Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 24)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 24 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 471]

(upravil hranatybraska 28. 12. 2013 0:29)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

... ale to sou další tak 4 vazební kondenzátory a další 4 elektronky v případě toho SRPP, takže to tak asi dělat nebudu, jaká elektronka by byla vhodná abych moh rovnou budit ty EL84 výstupem z invertoru ? ...

pray Marnost nad marnost. Žádný 4 vazební koďoury navíc, když se chce, nemusí bejt navíc žádnej. A elektronky jen dvě. Přínos to má, a jakej. Ale jejdamane, proč se ti tady s tim vůbec píšu? Chceš radu a pak to stejně chceš udělat po svym a stejně prasensky jako na začátku. Jasně, udělej schmidťák a koncový lampy a helemeseonotohraje. Zdarec. A smaž Hi-End z nadpisu vlákna.

Mě je to Ostravsá klobása. Končim tady. Tohle mě znova přesvědčilo, že nemá cenu se tu zdržovat.

Web

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

tak pozdravuj doma smile

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

při troše snahy bys to celý moh pojmout téměř jako komplet ss vázaný zesík. jen bude dost komplikovanej systém napájení.
lze udělat zesík s minimem kapacit. i klasickej pseudo-wiliams jde udělat jen s kondíkem za inverotrem, zbytek ss vazba.
Je to pracná na seřízení a citlivý na výměnu flašek.

No nicméně si myslím, že byses měl zahloubat do jednotlivých zapojená a zjistit co a jak, pak budeš znát odpověď na to, co vlastně chceš.

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

2 DaVidsob"s : Čím budeš kvalitu výsledku ověřovat, jak jsi na tom s vybavením pro vývoj a měření ?

2 Dalča : hezký rozbor, myslím ten na minulé stránce... ale je to tak třetina problému. Dobrý zesilovač se musí posuzovat komplexněji, tedy třeba i chování při velkých signálech, odolnost vůči rušení (nejen ze sítě), interakce se zátěží a tedy chování s komplexní zátěží... ale už jsem to tu i jinde psal tolikrát, že to opakovat nebudu. Konec konců literatury na tohle téma je taky kupa.

BTW, co se týče korekcí, i s ohledem na chování zátěže, mívají některé konce jednoduchou korekci, třeba Lo 0/+3/+6dB.

2 [braska] nepropadej zase takové skepsi, třeba z toho něco bude.

Web

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

reknu vam tajemstvi:kvalita vysledku se u audiozarizeni da posoudit i poslechem...:-)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

minimálně před koncovejma elektronkama s vazebním kondenzátorem počítám, jak řikám, moje náboženský předvědčení je přiklánět se k zapojení "po staru", ne uplně po staru, že bych tam vymejšlel mezistupňový transformátory (i když hammon má ve svojí nabýdce spoustu takovejch traf) dát za invertor ještě jeden zesilovač, když řikáte že je to nutnost pro nízký zkreslení tak já tomu věřim, koukal sem na schema PP zesilovače JJ electronic a tam maj víceméně všude vazební kondenzátory, tak snad to nebude s nima tak zlý, akorát se nedoplatim za ně
Měřící vybavení, mam několik osciloskopů C1-91, C1-94, BM556... jeden generátor, zvukovku sound blaster XFi (potřebuju akorát ňákej ten program)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Jaký vazební kondy budeš používat, že je problém s jejich cenovkou?

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

2 kudlibabka - mám tu stereo zesilovač Edgar TP101, můžeš poradit, jak sluchem posoudit, proč každý kanál hraje jinak ?

2 DaVidsob"s - co máš pořád s tím, že se nedoplatíš za vazební kondenzátory ? Stavíš 1000 ks zesilovačů a máš přečerpaný badžet ??
Jestli chceš dělat něco po staru, stačí ten Lukeš, nebo ta ruská knížka o zesilovačích ze 60. let.

Web

(upravil DaVidsob's 28. 12. 2013 14:48)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

http://www.audiodiy.cz/cs/kondenzatory- … rence.html
něco takovýdleho kolem těch 300...400
doufám že mi teď neřeknete že to sou nějaký prachobyčejný kondíky akorát zalitý v pěkný trubičce, s pěknejma vývodama a připálenou cenou

(upravil Dalča 28. 12. 2013 14:57)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

sendy:
Kdybych to měl pojmou komplexněji ta je to 50 stránek hustýhi textu a matiky....
to tady není šance rozebrat. kapacity statické, dynamické, volba prac. bodu v optimalizací na linearity, s optimalizací na šum, zpoždění na stupeň, kapacutní vazby mezi k a f, vazby přrs napájecí zdroje, VF stabilita,
vlastní kapitola by byly trafa, majíce 2 zásadní kapitoly - jídra, vinutí.... rozptylová indukčnost, kapacity...
to je tak na knihu o několika svazcích.

Si vem, kolik lidí tápe jen v odlišnostech různých pentod a svazkových tetrod...

DaVidsob's:
tak jo, já ti to teda neřeknu.
to máš tak. kondíky jsou různý, dobrý i drahý, kvalitní i nekvalitní, odzkoušený a "suprvooodooo ultraznačkový"
U kondíků je důležitá konstrukce a materiál. Ne líbivý potisk na futrále.
Podívej se na web zde místy opěvovaného lampizátora a zjistíš, že prodává stejný materiál který se prodává i jinde za 18x nižší cenu...
A tak to je se fšeckým.

Nebo myslíš, že octavia I když na ni nalepíš samolepku s designem karbonovýho kompozitu stane se najednou formulí???

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

DaVidsobs - člověče, ty jseš spíš David koloušek... nic ve zlým lol

Web

(upravil kudlibabka 28. 12. 2013 15:18)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

2sendy:bohuzel nemuzu...a byl to vtipek...:-) prislo mi ze tohle vlakno je moc vazny...

co se vazebnich kondenzatoru tyce doporucuju tohle:
http://www.audiodiy.cz/cs/duelund-cast- … st-ag.html

2DaVidsob's:pokud nechces kupovat drahy vazebni kondy muzu ti venovat nekolik vazebnich kondu,ktery budou pro tvuj stroj dostatecne kvalitni...

(upravil DaVidsob's 28. 12. 2013 15:20)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

když ti řeknu že tam tyhle kondenzátory nehodlám dávat, taky se naštveš, řekneš že je zbytečný mi radit a odejdeš ? smile

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

2DaVidsob's:pokud nechces kupovat drahy vazebni kondy muzu ti venovat nekolik vazebnich kondu,ktery budou pro tvuj stroj dostatecne kvalitni...

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

tesla TC 185 žejo smile

(upravil kudlibabka 28. 12. 2013 15:23)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

ne mam cca 20 druhu ruskych anebo ti dam Tesla TC 276....vic mailem nebo SZ

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Tohle TC 185?

http://www.vf750fd.com/blurbs/brochures … /tc185.jpg

(upravil DaVidsob's 28. 12. 2013 15:34)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

já trošku nechápu jednu věc, jedni se diví že chci za vazební kondenzátory dávat 300 a druhej mi tu cpe že sou povl a nabýzí mi tu místo nich div ne asfalťáky ze starýho rádia... takovýdle rady já opravdu nepotřebuju, to se klidně můžete taky urazit a jít pryč
jinak TC 185 je klasickej hnědej hovňák

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Nechcem sa Vam do toho miesat, ale ak niekto skusal napr. http://www.ebay.com/itm/12x-K42Y-2-0-47 … 6016.l4276 tak urcite vie ze za tu cenu..... To len tak na okraj ohladom toho bazirovania okolo "nedoplatenia". Ak by to niekoho zaujimalo, ano mam ich odskusane, pomerane (BM595, parametre ako lepsi MKP), zvukovo fajn.

Idem robit podobny projekt, akurat len s jednym parom 6p6s na kanal, a musim budic aj invertor zvladnut s jednou dvojtriodou. Uz tu spekulujem tyzden co a ako, a su 2 cesty - jednoducha, ale mozno s horsimi vysledkami (plne napatavo zosilnenie na budici s priamo viazanym invertorom s rozdelenou zatazou), alebo trosku zlozitejsia ale snad s lepsimi vysledkami (LTP, len este som nedosiel k celkovemu vypocut zosilnenia atd.). Ale urcite zacnem s tym jednoduchsim, ak merania budu schopne a posluch tiez, asi nebudem stavat kanon na vrabce smile Je to urcene pre domaci obcasny posluch, nic komercne, tam su kriteria uplne niekde inde.

(upravil riki610 28. 12. 2013 16:01)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

http://www.ebay.com/itm/12x-K42Y-2-0-47 … 2c6da0305b
tieto su celkom pouzitelne, dokoca sa pouzivaju v Almarro A318A
Zdeno ma uz prdbehol smile, z toho isteho obchodu teflonove
http://www.ebay.com/itm/2x-0-22uF-600V- … 2ecce6a522

Příspěvky [21 až 40 z 471]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 ... 24 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£