:40)

Re: Golf IV vymena repro

Podobně jako clarion.
Jen dodám, že i některé autohifi 2p umí dobré středy, samozřejmě v rámci rozměru 165mm.
Např Morel Hybrid. Správné 2p by mělo být dobře navázáno v oblasti výšky/středy, protože tam je ucho citlivé. V tom případě budou chybět basy, které je nezbytné doplnit rozumným subwooferem. Druhý typ 2p bude hrát více spodek a středy budou horší. Typicky třeba 2p s basákem Audio Development W600. Vždy to bude nějaký kompromis. V bazaru na AHC mrkni třeba na Hertz HSK 1600 z řady Mille. Dobře navržené 2p s dvojitou závěsnou vlnkou, kovovým Phase plugem a hedvábnou výškou. Cena kolem 4tis Kč. Samozřejmě končí poměrně brzy na basech, ale ideální základ za pár korun. Potřebují poctivé železo na krmení, potom hrají velmi dobře.
Nejlepší řešení je tedy 3p. Pokud má být rozumná cena, tak poskládané třeba právě z toho Visatonu. Za pár korun se dá poskládat 3p z bazarových komponentů různých autohifi firem, ale může nastat problém s různým charakterem různých měničů. Nejjednodušší je použít hotové komplety firem jako Focal, Audison, Brax, AD apod. Bude to ale trochu jinde cenově.
Jako další věc budeš potřebovat alespoň rádio které umí 3p. Časovky, děličky a strmosti při správném nastavení posunou zvuk mnohem dál, než několinásobně dražší komponenty v pasivu.

Hertz HSK 1600 = HT250 + HV1600

Zde i nějaký homehifi projekt:

Web

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Golf IV vymena repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£