Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Zapojení autorádia se 4 kanály na společnou "repro-zem"

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil Anti 28. 12. 2013 9:20)

Téma: Zapojení autorádia se 4 kanály na společnou "repro-zem"

Včera jsem řešil zajímavý problém.Instaloval jsem autorádio do první generace Mitsubishi  Pajero.Zjistil jsem,že auto má sice čtyři reproduktory a od každého vedou dva dráty,ale někde "po cestě" se minusové póly sloučili a ven leze jen jeden kabel.Tlačen časem(manželkou) jsem tedy smotal všechny minus póly(reprovýstupy) na výstupu autoradia a zapojil na ten jediný kabel.Autorádio hraje,nicméně se ptám:Není toto zapojení pro autorádio nebezpečné?Vím že to není košer řešení,jde mi spíš o bezpečnost "švába".

Re: Zapojení autorádia se 4 kanály na společnou "repro-zem"

Jestli to jsou můstkové konce, tak potěš koště a sháněj nové.

Web

Re: Zapojení autorádia se 4 kanály na společnou "repro-zem"

Nevím.Je to postarší Blaupunkt s nemožností vyvážení jednotlivých kanálů.Je mi jasné že takhle je to špatně.Budu se snažit najít místo,kde ty země spojují a natáhnout to solo.

Re: Zapojení autorádia se 4 kanály na společnou "repro-zem"

anti, bude to takto lepší smile

Re: Zapojení autorádia se 4 kanály na společnou "repro-zem"

Mám tady jednoho kenwooda, majitel měl v autě 6 drátový konektor ke 4 repro, tak to sdružil (spojil mínusy front a rear výstupů), zapojil, hrálo to dobře, dokud nešáhnul na front/rear balance v nastavení, pak to hrálo přerušovaně a po 10 minutách jen tiše zasmrdělo.

Web

Re: Zapojení autorádia se 4 kanály na společnou "repro-zem"

Tak vytáhni rádio a propípni konektor, jestli jsou mínusy na rádiu propojené, pak to nemá můstky a nemusíš to řešit. Starší rádia to tak měly, byly tam dvě 2005 a výstup na 4 repro.

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Zapojení autorádia se 4 kanály na společnou "repro-zem"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£