Téma: Montáž zaobleného bassreflexu

Zdravím všechny. Jakým způsobem do bedny vpravím zaoblený BR nátrubek? Takový ten co má oba konce rozšířené do trychtýře, jeden více a jsou na něm otvory pro šrouby. Nemám ještě vyřezané otvory, tak ať vím, jak velké. Samotný BR nátrubek má ve středu i se stěnami průměr 42mm, ale konce mají 78mm (vnitřní strana) a 105mm (ten větší konec pro našroubování z vnější strany reprobedny). Je to celistvý kus plastu, takže ho nějak nerozložím. Díky moc za rady.

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

Co zkusit díru 78.1mm v přední desce? Pokud dobře počítám, vychází tam ještě dost přes centimetr pro uchycení.
Nebo můžeš udělat t udesku ze dvou kusů, jako byly pranýře a místo hlavy tam dát ten basreflex. smile

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

pruměr nátrubku kterej bude uvnitř zmenši... pak ti na venkovním zbude trocha materiálu na přichycení ?? smile

(upravil Dingo 29. 6. 2007 17:54)

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

Udělej díru tak aby se tam vešel a jak tu někdo radil, jak byl stavěn pranýř. Tak si vyřízni kolečko aby sedlo do té díry v bedně, do toho kolečka udělej díru těch 42mm a pak to kolečko nějakou tenkolistou pilkou řízni vejpůl a pak už to tam hravě dáš všechno a zalepit lepidlem a je to. Je třeba kreslit nákres? Lidi, myslete u tý práce!?

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

to má ten basreflex oba konce zaoblený na tejnou velikost? ještě sem neiděl že by to nešlo nějak normálně. nevím kde je problém.

centimetr materiálu je sakra málo na zbyt....

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

já právě taky nevidím vůbec žádný problém...

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

Ahoj, mám BR který má lem jen několik mm (hrana,bez přichycení na šrouby), síla stěny kterou prochází je ale 20mm(MDF),podlepit a z vnitřní strany natlačit lepidlo? nechci aby mi to vykypalo na lakovanou dýhu,když byhc toho dal víc a vytlačil to,takže chemopren asi ne.
Dá se použít chemická kotva? předpokládám,že silikon je napi** protože pruží a tavné pistoli nevím jeslit můžu věřit ,že se chytí na tak hladký plast,aby to drželo..
Dík.

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

na chemickou kotvu se vyser...

když to pokapeš chemoprénem, benzínem ho zlikviduješ, dá se i slušne odstranit mechanicky (vyžmoulat), ale chemická kotva je tvrdá jako kamen a nesundáš jí nikdy ničím...

(upravil Power of Bass 20. 12. 2013 0:37)

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

tak sem to vlepil chemoprenem,ale je to slaba vrstva,neni to podle me uplne idealni.. BR by v te desce,potřeboval lepe zafixovat, z vnitrni strany,ven uz nic neprotece,tak "tavnou pistoli" ?
(info na obalu chemoprenu: nevhodne k lepeni - polystyrem,teflon,mekcene pvc, PP, PE -z cehoz usuzuju ze to pro ten hladky plast nebude idealni...)

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

A co použít Power Kleber ?
Lehce napěňuje a vytvrdne. Mám s tím slepený fialky smile

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

zajmavá varianta, chtěl jsem pokud možno využít jmenované co mám doma (bez dodatečných nákladů na projekt - kupovat tubu kvuli par kapkam na 2 BR)

Re: Montáž zaobleného bassreflexu

To máš určitě pravdu. Já právě tohle lepidlo doma měl a proto jsem ho použil.
Použil jsem i ten silikon či silikon/akryl na BR v bednách v dílně. Tam jsem přilepil novodurovou trubku cca 50mm průměr.
A drží to taky dobře. Rukou jsem to na druhý den zevnitř nedokázal vyrvat.