Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

(upravil Yeayer 19. 12. 2012 14:58)

Téma: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

Ahoj, mám takovej problém s mýma 3p bednama. Jako basák je použit McFun, ale to mi nějak nevadí, protože ten zvuk se mi celkem líbí, ale - potřeboval bych nějak ztlumit střeďák a výškáč, protože při 10W je to nesnesitelný - ten McFun skoro neni slyšet, zato střeďák a výškáč řvou jak de*il. Bude stačit ke středu a k vejšcě zapojit sériový odpor třeba 4R? Tím mě ale napadlo že by se zvětšila impednace toho měniče a pak i dělící frekvence, tudíž šlo by zapojit třeba ten odpor jakoby přímo ze svorky do výhybky pro ten konkrétní měnič? Ve výhybce jsou tři kondy a tři cívky, tudíž předpokládám že ke každému repráku je výhybka složená ze cívky a kondu, tusíž předpokládám, že subwoofer bude hrát třeba do 600Hz, střed tak 600Hz-20kHz (asi tam nebude žádná horní dělící frekvence) a vejškáč třeba 10-20kHz. Ale nevím jestli se pletu. Detaily (typy měničů, konkr. osazení výhybky atd) napíšu až večer.
Tak se ptám - je možné jakoby u střeďáku a u vejškáče dát sériový odpor mezi vstupní svorky reproboxu a první součástku výhybky pouze pro daný měnič (u těch dvou to bude zřejmě kondík)?

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

protoze maji rozdilny citlovosti.. bud ten MekFuj vyhod a dej tam neco co ma aspon 85dB citlivost, nebo vymen ten evidentne citlivejsi stredak za neco podobne fujvityho..

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

Ano lze sérioparalelní kombinací odporů snížit citlivost repráků, ale myslím, že tudy správná cesta nevede....

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

Nitram: hele prostě chci aby to jenom neřvalo a měnit měniče za 1000 fakt nemůžu, to si koupím rovnou nový bedny big_smile... Jsou to srágory, ale líběj se mi smile.

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

Nejméně ovlivňující výhybku je sérioparalelní kombinace odporů k reproduktoru. Výpočet této kombinace je třeba v programu http://www.slunecnice.cz/sw/vypocet-rep … e-vyhybky/

(upravil Yeayer 7. 1. 2013 18:26)

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

Tak jsem se ještě chtěl zepta (nechce se mi zakládat další vlákno): Byla by tu nějaká event. možnost přidělat BR nátrubek? i když do těch beden narvu 100W, tak ten MCfuj neni schopnej udělat slyšitelný basy tak pod 100Hz big_smile... A myslím, že i výměnou za pořádnej kvalitní reprák by se to moc nezměnilo, a jelikož ty bedny maj oběm asi 35l tak bych očekával že s BR by to už tak od 45Hz celkem slušně hrát. Ale nemám ponětí, jak se takovej BR vůbec počítá... Rozměry 30x21x57cm. Jinak jsou to reproduktory Videoton 2080...

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

Pokud nemáš změřený parametry toho repra tak to nech tak jak to je .

(upravil Yeayer 7. 1. 2013 20:29)

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

vvita: no já myslel že to záleží jenom na tom basáku ten BR a velikost ozvučnice...

(upravil paf 7. 1. 2013 20:35)

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

Ona ta velikost ozvučnice záleží na těch parametrech basáku. A basreflex na ozvučnici.
Změř si ten basák https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15625
a potom můžeš nasimulovat jak že se ti bude v té bedně chovat s nebo bez basreflexu.

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

Je to prácička na delší dobu.
Až změříš TS parametry podle pafova odkazu, zadej je do sw Amplion a můžeš si simulovat, jak se budou měnit parametry bedny se změnou BR.

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

paf: v jedný bedně ten basák chybí. Určitě do toho bude chtít koupit nový, tak bych právě chtěl poradit s tím BR a taky i s reprákem, aby mě oba repráky vyšly do 2000.

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

Pokud bys pořídil reprák kterej by se hodil spíš do uzavřené ozvučnice tak by ses s basreflexem páral zbytečně.
Zkus ten program Amplion. Má databázi měničů a tak můžeš simulovat podle objemu tvé ozvučnice.
Je to ale obrácenej postup.... sad

Re: Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

ahoj Yeayer ty máš pôvodný basový reprák z reprosústav Videoton 2080  ??

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Úprava výhybky v nějakých 3p bednách (strašně řvou)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£