Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » DIY monitory & subwoofer k PC

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

(upravil Dohnalik 2. 1. 2014 21:53)

Téma: DIY monitory & subwoofer k PC

Zdravím,
neví někdo o projektu monitorů k PC, které bych si mohl sám postavit? Projekt nemusí být ani free, nicméně nechci hotový výrobek. Cenu zatím nechám docela otevřenou (ale nic co by mě vyšlo na desítky tisíc), jde mi hlavně o to, abych je mohl mít vedle monitoru a tím pádem i blízko zdi a aby přehrály mé stávající Wharfedale Diamond 10.1. Oproti nim bych uvítal trochu roztáhnout okraje pásma. Jako zesilovač mám DPA223 fast mod a v nejbližší době nehodlám měnit.
Jelikož se v této oblasti moc neorientuju, nechám zbytek na někom, kdo tomu více rozumí.

//případně kdyby bylo těžké dosáhnout na spodu zlepšení bez masivního zvětšení velikosti, postavil bych si sub.

Re: DIY monitory & subwoofer k PC

Já abych, asi podle papírových parametrů

Two-way, magnetically shielded, reflex-loaded, stand-mounted loudspeaker.
Drive-units: 1" (25mm) soft-dome tweeter,
4.9" (125mm) Kevlar-cone woofer.
Crossover frequency: 1.8kHz.
Nominal frequency range: 48–24kHz.
HF limit: 44kHz, –10dB.
Nominal impedance: 6 ohms.
Sensitivity: 86dB/W/m.
Recommended amplification: 20–100W.

doplnil asi jen ten SUB

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: DIY monitory & subwoofer k PC

Podívej se sem https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=18778

Re: DIY monitory & subwoofer k PC

Anebo těm reprákům dát nové mělké skelety, má to svoje výhody - viz odkaz od rety. Sub budeš muset přikoupit tak jako tak, bez něj to asi nepůjde i kdyby jsi měl proti sobě třípásma.

Re: DIY monitory & subwoofer k PC

Omluvte laika, co jsou to skelety? Nějaké vyztužení?
A jaký doporučíte ten sub? Viděl bych to tak na 12", ale něco kompaktnějšího, VMA II SUB nevypadá špatně. Zesilovač a výhybku bych si navrhl sám a uzpůsobil reproduktoru. Případně máte tu někdo zkušenost s digitální výhybkou? Hodil bych si tam DSP a naprogramoval...má to svoje výhody, dosáhnu ohromné strmosti, můžu si upravovat fázi jak chci, atd...ale nevím do jaké míry je to vhodné a jestli by nebylo lepší udělat něco analogového.

Re: DIY monitory & subwoofer k PC

Na tohle bych pouzil MiniDSP 2x4, jen board a zabudovat primo do subwooferu. Cena 100USD.
http://www.minidsp.com/applications/dig … th-minidsp

ruzne DIY repro

Web

Re: DIY monitory & subwoofer k PC

Proč bych používal drahý komerční kit nevalných parametrů, když si můžu postavit vlastní s mnohem více funkcemi a parametry, kterými tento rozdrtím? smile Pro digitální výhybku už jsem se rozhodl, ještě uvažuju jaký sub. A možná bych mohl vyměnit i kondíky v repro, když do nich budu zasahovat. Výšky mě u nich taky moc nesedí.

Výhybka by předběžně měla umět:
pracovat s digitálním (SPDIF a AES/EBU) i analogovým signálem, všechny procesy se budou dít na 96khz, DAC bude nejspíše PCM1796/92A v mono režimu (výborný na basovém pásmu)
funkce: DC filtr, nastavitelný subsonik, nastavitelná frekvence výhybky, 2 parametrické ekvalizéry, u každého mimo frekvence a zisku možnost nastavení i Q, plynulá regulace fáze, celkový gain a hlasitost
U subsoniku i výhybky možnost výběru 3 různých typů filtrů a strmost až 48 dB/oct.

Re: DIY monitory & subwoofer k PC

tak to je jina.

Jinak skelet = bedna, ozvucnice.

ruzne DIY repro

Web

Re: DIY monitory & subwoofer k PC

Proti tomu bych vůbec nic neměl. Otázkou je jaký. Ty ploché antoniovy by mi tu zabraly hrozně moc místa, chtěl bych něco podobného jako originál, možná lehce širšího, ale hlavně rovné, tyhle podivný křivky se mi vůbec nelíbí (netuším proč jsem si ty repráky koupil).

Re: DIY monitory & subwoofer k PC

V tom případě to nepřestavuj vůbec, nemělo by to smysl.

Jinak šlo by je udělat užší a vyhnat do výšky, případně s jinými vhodnými rozměry připevnit na stěnu a směřovat k uším.

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » DIY monitory & subwoofer k PC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£