Téma: IR čidlo

Potreboval by som poradiť ako umiestniť IR čidlo za hrubší panel asi 1cm, su na to nejaké šošovky, alebo ako dostanem ten signál dnu. Na jednej starej telke čo som rozoberal bola pred ním nejaká šošovka, ale kde je to by mi vedel povedať už len jasnovidec.

Re: IR čidlo

a vyříznout dirku přesně na čidlo by nešlo?

Re: IR čidlo

To čidlo je v tvare kocky s tromi nohami, oplechované a cez diodu je plechový kríž, vyzeralo by to asi na figu.

Re: IR čidlo

plechovej kříž načernit a taková hrůza by to pak asi nebyla...  a funkce zaručena smile

Re: IR čidlo

Diky, alebo to dať za sklo či plexi. Možno to urobím tak ako hovoríš.

Re: IR čidlo

Ta cidla jsou vetsinou docela citliva, mam ho za VFD displejem (skleneny fluorescencni v bance), ktery je prekryty jeste krycim sklem 2mm, takze je utopene asi 15mm hluboko od cela predniho panelu. Chyta dobre, jen diky hlubsimu zapusteni je trochu mensi uhel zaberu. Zalezi, jake mas moznosti na panelu, plexi ani sklo neni problem.

Web

Re: IR čidlo

Já IR ovládám PC starým ovladačem od TV, IR mám v sériáku za bednou směrem dozadu a normálně chodí smile

Re: IR čidlo

Keď by bolo hlbšie v paneli nepomohlo by mu vsadenie do tohto držiaku,  http://www.sos.sk/?str=371&artnum=1 … ebfi3chrom    či by to nepomohlo pri snímaní z väčšieho uhla a potom to prekryť sklom, myslím,že by mohlo byť aj dymové či zrkadlové bronz-to už neviem ale také by sa mi hodilo.