Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 8)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 156]

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Priznám sa že toto som neriešil, pod 25Hz ten sub ajtak zrejme veľa nezahrá. Ale porovnanie SAM-200D vs. LaMa mi vyšlo podobne ako tebe s tým receiverom, membrána subwoofera nevykonávala tak prudké pohyby ako membrány basákov v stĺpoch. Vymeniť kapacity vo filtri za väčšie by ale nemal byť nejaký veľký problém

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

KocuR napsal:

Vymeniť kapacity vo filtri za väčšie by ale nemal byť nejaký veľký problém

Tak výkon zvyšovat nepotřebuju.

Ale tohle jsem chtěl - taky se ti tak zahřívá chladič a velký keramický odpor? Čekal jsem ho chladnější.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Tym filtrom som myslel subsonic, nie ten napajaci.
Skusil som to rozobrat a okrem toho odporu bola horuca aj ta tlmivka vedla neho, zvysne komponenty len teple. Ale to som to mal vzduchotesne uzavrete.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Při zapnutí zesilovače praská pojistka

Mám problém. Podařilo se mi zkratovat výstup (u SAM-300D), čekal bych, že se rozepne relátko, ošetřené je to ale jinak (dost blbě) a to že bouchne pojistka pod nápájením a vyhodí i jistič. Koupil jsem dvě nové, pomalé 2,5A/250V, obě při zapnutí v momentně praskly a vyhodili jistič. Na plošňáku vše ok, ke zdroji se však nedostanu.

(upravil madeindoma 30. 12. 2013 18:41)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

neměla by bejt pojitka pro 300W modul max 2A (nebo ještě míň) ? Ale to jen tak na okraj, nejde odpojit koncový zesilovač od zdroje? K vyzkoušen zdali zdroj funguje. Jelikož to má podel obrázků spínaný zdroj může být chyba i v něm. Sice jsou spínané zdroje pro mě španělská vesnice, ale drtivá většina z nich je řízena švábem který by si měl hlídat přetížení nebo zkrat na výstupu vypínáním zdroje, ale to by ti měli spíš říct lidi z oboru.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

2A? To nevím, ale 2,5 je původních. Odpojit lze, ale je to všechno zalitý... záruka. sad

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

No řekněmě že 2.5A v dnešní síti dělají 575W ale jestli to maj tak předimenzovaný tak budiž. No jestli se tady chceš ohánět zárukou tak to rovnou pošli na reklamaci. Bezdotyková oprava věcí ještě nebyla vynalezena.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

no ja takhle reklamoval autozes (v ceně 3k,koupeny za 2 ale s plnou zarukou), nakonec mi nauctovali 900 za vymenu trandů nebo ceho ve zdroji a ze se to na to nevztahuje,že sem si to udelal sam, to byl carpower hpb-1502 .. podotykam,že druhy noname 4kanal ktery jsem mel rovnez v kufru auta zapojeny byl naprosto ok (takže jejich kecy o podpětí a vybite baterce jsou snuška kecu,nicmene jsem mel na vyber, bud zustane zes u nich dokud nezaplatim,nebo to zacaluju... to ze jsme nakonec sub napojil na ten 4kanal a hraje to porad doted uz x let a mnohokrat lepe nez na tom pitomem carpoweru na kterem to bylo jen chvili nemluve.. to ze jsem ten zes pak precijen po dlouhe dobe a strachu ho zapnout,precijen nachvili doma zapl na repra a zase exnul... z toho sem byl nepricetny ..jeste ted to blbe rozdychavam ten podvod...
prostě zaruka taky neresi vsecko,oni si stejne najdou neco cim si zduvodni ze sis to znicil sam,na co se zaruka nevztahuje...

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Antonio, prosím Tě, nemohl by jsi mi změřit zástavbovou hloubku toho modulu ? Já tedy počítám se SAM-200D, ale předpokládám, že si budou dost podobné (případně dvoustovka bude menší než třístovka) ... jen abych věděl jak umsítit v subu přepážku a jak orientovat. Máš ěnjaké důkazy o tom, že jsou třeba umístěny na stejných montážních deských, nebo že rozměry odpovídají ? nevím, kde se těchto rozměrů dočíst .... děkuji za každou informaci.

Vojta

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Nesmíte se sebou nechat při záruce vyjebávat. Prvního půl roku od zakoupení je zákazník ve výhodě a prokazovat závadu má povinnost dodavatel. Ovšem ne tvrzení, že to zákazník rozbil ale hezky černé na bílém. Doporučuji nedělat si servítky a vyhrožovat obchodní inspekcí, soudním posudkem a řvát na ně. Oni na vás jenom zkouší, co zkousnete.
Monacora bych reklamoval. Ostatně, co jsem od nich kupoval submodul, tak to byl takový šmejd, že nedal ani jmenovitý výkon, trafo poddimenzované, filtr mizerný, šumělo to... tak jsem to vrátil. On takový Hypex také není nicmoc, ale aspoň dělá to co má, nešumí a funguje.

Web

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Řeší se to tu stále dokola a krom slova Aldax nečekám asi nic moc jiného .... ale když slušný modul pro pohon SUBwooferu pro ARN 312-00/4 tak který ? S rozumnou cenovkou adekvátní reproduktoru .... cena maximálně do 5.000,- z mého pohledu ...

(upravil check 10. 1. 2014 22:06)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Z toho co jsem zkoušel osobně, což byl Monacor, ještě nějaký Němec, Hypex, Aldax. Dále viděl jak jsou udělaný: Xavian a nějaký další číny případně i vytažený z nějakejch komerčních subů. Tak se mi nejvíce líbil Hypex, mám doma jak 400W verzi, tak 200W verzi, do třetího subu mám připravenou Aldax 400W. Není to špatný, i když se samozřejmě šetří i u Hypexu, ale funguje to alespoň tak jak má. Aldax je lépe dimenzovaný, ale musíš si to postavit sám. Ty ostatní šmejdský submoduly od dalších značek ani pořádně nefungujou jak mají, šumí, zpracování hrozný nebo horší, že jenom člověk čeká, kdy to chcípne a vezme s sebou i drahý subbas reprák.
Za ty prachy by se snad dala ubastlit s vlastním přičiněním SPV250 ka, což už má na sub dost síly a nebo koupit Hypex 200W verzi, ta taky umí zabouchat smile.

Web

(upravil Wema 10. 1. 2014 22:15)

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Ten Hypex se mi od oka zamlouvá .... je v ČR nějaký distributor, nebo zastoupení ? Respektive nabízí jej někdo v ČR ? Osobně musím říct, že si moc nevěřím v těchto věcech - tím myslím skládání a bastlení .... proto budu rád, když zvolím něco co jen v krabici zabuduji do ozvučnice smile Díky

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Pochybuju a kdyby ho přece někdo nabízel, tak ho akorát koupí v eshopu v zahraničí a tobě přeprodá +15%. Takže objednej odněkud ze západu. Dobrý jsou Německý, Dánský a Benelux shopy. Doprava většinou kolem 25E, platba předem na účet (220 Kč banovní poplatek), do týdne to máš doma.

Web

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Zatraceně, já vás fakt nenávidím ..... já nakonec začnu uvažovat fakt o ALDAXU ..... smile Je možno od někoho něbo z nějakých projektů chytat inspiraci ? Je někde k dispozici návod (víž, že to není fér, ale ...) pro člověka, který by byl fakt odhodlaný pustit se do toho doma ? Když už tak bych chtěl to "nejlepší" ... dostatečně silný zesilvoač se slučnou korekcí, ochranou, zdrojem a vše potřebným .... díky za každou radu ....

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Skús napísať Grolmusovcom - http://zosilnovace.eu/

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

No super ! Díky moc ..... má s jeho moduly někdo osobní zkušenost ? Díky !

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

wema: Ta zástavbová hloubka je u každého modulu uvedena, v mém případě cca 65 mm.

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

Poptám se ještě, jak velký problém by bylo najít subsonic a odstranit jej? Přidávám ještě nějaké fotky:

http://s19.postimg.cc/9uh0ckoof/IMG_0973.jpg http://s19.postimg.cc/oey37ejn3/IMG_0974.jpg http://s19.postimg.cc/azb2hyb5b/IMG_0975.jpg

Re: Aktivní BP s ARN-312-00/4

No podle obrázků to nebude zrovna košér. Řekl bych že první OZ v cestě signálu bude nějaký slučovač kanálů druhý pak subsonik. Zřejmě to bude obstaráváno tím čipem co je na druhým a třetím obrázku, ale řeknu ti to tak, šahat do toho pokus omyl by mohlo vyjít draho. Osciloskop a nějaký generátor bych zde považoval za nutnost nebo minimálně jaksi rozkreslit alespoň jakžtakž schéma a tam by se to dalo i když myslím že v tomhle případě by člověka odvezli dřív do bohnic než by to něják rozumně a srozumitelně rozkreslil . Pokud koukám dobře tak je zde i výstup signálu pro samotný konec. Ten byl bylo vhodné vypojit před zásahem. S oscilákem a generátorem je to otázka pár minut. Druhá možnost je si otevřít datasheet od toho OZ koukat na rozložení pinů a zkoušet propojovat vstupy s výstupy. Možná by to šlo udělat přes PC zvukovku. Stáhnout is ten prográmek na osciloskop ze zvukovky, do vstupu modulu hnát třeba 10Hz  z nějakýho software generátoru a pak do Line-in zase výstup z toho předzesu a tam by možná člověk mohl vidět jestli se trefil na správný OZ. Ale jak říkám oscilák je nejlepší a nejbezpečnější cesta.

Příspěvky [101 až 120 z 156]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Aktivní BP s ARN-312-00/4

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£