Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 14)

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 266]

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Kurňa, konečně důvod si foobar stáhnout!

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Amerika objevena? smile

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Jj, náhodně sem se plavil z Kanárů na západ lol

(upravil Thomas 15. 12. 2013 16:30)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Black Rider: Ahoj. Prosím tě mohl bych tě ještě poprosit o vysvětlení k tomu DR? Můj kamarád stejně jako já nechápeme, k čemu je to vlastně dobré? Snad jediná věc, že můžu porovnat dvě stejné nahrávky a vybrat si tak tu s lepší dynamikou. Ovšem já jsem se domníval, že bych mohl nějak identifikovat nahrávku, která je záměrně ořezená už ze studia. A nebo právě že není. Např. na nějakém grafu? Ve Foobaru ze spektogramu asi nic nevyčtu? Nebo jsou na to jiné programy, kde ty poznáš, jak je nebo naopak není nahrávka ořezaná od špiček?

Dám příklad. Mark Knopfler - Sailing to Philadelphia - Speedway at Nazareth ..... Tato nahrávka jako jediná z CD má DR pouhých 5! Zbytek tak 9,10. Tahle nahrávka by mohla být o dost dynamičtější  a mě by zajímalo, jestli je to tak záměrně nahraný, nebo jestli to někdo prostě ve studiu nějak ořezal.

Pokud se na to dá odpovědět tak do mě smile

(upravil Yeayer 15. 12. 2013 16:22)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Sorry, nechce se mi to tu číst úplně celé (všech 12 stránek), tak prosím o radu - nevíte někdo o aktualizované verzi toho Secret Rabbit Code Resampleru? Nejde mi to do nejnovějšího foobaru protože je to dělaný pro starší verzi, a tady jsem někde viděl něco ve smyslu že je to velice dobrý... Nevíte někdo co s tím?
A ještě pár věcí - mám 2.1 repráky (zesilovače 2xTDA2040 na regály a 1x 180W Leach pro sub) a docela by se mi hodila výhybka jako ta která byla v tom origo softu ke zvukovce, tudíž ty regály donutit aby nehrály pod 100Hz a sub aby nehrál nad 100Hz (v tom zesu mám výhybku s bassboostem na 35Hz i volitelnou horní frekvenci a subsonic na asi 20Hz ale stejně to hraje na velký hnědý zatočený), ale nevím jak to tam nastavit. Zatím mi to funguje tak že jsem si v "Components" nastavil convert stereo to 4 channels... Nevíte to někdo?

(upravil Thomas 15. 12. 2013 17:06)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Ahoj pískomile smile A jakou máš verzi?





Pafe díky. Sice to musím malinko vstřebat, protože mi uchází jemné nuance, ale tak nějak chápu. A RG se dá do foobaru taky stáhnout? V komponentech jsem ho nenašel.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Thomas: jestli ti není jasný k čemu ti DR info vlastně je, přečti si tohle
No a jestli zjistíš, že tu informaci nepotřebuješ, tak ji neřeš smile

(upravil Yeayer 15. 12. 2013 17:28)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Ahoj tome smile 1.2.9

(upravil BlackRider 15. 12. 2013 17:29)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Čtu až teď, ale odpověď pafa je dostatečně výstižná. wink

Web

(upravil Hippo007 15. 12. 2013 17:41)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Pískomil: k plné spokojenosti používám SoX resampler. Nezkoušel jsem to, ale nemohl by s rozdělením frekvencí pro reproduktory pomoci xover ?

Thomas: nevím to jistě, ale asi je RG součástí DR metru ... aspoň já v seznamu nainstalovaných pluginů nemám RG (mám nainstalovaný DR metr) a zjišťování RG ve Foobaru v menu mám. No ale k čemu ti to je? Jak hlasitě skladba hraje přece slyšíš, ne smile ?

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Hippo007: no ten xover by čistě teoreticky šel, ale prakticky spíš ne, protože to nedokáže sloučit oba dva kanály do jednoho, udělat tam low pass na 100Hz a pak to poslat do subwoofer výstupu na zvukovce, a jestli ano tak nemám nejmenší ponětí kde a jak to nastavit... Zkusím strejdu googla.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Pískomile: Aha. Já mám 1.3 beta 5 a na jednom kompu s W7 mi to šlo a na XP zase ne. Tak nevím?

Black Rider: To ano, početl jsem, ale jak zjistím jak moc je to ořezané (Ty špičky) jsem z toho nevydedukoval. No možná má PAF pravdu, nebudu to řešit. Jen mě to zajímalo.

Hippo: No to je přesně to co nechápu. Od toho mám taky čudlík volume, abych s ním kroutil. big_smile Ale mě možná nedochází spousta věcí a pro mě - sprostého uživatele je tohle třeba bezpředmětný smile

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Porovnával někdo z vás foobar s SoX a Cplay? Nemůžu si pomoct, ale pořád mi přijde že Cplay vítězí, bohužel vzhledem k jeho "komfortu" používání.

A kdysi jsem četl o tom jak nastavit foobar aby pro přehrávání používal Cplay, má jej tak někdo nastavený, nebo spíš povedlo se to někomu rozchodit? Já už nemůžu ani najít ten návod. sad

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Vždy když si myslím, že jsem udělal nějaký pokrok k lepšímu, tak někdo přijde a celý mi to zhatí smile

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Opravdu, nikdo nevíte jak na foobaru říct, že mám na zvukovce v pravým a levým výstupu pravej a levej reprák a ve výstupu na subwoofer mám subwoofer? hmm Jediný co můžu tak je udělat convert stereo to 4 channels.. sad

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Pánové, jedete někdo z foobaru přes HDMI? Asi ano, ale jde vůbec passthru čehokoli (AC3,DTS,DSD,MLPCM) bez dekodování vlastníma knihovnama nebo pluginem do PCM? Tlačit 5.1 24/96 LPCM přes HDMI funguje, ale jde to bez toho dekodovani foobarem, že by prostě cokoli jen poslal do HDMI a ať se s tím popere dekodér za tím, třeba AVR?

Web

(upravil andy 16. 8. 2015 21:47)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Zdravim, pokusal som sa rozchodit dynamic range vo foobar 2000 a vobec sa mi nedari. poprosil by som dobru dusu ktora by ma navigovala krok po kroku ako to sprevadzkovat. Vopred vdaka

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

andy: Tohle si viděl? Třeba Ti to pomůže. Sám už si nepamatuju jak jsem to tenkrát u sebe nastavoval. Prakticky to ale nepoužívám. Daleko praktičtější je pro mě wave zobrazení.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

paf napsal:

andy: Tohle si viděl? Třeba Ti to pomůže. Sám už si nepamatuju jak jsem to tenkrát u sebe nastavoval. Prakticky to ale nepoužívám. Daleko praktičtější je pro mě wave zobrazení.

dakujem za odpoved, kde sa da pozerat wave zobrazenie? vdaka

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Asi ho budeš muset nainstalovat

Příspěvky [221 až 240 z 266]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 »»»

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£